Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

tylko nie chcę myśleć czym oddycham do końca mojego lub instalacji

 

to zrób testa ...

odpal instalację, weź do garści mocna lampę halogenową i świeć przy kanałach nawiewowych ...

jeżeli powietrze porywa jakieś drobiny wełny z instalacji to będzie widać w strumieniu światła ...:yes:

 

porównaj z założonymi i zdjętymi filtrami w centrali ( jak Picz... to pewnie Jan gaz :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wasze argumenty są logiczne

zastanawia mnie to że są elastyki bez tej perforacji

 

Miki sprawdziłem te przewody o których wspominałeś

są dostępne W Polsce cena większa ale nie masakryczna

chłopaki potwierdzili co ty mówiłeś

sprzedaję się to co rynek szuka

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy .

 

Tu nie chodzi o kanały, przetarcia i co tam jeszcze opisze kolega malux tylko o coś zupełnie innego ,,,

 

Pozdrawiam .

 

po co ta cała dyskusja? nie kumam.

 

jest instalator i jest niezadowolony klient .... typowa antyreklama

 

Paweł nie przejmuj się - każda nawet antyreklama jest reklama - czym więcej malux będzie pisał tym więcej osób się do Ciebie zgłosi ...

a jak sądze jego cel był zupełnie inny

 

hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie mogę napisać tyle

1. fotka : zbyt mocne źródło światła w rurze powoduje że otwory wydaja się większe niż w rzeczywistości są

2. końcówki rur podczas wykończeniówki niszczą się - u mnie były kilkukrotnie wkładane i wyciągane z otworów w płytach KG co powoduje ich przedarcie i to co widać na zdjęciu maluxa

3. końcówki zawsze przez instalatora są robione o 30-50 cm dłuższe po to by przy montażu anemostatów odciąć zniszczoną końcówkę ! tego najwidoczniej malux lub osoba od wykończeniówki nie zrobiła !!!

4. byłem od początku do końca przy montażu instalacji u siebie ... montowałem również sam u siebie anemostaty - potrafię ocenić fotkę i to co pisze jej twórca .... dla wielu jednak będzie to "kosmiczne zdjęcie" lub "kosmiczna technologia"

 

znając produkt i jego właściwości nie widzę nic nadzwyczajnego w fotce , za to widzę jakieś nadzwyczajne czepianie się maluxa jako klienta

malux - sam sprzedajesz okna , masz doczynienia z klientami ... chyba lubisz mieć takich klientów jakim właśnie sam się stałeś ...co !?!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o wentylacji mamy teraz dosłownie wzdłuż i w poprzek.

Budowa własnego domu to niejednokrotnie życiowa decyzja i życiowa inwestycja. Wydaje się zasadne dociekanie inwestora w kwestiach na pozór błahych, jak dziurki w kanale sono... Po drugiej stronie mamy dobrego instalatora (forumowy lider), któremu się dostało po plecach za produkt, który nie jest ani jego wyrobem, ani jego wyborem.

W kwestii pvc, miałem okazję kiedyś rozmawiać z przedstawicielem popularnej marki kanałów płaskich, który zapewniał, że do +70*C kanał nie ma prawa się odkształcić, ani wydzielać zapachu. A u mnie podczas nacinania złączek brzeszczotem wydobywał się zapach palonego plastiku - ale tylko złączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....któremu się dostało po plecach za produkt, który nie jest ani jego wyrobem, ani jego wyborem.

 

najlepsze jest to że niemal wszyscy instalatorzy z Podkarpacia zaopatrują się w tym samym punkcie - nie wspominając że masę sprzedają na allegro na całą Polskę - maja 1 rodzaj tych rur ... bo jeszcze żeby był wybór ... a tu cały kraj robi na 1 rodzaju ...

 

ja już dawno (na podstawie produktów w innej branży) doszedłem do wniosku że deklaracje producentów czy importerów to 1 a zgodność z etykieta lub normami to 2 ....

 

co nie znaczy że produkt jest zły - jak widać finalne wykonanie instalacji (montaż anemostatów) źle wykonany - niezgodnie z zaleceniami instalatora , rury mają swoje plusy , tłumią hałas, są ocieplone , elastyczne i dają możliwość montażu również osobą bez doświadczenia (jeśli ktoś chce wykonać instalację we własnym zakresie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...