Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

normalnie ...

odpaliłem palnika i zagotowałem ok. 1 L wody ...

 

Dzisiaj sam to sprawdzę, bo nie mogę uwierzyć (mam indukcję, ile litrów wody zagotować?)

 

odnośnie smrodka łazienkowego to jakiegoś chemika trza by spytać ...

odnoszę wrażenie że składniki owego zapaszku są cięższe od powietrza więc nie bardzo mają chęć latać, tworzą rodzaj zawiesiny którą stopniowo rozcieńczamy powietrzem napływającym ...

moje spostrzeżenie jest po obserwacji przepływu wyziewów z wywiewki kanalizacyjnej ...

ten smrodek ma często tendencje do "spadania" z dachu ...

 

Może i masz rację. Jedynie zwiększenie wentylacji na ten moment by coś pomogło.

Ale czy to tylko te smrodki tak mają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj sam to sprawdzę, bo nie mogę uwierzyć (mam indukcję, ile litrów wody zagotować?)

 

 

 

 

raczej ile energii wydzielić ...

nie wiem ile z tego palnika trafiło do wody a ile latało po kuchni...

na zagotowanie 1 L wody trzeba jakieś 100w...

pogotuj przez pewien czas i obserwuj ...

Edytowane przez jasiek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co jasiek z tym smrodkiem, czy tylko z kibelka tak się zachowuje? Dlaczego nie odczuwamy smrodka nad krawędzią szczeliny w drzwiach w pomieszczeniach nawiewnych?

przecież cały czas mieszasz to powietrze ...

proponuje "nadać paczkę" w sypialni i obserwować a raczej wyczuwać gdzie będzie czuć...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno w tym temacie. Moim zdaniem łatwiej jest dostarczyć do domu świeże powietrze niż usunąć zużyte. A jeżeli tak się dzieje, to usuwajmy je z tych pomieszczeń gdzie na prawdę jest to konieczne.

widzisz ja proponuje rozwiązanie które umożliwia łatwiejsze usuwanie powietrza zużytego a także przegrzanego w okresie upałów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...