Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2008/08/boze_narodzenie_5.gif

Tradycyjnie jak co roku

sypią się życzenia wokół.

Większość życzy świąt obfitych

i prezentów znakomitych,

a ja życzę, moi mili,

byście święta te spędzili

tak jak każdy sobie marzy,

że mu kiedyś się przydarzy.

ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZY

http://www.gify.liq.pl/www/linie/linie_www_gify_liq_pl%20(387).gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do budowy w przyszłym roku domu 200m2 pow. uż. ,kubatura 740m3,poddasze użytkowe,częściowo podpiwniczony, porotherm + 10cm styropianu (jest sens więcej?).

6. Jak zrobić górne żródło na poddaszu gdzie ma być parkiet ? (na dole podłogówka). Myślałem o ogrzewaniu powierzchniowym (rurki pod/w tynku) ale nie wiem czy to wystarczy.

 

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie

 

Zbyszek

 

O parkiecie na podłogówkę zobacz tu: http://forum.muratordom.pl/pompa-ciepla-spostrzezenia-uwagi,t66186-2340.htm

 

10cm izolacji ścian to jest zdecydowanie za mało. 20cm będzie dużo lepiej, koszt mocno nie wzrośnie. Skonsultuj takie szczegóły z instalatorem PC - zobaczysz, że dokładając do izolacji zaoszczędzisz na samej PC, a potem na prądzie :wink:

Ja miałem w projekcie 12cm, ale dam 18-20cm.

 

Powietrze (wilgotne) z reku można by dać do garażu, gdyby tam było urządzenie osuszające to pomieszczenie (np. powietrzna PC do CWU) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdarzyło Ci się widzieć CAŁĄ folię?! :o :o :roll:

Przecież po montażu to jest sito!

Nikt płyt do tej folii nie klei...

Przykręcają... na żywioł i bez uszczelniania gwintów tych wkrętów...

Adam M.

 

Czesc

 

Raz jeszcze by lepiej zrozumiec.

Dom parterowy, strop drewniany:

Gdy robimy stelaż mocowany do belek, pozniej do stelaza montujemy plyty K-G, od gory kladziemy zwykla folie i na to welna. Sito o ktorym piszesz to rozumiem ze cieplo ucieka poprzez wkrety mocowania K-G ?

To folia i welna kladziona na te sruby nic nie daje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

phoenix.pl

 

Nie jeden raz widziałem jak robili takie stropy.

Zwykle zaczynali od sznurka i waty.

Potem podklejali to jakąś folią i później dokręcali te płyty.

 

Opisujesz, że należy zacząć od przykręcenia płyt, potem wyścielenia stropu (od góry?) folią a dopiero potem wkładać tam tę watę?

 

Takiego sposobu jeszcze nie widziałem...

Ale nie znaczy - że się tak gdzieś nie robi...

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

przymierzam się do budowy domu i czytam forum muratora i Muratora. Niedawno w Muratorze był krótki artykuł o GWC w którym czynnikiem roboczym było nie powietrze tylko glikol, krążący w kilkudziesięciometrowej rurce zakopanej na działce. Wszystko było zakończone nagrzewnicą, w której ogrzewało się (latem chłodziło) powietrze do wentylacji.

Trochę to przypominało pompę ciepła, tylko bez agregatu no oczywiście dużo taniej i oszczędniej (ale i mniej wydajnie).

Czy ktoś z Was już coś takiego wypróbował u siebie? W artykule była tylko krótka informacja bez oceny działania i wniosków :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

!!!

Odświerzyli pomysł GWC wodnego 1.

 

Opublikowałem to tutaj jakiś czas temu.

Kilka takich już działa (i to dobrze).

Sporo jest "w trakcie" (w tym kilka sam pilotuję).

Poczytaj:

http://forum.muratordom.pl/gwc-100-sposobow-zmieszczenia-jamnika-pod-szafa,t75065.htm

 

Tak się zaczęło...

Pozdrawiam Adam M.

:lol:

 

(Dospel, Lider Wentylacji, dostał za to podobno jakąś nagrodę na jakichś targach i opycha za kupę kasy - zajrzyj na ich stronę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie - prawa wynikają z daty publikacji a ta jest do sprawdzenia!

Wygląda na to - ze je mam.

Ale - nie zastrzeżone - znaczy "open surce".

 

Miło by było, gdyby wspomnieli, ze na ich rozwiązanie naprowadziło ich ....

No, mniejsza z tym!

Najważniejsze - że działa!

 

To patent typu - zakop trochę rury...

Trudno to w markecie opchnąć! :lol:

Znaleźli na to sposób? :o - no, to piwo mogli by postawić! (i kawę, bo kawę też lubię!)

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, piszę gdyż poszukuję rozwiązania technicznego. Mianowicie mam poddasze użytkowe do remontu w jednym pokoju nie chce robić sufitu ,ale wiąże się to z tym że w najwyższym punkcie pokój osiągnie 3m, w związku z tym ciepłe powietrze będzie uciekało do góry. Dlatego też poszukuję wentylatora podsufitowego który by spychał to powietrze w dół. Jedyny problem to ten, że nie chce aby ten wentylator był ostentacyjnie wyeksponowany tak, jak poniższe urządzenie

http://farm3.static.flickr.com/2793/4306420308_0fb122383a.jpg.

Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś minimalistyczna opcja tego wielkiego potwora? Pozdrawiam ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety wątpię by cos takiego się znalazło - a może remontując poddasze dać elektryczne ogrzewanie podłogowe? Jeśli dobrze ociepli sie dach, przy dość słabym (najczęściej) ociepleniu podłogi zsumowane dogrzewanie od pomieszczeń poniżej wraz z podłogówka nie powinno generować jakiś ogromnych kosztów eksploatacji[/i]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziékujé za odpowiedź ale to wciąż będzie szkaradnie wyglądało. może ktoś ma inne pomysły?

Wszystko zależy na jakim etapie remontu jesteś.:)

 

Możesz w suficie umieścić kratkę(i) wentylacyjną połączona z płaskim kanałem wentylacyjnym, który idąc w suficie a później w ścianie będzie transportował to cieple powietrze i wyrzucał w okolicach listwy przypodłogowej.

Pędzić to można jakimś małym wentylatorkiem, bo jakiś wielkich przepływów tam nie potrzeba.

 

Ewentualnie zamiast kratki dać od razu wentylatorek taki jak do łazienki podłączony do tego kanału płaskiego.

Warunek ma być cichy i w miarę plaski.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...