Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panowie, Panowie, Panowie!!! Powietrze NIE STOI!!! Kotłuje się jak jasna cholera! Śmierdzący bąk lata w górę i na dół jak głupi. Ogrzewanie wymusza ten ruch każda, nawet najmniejsza różnica temperatur, latem wiosną zimą i jesienią!!! Jako użytkownik WG to wiem, a przecież WM to 20 razy większy KOCIOŁ!

oczywiście ...!!!

przy grzejnikach rozgrzanych do 80*...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiewy w korytarzach też maja swoje wady, w przypadku grzejników na ścianach powietrze kisi się jak to nazywacie zaraz nad drzwiami, w przypadku podłogówki działa dobrze, poza tym to całe kiszenie nie jest jakoś specjalnie upierdliwe bo szybkość nawiewu z anemostatu jest sporo większa od szybkości konwekcji napędzanej różnicą jednego stopnia, więc każdy ma racje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ...!!!

przy grzejnikach rozgrzanych do 80*...

 

Oj jasiek, im dłużej trwa ta dyskusja tym bardziej jestem przekonany, że nie masz racji:yes:

Sama podłogówka przecież ci nie zanieczyści powietrza, zanieczyszczają je inne "grzejniczki" w domu. Gdy taki grzejniczek się pojawi lub zostanie włączony to automatycznie zaczyna się ruch powietrza. A przecież największy ruch, i to nawet przy małej wydajności robi sama wentylacja. Najłatwiej to zaobserwować na wspomnianym dymie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jasiek, im dłużej trwa ta dyskusja tym bardziej jestem przekonany, że nie masz racji:yes:

Sama podłogówka przecież ci nie zanieczyści powietrza, zanieczyszczają je inne "grzejniczki" w domu. Gdy taki grzejniczek się pojawi lub zostanie włączony to automatycznie zaczyna się ruch powietrza. A przecież największy ruch, i to nawet przy małej wydajności robi sama wentylacja. Najłatwiej to zaobserwować na wspomnianym dymie.

 

wszystkie dyskusje kończą się tym samym ...

 

na zasadzie ...

mam zamontowane, wywaliłem kupę kasy więc musi być dobrze...

 

a że można lepiej to kogo to obchodzi...

przecież już ma i będzie bronił swego do upadłego ...

tak samo jak inni grawitację...

jeszcze inni ekogroszek...

itd....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dyskusje kończą się tym samym ...

 

na zasadzie ...

mam zamontowane, wywaliłem kupę kasy więc musi być dobrze...

 

a że można lepiej to kogo to obchodzi...

przecież już ma i będzie bronił swego do upadłego ...

tak samo jak inni grawitację...

jeszcze inni ekogroszek...

itd....

 

pozdrawiam

 

Oj już przestań :hug:

Kanały mogę dość łatwo przepiąć na wywiewne, gorzej z kanałami nawiewnymi do korytarza na parterze. Jednak nie będę kombinował bo nie widzę sensu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Ja nie będę kombinował bo nie widzę sensu"Gdyby ludzie nie kombinowali to i rekuperatora by nie było,tym bardziej Daytona 350.Co do meritum dzisiejszej dyskusji.Użytkuję opisywany przez kolegów system od początku lata i mimo,że dom o mizernej akumulacji to wewnątrz temp.jak przy umiarkowanej klimatyzacji.Zwykłe rurowe GWC w połączeniu z wyciągami w każdym pomieszczeniu dało takie rezultaty.Nie zarzekam się,że nie będę miał rekuperatora.Zadecyduję po tej zimie.Na dzień dzisiejszy GWC dostarcza ok.25-30m3świerzego powietrza/h a w domu mimo obecności kilkoro osób nie rośnie wilgotność.,nie wspomnę o przykrych zapachach(obowiązuje zakaz palenia).Dodam,ze odbywa się to grawitacyjnie .System wyciągów w każdym pomieszczeniu umożliwia takie funkcjonowanie wentylacji.Myślę,że warto czasami kombinować.Można sporo zaoszczędzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,.Dodam,ze odbywa się to grawitacyjnie .System wyciągów w każdym pomieszczeniu umożliwia takie funkcjonowanie wentylacji..

 

czy mógłbyś to przybliżyć? opisać?

Masz gwc, potem co?, w jaki sposób dostarczasz powietrze do pomieszczeń? Jak je usuwasz? Piszesz że grawitacyjnie mogłbyś wkleic jakiś obrazek? Żadnego wentylatora nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem, że z problemem bąków lepiej sobie radzi tradycyjna wersja WM (bo snują się nisko, więc pod drzwiami przejdą do 'brudnego' pomieszczenia), natomiast nowa wersja WM jest dla palaczy papierosów i osób, które wystrzegają się bąków (bo mogą zlecieć się z całego domu do sypialni)?

Aha - :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nazwałeś,,nowa"wersja WM jest lepszym rozwiązaniem w zakresie działalności bąkotwórczej człowieka,jako,że omawiany bąk z racji pochodzenia ma 36,6 i w wersji wentylacji,gdzie każde pomieszczenie ma wyciąg ,łatwiej z pomieszczenia jest usuwany.:D Tyle co do bączej teorii.

jkr80.Działa to tak jak opisywali koledzy wcześniej tyle,że bez wentylatora.Jedynym warunkiem jest szczelność budynku i odp.niska temp.na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...