Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

O wentylacji - co i po co, wzdłuż i w poprzek!


Recommended Posts

Rozglądam się powoli za rekuperacją do swojego domku ok. 100m2 i prosiłbym o poradę co konkretnego mógłbym znaleźć i ile taka przyjemność będzie mnie kosztowała. Chciałbym móc sterować nią elektronicznie, żeby zimą nie zrobiła mi psikusa i nie zamarzła. Właściwie to chciałbym, żebyście mi napisali na co zwrócić uwagę. Co musi być a co może być. Co to jest ten cały baypass? I oczywiście żeby była cicha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

te przepustnice miały stłumić przepływ...

to są najkrótsze odcinki więc maja małe opory a przez to dużą prędkość powietrza w kanale ;)

 

Przypomniałem sobie, że jednak jedna przepustnica jest. W mniejszym pokoju, niestety zagrzebana wełną, odkopię ją jutro i zdławię przepływ .. i co niby powinno być ciszej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam zamiar miec rekuperacje, bede budowal domek okolo125m2 - chce miec najprostszy rek Lunę - bede mial kotlownie z piecem na ekogroszek i w tek kotlowni bedize komin - kuchnia po drugiej stronei domu i teraz pytanie - czy musze robic w kuchni wentylacje grawitacyjna skoro bedzie wywiew do rekuperatora - (kuchnia elektryczna) w 2 lazienkach tez planuje zrobic tylko wywiewy do rekuperatora i czy to wystarczy ,,, ?? bo moj architekt mowi ze musi byc zrobiona tradycyjna wentylacja bo mi budynku nie odbiora ... !! a ja przy okazji robienia wentylacji mechanicznej chcialem przyoszczedzic na dodatkowych kominach itd ... wentylacje chcialem zrobic sam bo w tym nie ma nic skomplikowanego, a tu wychodzi ze podwojne koszty i robota

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz sie niestety bujam ... :( - a co de wentylacji to do kogo mam sie udac zeby mi potwierdzil ze moge robic wentylacje mechaniczna tak jak ja chce - jakis urzad czy kominiarz czy kto .. ??i czy musze miec jakis projekt takiej wentylacji .. ?? ja akurat chce najprosciej jak sie da - kuchnia plus 2lazieni wywiem a 4 pokoje nawiem i to wszystko - zrobic to na miekkich przewodach zeby sobie nieutrudniac i tyle... - i po to musi byc projekt .. ??

\

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis urzad czy kominiarz czy kto

 

jeżeli masz wentylację grawitacyjną w projekcie domu jaki zaniosłeś do urzędu

to kierownik budowy musi wpisać do dziennika odpowiednie zmiany

tak, aby wentylacja mechaniczna nikogo nie zaskoczyła przy odbiorze technicznym.

 

Projekt instalacji jest przydatny, szczególnie jeżeli nie bardzo wiesz jak to ma być zrobione.

Z drugiej strony mam wrażenie, że cześć instalacji opisywanych na tym forum jest

bez projektów.

Jak robisz sam to tylko do siebie będziesz miał potem pretensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanały Uniflexplus+ czy sprawdzą się w instalacji wentylacyjnej hałas itd. ?

 

kanały Uniflexplus+ są SPECJANIE do instalacji wentylacyjnych, sam system jest jednym z najlepszych jakie możesz mieć.

System Uniflexplus+ ma wszystkie elementy, w tym skrzynki, z tworzywa, więc potencjalny hałas nie ma żadnych szans.

[przy metalowych skrzynkach [inne systemy] teoretycznie może coś "dzwonić", ale i tak jest cicho].

 

Anemostaty nawiewne Uniflexplus+ mają specjalną konstrukcję z elementem tłumiącym i dodatkowo ograniczają szum.

Kanały Isocomplus+, którymi łączysz centralę ze skrzynkami Uniflexplus+ mają OD WEWNĘTRZNEJ strony

warstwę pianki izolującej termicznie, ale też dodatkowo tłumiącej hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam glikolowy wym .ciepła przed reku

wymiennik ma spust do skroplin

wczoraj jak robiłem połaczenie tego spustu do kanalizy to zobaczyłem że orzez ten otworek nieżle piżdzi

tak ma być?

aha czy ten wymiennik zaizolować w kotłownik bo wyrażnie czuć że wychładza kotłownie

Zrób sobie syfonik i zalej wodą. Wówczas przestanie ciągnąć a i zapaszki poprawią się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do WM i odbioru budynku.

Wymagany jest wpis w dzienniku łącznie z oświadczeniem kierownika ( o poprawności ...) ale także należy dostarczyć projekt wykonany przez osobę z uprawnieniami a także protokół badań i sprawdzeń - wykonany przez np Mistrza Kominiarskiego - musi być wpis o tym że w budynku jest WM działająca prawidłowo.

Z tego wynika, że WM jest traktowana tak jak każda inna instalacja np elektryczna czy wod-kan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie syfonik i zalej wodą. Wówczas przestanie ciągnąć a i zapaszki poprawią się!

 

Weź to narysuj bo nie rozumiem tego co ma syfonik do wiatru i chłodu który wieje przez rurkę do do odprowadzenia skroplin. Założyć na tą rurkę wężyk i przepchnąć go aż przez ten syfon dalej w kanalizę żeby tam wiało czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...