Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

Bede miał kilka wywiewów i nawiewów na parterze- rury prowadzone w izolcaji poddasz z PCV. Moje pytanie jak zrobić podejscie pod anomestaty.

Czy do kształtki z pcv włozyc rure pcv zlicowac z sufitem a potem zamontowac anemostat?

czy uzyc innego materiału a na koncowy odcinek - sztywna rura , flex? Co bedzie lepszym rozwiazaniem?

Licze na jakąs inspiracje.

 

Wibart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wybierz anemostaty i zobacz jak głęboko "chowają się" do końcowego odcinka kanału - musisz mieć tyle miejsca, żeby nie wystawał

dodatkowo ocenisz, jak mocno wyginają się sprężynki/blaszki mocujące.

Są na rynku anemostaty. których mocowania zdeformują rurę PCV - wymagają zastosowania sztywniejszej np. metalowej spiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz anemostaty i zobacz jak głęboko "chowają się" do końcowego odcinka kanału - musisz mieć tyle miejsca, żeby nie wystawał

dodatkowo ocenisz, jak mocno wyginają się sprężynki/blaszki mocujące.

Są na rynku anemostaty. których mocowania zdeformują rurę PCV - wymagają zastosowania sztywniejszej np. metalowej spiro

 

Anemostat jest wsuwany do rury. Czy kształtkę kanał płaski - przejesic przez strop (okrśgłe) - wystarczy skleic tasma czy jednak warto (trzeb) zasilikonwac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anemostat jest wsuwany do rury. Czy kształtkę kanał płaski - przejesic przez strop (okrśgłe) - wystarczy skleic tasma czy jednak warto (trzeb) zasilikonwac?

 

ja sklejałem taśmą... kanały płaskie mam schowane w stropie omiędzy parterem a piętrem i są zalane w wylewce perlitowej - działa

 

ale jak chcesz to możesz sylikonować...

 

PZDR

 

Qter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sklejałem taśmą... kanały płaskie mam schowane w stropie omiędzy parterem a piętrem i są zalane w wylewce perlitowej - działa

 

ale jak chcesz to możesz sylikonować...

 

PZDR

 

Qter

 

Chce i nie chce :) - pytanie czy trzeba ? Czy silikon sanitarny nie jest negatywny dla naszego oddychania? :) Moze banalny problem ale dopiero zaczynma instalacje i chce weryfikowac swoje załozenia.

ja tez puszczam płaskie PCV po stropie poddasza i potem robie pion na strych. Czy piony robiłes z PCV, spiroflexa czy sztywne? Co lepsze z punktu widzenia minimalizowania szumów?

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma już innych materiałów niż ten octanowy silikon?

 

Czy nie mozna od razy napisac co proponujesz? :)

 

Czy rury sztywne można ciąć szlifierką czy tylko nożycami? Czym to uszczelnić , jeśli mufa jest bezuszczelkowa. Wystarczy sama tasma plus obejmy ?

Jak Wy to robiliście?

Edytowane przez wibart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Posiedzialem troche nad wentylacja i o to co mi wyszlo, prosze powiedzcie mi czy tak to moze wygladac. Nie wiem jaki rekuperator bedzie ale podzielilem wszystko na trzy biegi. Na pierwszym ustalilem absolutne minimum, trzeci to ok jedna wymiana na godzine, natomiast drugi to srednia. Prosze nie zwracac uwagi na ilosc anemostatow czy rur to narazie poglad i wszystko sie zmieni.

Pomieszczenie w piwnicy magazyn/pokoj bedzie oddzielone od sasiedniej silowni, zostana zamurowane drzwi. Z drugiej strony czy powinien tam byc wywiew, pomieszczenie to bedzie przedluzeniem garazu tzn bede tam trzymal narzedzia, rowery czy kosiarke do trawy. Obawiam sie zapachow, wiem ze instalacja ma filtry i nic nie powinno sie przedostac ale czy na pewno. Do silowni natomiast drzwi beda znajdowac sie bezposrednio do korytarza. Pomieszczenia te byly przeznaczone na kotlownie i sklad opalu ale zamierzamy zainstalowac pompe ciepla na ktora przeznaczylem pomieszczenie pod schodami. Zastanawia mnie tylko czy nie jest ono za male gdyz mam plan zainstalowac tam rowniez rekuperator. Dlaczego to pomieszczenie, planuje takze GWC a to pomieszczenie jest czesciowo pod ziemia i aby czerpnia nie byla calkowicie na powierzchni, wydaje sie idealne.

 

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Asq64akdSKQndHE2TllJTlUzbEdCYXZNZ0d5YmxBSWc

 

http://thumb2.webshots.net/t/87/187/9/96/98/2013996980102981182fznkDJ_th.jpg

http://thumb2.webshots.net/t/86/86/2/76/72/2907276720102981182djtfiN_th.jpg

http://thumb2.webshots.net/t/90/90/7/57/63/2515757630102981182RrfzZT_th.jpg

 

Pozdrawiam Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...