Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

normy budowlane a montaz drzwi


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak porównywałeś ceny firm proponujących stolarkę okienną???

 

Bo ja obmierzyłam wszystkie otwory sama, lekko nie zgadały się z projektem (zresztą gdyby mały się zgadać to firmy nigdy nie jeździły by na POMIAR).

I tak z naniesionymi maiarami na stolarkę z projektu dawałam do wyceny.

 

Podczas pomiaru stałam i dyskutowałam, wypytywałam, słuchałam wyników i porównywałam z wcześniejszym moim pomiarem.

 

Efekt - jest wszystko oki w wymiarach i montażu - przy którym też byłam od 9h do 21h - mawet panowie regulowali okna przy mnie. Oczywiście jest kilka niedociągnięć, które będą skorygowane, ale szczerze nie miałam już siły po 12h czepiać się o pierdoły typu nakładka na zawiasy źle zamontowana, spisaliśmy protokół i mają przyjechac jeszcze raz, zreszta nawet zabrakło tych nakładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Jakies 2 tygodnie temu zlozylem reklamcje.

Dzisiaj rano wykonawca przyjechal na wizytacje i reklamacja ostala uznana w calosci. Nowe drzwi beda zamontowane za dwa tygodnie.

Dziekuje forumowiacza za wszytkie sugestie ktore pomogly mi w zebraniu solidnych argumentow do napisania reklamcji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na fotce to drzwi sa ZA NISKO osadzone i bez listwy progowej - Nie ma jak uszczelnic tarasu na zewnątrz - woda pedzie podchodzic do mieszkania - nie ma jk zrobic obrobki z papy [foli] zabezpieczajacej przed przesiakaniem wody do budynku.

Do tego okno kolorki ciemnie dwuskrzydlowe drzwi balkonowe - oj sie bedzie banan robic i beczka jak slonko przygrzeje. od gory to pestka - mozna dac poszerzac lub wypelnic styropianem twardym. ale trza dac specjalne kotwy do ukocowania w nadprozu. ciekawe czy w progu zamocowali ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi beda robione jeszcze raz tym razem pod sama belke- wiec beda odpowiednio przymocowane do belki- do progu sa zamocowane

 

odnosnie trwalosci to mam nadziej ze bedzie ok- znajoma ma drzwi tej samej firmy, ciemny kolor, strona poludniowa i sa szersze niz moje / ok 270cm/ - trzymaja sie juz 3-albo 4 lata i wygladaja jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze okna sa montowane na kotwach :)

nie bylem przy montazu wiec nie widzialem tego...

te kawalki drewna pod oknami to pewnie uzywali do wypoziomowania drzwi i okien- wszedzie tak robili

jesli chodzi o rysunek to chetnie go obejrze- jesli nie wiesz jak go zamiescic to przeslij mi go mailem a ja go umieszcze na forum

majkii malpa op kropka pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...