Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kryształ Asi i Jacka - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 385
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

heloł....

 

 

przyszłam pomarudzić o klinkierach....i jak? kolory wybrane....

 

to pierwsze zdjęcie - bardzo mi przypadło do gustu...zwłaszcza, że wszystko jest w jednym kolorze... to drugie - czerwono-brązowe jest ciut za małe by sie dobrze przyjrzeć... :roll:

 

 

jak tam na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądając się po okolicznych zabudowaniach chyba jednak coraz bardziej skłaniam sie do brązu, ale zapewne ostateczna decyzja zapadnie dopiero w sklepie :lol:

 

 

Oki - tylko pamiętaj, że nie zawsze to co na próbniku się nam podoba - jest takie samo w realu w rozmiarze XXL. :wink:

 

 

dzień dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem...widziałam foteczki....no luksius... :lol: :lol:

 

 

no i pytam o te doły - jakie doły? domek rośnie? - rośnie! to jakie doły....

 

 

ja dziś całe rano walczyłam z pismem które jutro chcę załatwić....zawiesiłam na forum dla pastwienia się i może nauki dla następnych pokoleń...

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2806031#2806031

 

 

a Ty się babo ciesz, że nie jesteś w takiej dooopie jak ja....że się musisz martwić czy to miejsce które juz pokochałaś na pewno będzie Twoje... :cry:

 

 

a to dla Ciebie - szkatułka ze skarbami....

 

smacznego.

 

http://images34.fotosik.pl/381/9e3ddeaa3a009000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ależ Ty masz tempo - Ty chałupę w rok postawisz...moje orły się powinni od Ciebie uczyć :lol:

 

 

a tę elektrykę to dobrze przemyśl, lepiej za dużo kabelków niż o 1 za mało w potrzebnym miejscu.

 

 

a i skoro juz kabelki to koniecznie poczytaj to...

 

http://forum.muratordom.pl/instalacja-tv-w-domu-okablowanie,t119554.htm

 

i to...

 

 

http://forum.muratordom.pl/instalacja-alarmowa-raz-jeszcze,t13001-3480.htm?highlight=alarm

 

 

jakby co to mam namiar na dobrego, ale cholernie zarobionego alarmiarza...bo u mnie jest osobno alarm i osobno monitoring - także Solid nie ma prawa do dłubania w moim systemie...z powodów, no choćby takich...

 

http://forum.muratordom.pl/solid-alarmy-monitoring-z-zalogami-kamery-przed-tynkami-wew,t93253-240.htm?highlight=solid%20security

 

i choć są one przejaskrawione to jednak mają w sobie sporo racji.

 

w razie pytań pisz pw.

 

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ile tu czytania, analizowania, nauki, decyzji....... :oops:

 

A ja nie mam czasu, aj zajęta budowa domu jestem :p :lol:

 

 

oj ktoś tu sie miga od roboty :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

alarm możesz odpuścić, ale o kabelkach do TV warto wiedzieć... bo np jak zechcesz mieć kiedyś tv cyforwą, np taką N to do telewizora musisz spuścić 3 kable antenowe... :wink: i głównie o to mi chodzi :wink: no i teraz pomyśl o tym gdzie będą głośniki, by kabelki pod tynkiem puścić w peszlach, a nie zabijać sie o nie potem, jak będą leżały na podłdze.... :wink:

 

no to Ci dałam pracę domową, co? :oops:

 

ale wierz mi, że to ważne... więc do pracy rodacy, do pracy... :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne, ważne

ja też taka jestem, że wolę maksymalną ilość szczegółów sobie wczesniej przemyśleć niz lecieć na zywioł. Wiem, że wszystkich błędów nie da się uniknąć, ale trzeba zrobić wszystko, by zminimalizowac ich ilość. Więc biorę się do czytania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Niesamowicie szybko ta budowa idzie - tylko pozazdrościć (zwłaszcza że ja jeszcze nawet nie mam zamiaru ruszyć :p )

 

Tak czy inaczej jako że już jesteś w dość "zaawansowanym" stadium budowy (w przełożeniu na moje to znaczy że masz coś więcej niż fundamenty) to mam pytanie odnośnie projektu.

Bo ja właśnie w tej chwili zastanawiam się nad kryształem z tym że chciałabym zamienić kuchnie z pokojem ale jedno mnie zastanawia.

Otóż na tym obrazku parteru kryształu to brązowe to zapewne kominek prawda? ;) - tak więc zastanawiałam się czy to jedyna i nieodwracalna lokalizacja kominka (to znaczy nad tym czarnym prostokątem oznaczającym pewnie kominy) czy można go wybudować jako coś na styl kominka "wolno stojącego" po prawej stronie tego czarnego prostokąta.

Nie wiem czy wyraziłam się jasno - chodzi mi tylko o to że w takiej lokalizacji kominek by przeszkadzał kuchni i co najważniejsze nie byłoby go widać z salonu który byłby przesunięty w stronę jadalni.

Jeśli Ci to nie sprawi problemu będę wdzięczna za odpowiedź i życzę jak najszybszego skończenia budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie gościa :)

 

Może nie do końca zrozumiałam, gdzie byś chciała ten kominek, ale mogę powiedzieć tak:

- te czarne prostokąty przy 5, w 7 i pomiędzy 3 i 4 - to rzeczywiście kominy,

- kominek trzeba umiejscowic tak, by miał dostęp do jakiegoś komina, który jest nie tylko wentylacyjny, (u mnie zdaje się, ten między 3 a 4 jest tylko wentylacyjny)

- na pewno można w Krysztale zastosować wiele kombinacji w tej sprawie - trzeba pogadać z architektem, który będzie robił adaptację projektu.

 

Powodzenia :-)

i zapraszam częściej w moje skromne progi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem....

 

i od progu zaczynam wielkie podzięki składać za pyszne śniadanko... nie dość, że pychota, to jeszcze mój jakże nadwyrężony żołądek nie pokiereszowało... mniam...

 

 

i za kciukasy senkju - normalnie się czuło ciepełko gdzies w środku, że jednak są ludzie którzy bezinteresownie wspierają w ciężkich chwilach - nie tylko śniadankiem :lol:

 

a co u Ciebie? jak postępy? i te balkony? i pokaż schody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ma za co!! :)

 

Po drugie - Były już gdzieś schody (te szersze), ale oczywiście zrobię jeszcze fotki po rozszalowaniu i takie ciut ładniejsze pokażę.

Balkony ostatecznie zostały z obu stron nadlane - namęczyli się Chłopcy, nawiercili, nakleili itd... ale są balkoniki rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie ma za co!! :)

 

Po drugie - Były już gdzieś schody (te szersze), ale oczywiście zrobię jeszcze fotki po rozszalowaniu i takie ciut ładniejsze pokażę.

Balkony ostatecznie zostały z obu stron nadlane - namęczyli się Chłopcy, nawiercili, nakleili itd... ale są balkoniki rewelka.

 

 

no to chwal się koniecznie.... bo czekam.... teraz już jestem całkiem wyluzowana, więc się przechadzam po dziennikach i patrze co przegapiłam... :lol: i zdjęcia balkonu z chęcią zobaczę.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...