Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Flora i fauna Twojego ogrodu


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 7 months później...
  • 2 weeks później...
Co mi zamieszkało? Kompletnie się nie znam na tych wszystkich małych wróblowatych...

 

http://images50.fotosik.pl/132/027154879f641468m.jpg

http://images49.fotosik.pl/132/208a430f0a8c505cm.jpg

 

 

To zdaje sie rudzik.

Ja mam podobną budkę. 2 lata temu zagnieździły się w niej sikorki. W nastepnym roku różne ptaszki zagladały, ale żaden nie chciał się zadomowić. Dowiedziałam się, że ptaki lubią czyste domki. A więc w tym roku mąż wyrzucił resztki poprzedniego gniazda i rzeczywiście w tym roku zamieszkały w naszej budce wróbelki. Niesamowita frajda je obserwować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jeszcze jaki aparacik trzeba mieć, żeby takie fotki robić 8)
Myślę, że to bardziej kwestia obiektywu niż aparatu. (A znawcy mówią, że ważniejsze jest to podczepione z tyłu do aparatu :wink: :D :D :D )

 

A tak powazniej, to używam Minolty Dynax7D. Do zdjęć makro używam Tamrona 90/2.8

 

Zazdroszczę Ci! A statyw? Musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jeszcze jaki aparacik trzeba mieć, żeby takie fotki robić 8)
Myślę, że to bardziej kwestia obiektywu niż aparatu. (A znawcy mówią, że ważniejsze jest to podczepione z tyłu do aparatu :wink: :D :D :D )

 

A tak powazniej, to używam Minolty Dynax7D. Do zdjęć makro używam Tamrona 90/2.8

 

Zazdroszczę Ci! A statyw? Musi być?

 

Nie zaszkodzi. Fotgrafia makro wymaga dłuższego naświetlania lub większej ilości światła. Można też dopalić obiekt fleszem. Ważne, aby obiekt lub fotograf nie poruszył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi. Fotgrafia makro wymaga dłuższego naświetlania lub większej ilości światła. Można też dopalić obiekt fleszem. Ważne, aby obiekt lub fotograf nie poruszył się.
Swieta racja :)

Mam statyw, ale przyznam :oops: , że używam go rzadko.

Przy makro staram sie fotografować przy czasach nie dłuzszych, niz 1/90 sec, czekajac az ucichnie wiatr :) Chcąc uzyskać większa głębię ostrosci czasem zwiekszam czułość do ISO 800. Flesz przy makro odpada, chyba, ze ma sie lampę pierścieniową - a ja nie mam :( :)

Z kilku ujęć czasem coś w miarę przyzwoitego da sie wybrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kilku ujęć czasem coś w miarę przyzwoitego da sie wybrać :D

Jeśli chodzi o jakość fotek, to jestem pod wrażeniem... Stąd moje zainteresowanie :wink: Zastanawiałem się nad obiektywem 70 - 300, bo podobno jeden z tańszych na rynku (jakość/cena), ale bez stabilizacji obrazu podobno nie warto kupować, a ze stabilizacją drogie i nie kupiłem :lol: A teraz myślę, że może źle się stało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad obiektywem 70 - 300, bo podobno jeden z tańszych na rynku (jakość/cena), ale bez stabilizacji obrazu podobno nie warto kupować, a ze stabilizacją drogie i nie kupiłem :lol: A teraz myślę, że może źle się stało :roll:
Ja mam stabilizację w korpusie a nie w obiektywach. Tak jest w Minolcie.

Czy masz Canona? Jezeli tak, czy znasz ten test: http://www.optyczne.pl/52.1-Test_obiektywu-Canon_EF_70-300_mm_f_4-5.6_IS_USM.html

 

Nie mam doświadczeń z takimi obiektywami. Wątpię jednak, czy da sie takim obiektywem robić zdjęcia makro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...