Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrodzenie - jaki koszt ?


Recommended Posts

Witam

Stoję przed wyborem ogrodzenia. Z 3 stron chcę postawić siatkę na podmurówce ( w sumie 130mb) . Natomiast od frontu - 26mb trzeba oczywiście postawić coś bardziej reprezentacyjnego . Na to będzie się składało : brama dwuskrzydłowa z automatem , furtka oraz dodatkowa furtka do śmietnika. Myślałem o kutych panelach zamontowanych do słupków klinkierowych. Jednak obawiam się , że takie słupki z cegły klinkierowej to może być droga zabawa. Ewentualnie w grę wchodziły by słupki stalowe montowane na podmurówce obłożonej płytką klinkierową lub jakimś kamieniem.

Czy możecie , z doświadczenia , napisać ile może kosztować moje ogrodzenie ?

Jaka jest różnica między podanymi wariantami ?

Z góry dziękuję ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to zalezy od tego gdzie kupisz materialy i czy bedziesz robil to sam, firma czy moze jakas ekipka z sadziedztwa.

 

Ps. mieszkales moze w hameryce ? Bo ten txt o robieniu ogrodzenia frontowego pod publike mnie dobil. Nie rozumiem czemu dorosli tak przejmuja sie innymi. Ja robilbym calosc reprezentacyjna gdyby bylo mnie stac, a jezeli nie to calosc z siatki, a nie front ladniejszy niz calosc. Znam ludzi ktorzy przed domem na pewna uroczystosc ustawili kilka aut wysokiej klasy bardzo drogich, ale byly to tylko budy i kola, bez silnika i reszty mechaniki, a nawet bez podwozia i osi oryginalych, ty pasujesz do nich wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z frontu 33 matry wiec podobnie a wydalem tak:

3500 brama z elematami kutymu-przesuwna

slupki z klinkieru 1260 sztuk po 3,15 za sztuke=3969

robocizna to 2 zlote od sztuki =2520

beton z gruszki na podmurowke 7m3 -byl tani bo od szwagra =1120

zrobienie podmurowki 30 zloty za matr 990 zl

daszki 12 sztuk po 45 zl =540(jeszcze nie kupilem ale juz wiem gdzie kupie)

montaz bramy okolo 300

przesla bede wypelnial sztachetami oszowymi ,okolo 200 sztuk po 5 zl=1000zl

zaprawa do klinkieru chyba 35 workow ale dokladnie nie pamietam a cena cos okolo 25 zloty za worek =875

suma wychodzi okolo 15 tys

Ty masz troszke mniej ale tez ceny teraz sa inne wiec mozesz smialo przyjac

15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to zalezy od tego gdzie kupisz materialy i czy bedziesz robil to sam, firma czy moze jakas ekipka z sadziedztwa.

 

Ps. mieszkales moze w hameryce ? Bo ten txt o robieniu ogrodzenia frontowego pod publike mnie dobil. Nie rozumiem czemu dorosli tak przejmuja sie innymi. Ja robilbym calosc reprezentacyjna gdyby bylo mnie stac, a jezeli nie to calosc z siatki, a nie front ladniejszy niz calosc. Znam ludzi ktorzy przed domem na pewna uroczystosc ustawili kilka aut wysokiej klasy bardzo drogich, ale byly to tylko budy i kola, bez silnika i reszty mechaniki, a nawet bez podwozia i osi oryginalych, ty pasujesz do nich wlasnie.

Bardzo dziwi mnie twój sposób rozumowania że jak mnie nie stac na całość to robie wszystko liche albo wszystko ekstra to może ty w takiej sytuacji też nie dzielisz domu na bardziej reprezentacyjne i przyjmujesz gosci nie w salonie tylko w piwnicy? a czy w domu nie masz miejsc gdzie przebywasz najdłużej i choć tam chcesz czuć sie komfortowo jeśli nie stać cie na wykończenie wszystkich pomieszczen od razu, z ogrodzeniem jest tak samo i 90% forumowiczów tak robi i nie chodzi tylko o pokaz ale o fakt że najczęsciej oglądam swój dom od frontu i jeśli choc tam po całej budowie stac mnie jeszcze żeby zrobić ładne ogrodzenie od frontu to nie widzę w tym nic dziwnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z frontu 33 matry wiec podobnie a wydalem tak:

3500 brama z elematami kutymu-przesuwna

slupki z klinkieru 1260 sztuk po 3,15 za sztuke=3969

robocizna to 2 zlote od sztuki =2520

beton z gruszki na podmurowke 7m3 -byl tani bo od szwagra =1120

zrobienie podmurowki 30 zloty za matr 990 zl

daszki 12 sztuk po 45 zl =540(jeszcze nie kupilem ale juz wiem gdzie kupie)

montaz bramy okolo 300

przesla bede wypelnial sztachetami oszowymi ,okolo 200 sztuk po 5 zl=1000zl

zaprawa do klinkieru chyba 35 workow ale dokladnie nie pamietam a cena cos okolo 25 zloty za worek =875

suma wychodzi okolo 15 tys

Ty masz troszke mniej ale tez ceny teraz sa inne wiec mozesz smialo przyjac

15 tys

Mam podobną długosc ogrodzenia jak ty i twoja cena jest rewelacyjna bo mnie kosztowało to znacznie więcej, i tak robocizna jak i materiału poszło wiecej bo worek starcza na pięc rajek klinkieru tak że mnie wyszło prawie 90 worków ale może nie mówimy o tym samym bo ja juz nie fuguję tylko ta zaprawa jest juz fugą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to zalezy od tego gdzie kupisz materialy i czy bedziesz robil to sam, firma czy moze jakas ekipka z sadziedztwa.

 

Ps. mieszkales moze w hameryce ? Bo ten txt o robieniu ogrodzenia frontowego pod publike mnie dobil. Nie rozumiem czemu dorosli tak przejmuja sie innymi. Ja robilbym calosc reprezentacyjna gdyby bylo mnie stac, a jezeli nie to calosc z siatki, a nie front ladniejszy niz calosc. Znam ludzi ktorzy przed domem na pewna uroczystosc ustawili kilka aut wysokiej klasy bardzo drogich, ale byly to tylko budy i kola, bez silnika i reszty mechaniki, a nawet bez podwozia i osi oryginalych, ty pasujesz do nich wlasnie.

 

A ja myślę, że każdy swoje pieniądze wydaje jak mu się chce. I może sobie zrobić nawet ogordzenie "na pokaz" jak ma taki kaprys. Więc może nie zaglądajmy sobie w kieszenie ( i gusta), bo to niesmaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za rzeczowe odpowiedzi. :-)

Widzę , że jednak większość podchodzi rzeczowo do tematu.

 

Ja dostałem na razie jedną wycenę i trochę mnie zszokowała. Nie mam jej teraz przy sobie ale z tego co pamiętam za same cegły klinkierowe na słupki i murek było ok 18 tys ( coś chyba ok 7 zł za cegłę ) + 9 tys za robociznę :-)

 

Od razu bardziej zaczęło mi się podobać rozwiązanie ze słupkami stalowymi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z frontu 33 matry wiec podobnie a wydalem tak:

3500 brama z elematami kutymu-przesuwna

slupki z klinkieru 1260 sztuk po 3,15 za sztuke=3969

robocizna to 2 zlote od sztuki =2520

beton z gruszki na podmurowke 7m3 -byl tani bo od szwagra =1120

zrobienie podmurowki 30 zloty za matr 990 zl

daszki 12 sztuk po 45 zl =540(jeszcze nie kupilem ale juz wiem gdzie kupie)

montaz bramy okolo 300

przesla bede wypelnial sztachetami oszowymi ,okolo 200 sztuk po 5 zl=1000zl

zaprawa do klinkieru chyba 35 workow ale dokladnie nie pamietam a cena cos okolo 25 zloty za worek =875

suma wychodzi okolo 15 tys

Ty masz troszke mniej ale tez ceny teraz sa inne wiec mozesz smialo przyjac

15 tys

 

Czy dobrze rozumiem , że podmurówkę robisz pod sztachetami ? Jeżeli tak to czymś ją okładasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podmurowke sa polozone cegly "na sztorc" w poziomie.

pozniej jak starczy kasy to na ten szary beton(ponizej cegiel) poloze plytki bo CRH robi w tym samym kolorze co cegle.

ale 9 zl za cegle to lekko przesadzone

mialem pierwsza propozycje 5 zlotych i to juz wydawalo mi sie duzo za duzo ,wiec skonczylo sie na 2 :)

a stawial mi ten sam gosc co mi dom budowal

robil mi tez tynki a teraz robi mi ocieplenie tylko ludzi sobie dobiera

sprobuj popytac swojego muraza czy Ci nie postawi ,przeciez kominy muruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze napisze o swoich kosztach ?

 

Ja mogę napisać :D ale moje koszty są podejrzanie niskie :lol: 8). Materiały kupowane w większości wiosna/lato 2008.

 

1) siatka + podmurówka - to ok. 110 zł za mb

siatka (150 cm) i drut ocynk - od 13 zł do 16 zł za mb (część była ze starej dostawy więc taniej)

słupki (to chyba się nazywa profil): 4cmx4cm malowane własnymi siłami, o wyskokości 200 cm, jeden słupek to koszt ok. 25 zł bez malowania, słupki średnio co 230 cm rozstawione

robocizna : 40 zł (jesień 2007)

reszta to podmurówka - beton z betoniarki - kosztu nie pamiętam dokładnie, wyliczyłam na poziomie średnio. 40 zł na mb ,

koszt farby na słupki, naciągi, płaskowniki - średnio kilka złotych na mb.

 

2) sztachety drewniane (50 mb) :

wys.160 cm, szer 9 cm - 4,2 za sztukę, malowanie i transport własny. Na 50 mb weszło 400 sztachet,

wkręty 50 zł,

płaskownik do montażu poprzeczek 60 zł,

łaty na poprzeczki - 230 zł

robocizna 25 za mb montażu sztachet (podmurówka była robiona wcześniej),

farba z malowaniem własnym z jednej strony (z drugiej sąsiad) - 150 zł.

 

3) odcinek z bramą -

robocizna - siatka + podmurówka, stopa pod bramę, wymurowanie 3 słupków z klinkieru - 50 zł mb,

klinkier (jeszcze nie kupiony) - ok. 3 zł za sztuka x 300 = 900 + zaprawa(?) = ok. 1400 zł

koszt bramy 4,5 metra, 1,5 wys. rama metalowa malowana podkładem do wypełnienia sztachetami + furtka 1 m x 1,5 wys.:

Brama z napędem od 3080pln

Furtka z elektrozaczepem od 350pln

Montaż bramy na gotowym fundamencie z transportem 360pln

czyli razem ze sztachetami 4000 - 4200 zł.

 

Reasumując:

125 mb siatki na podmurówce x 110 zł = 14 000

50 mb sztachet x 70 zł (wcześniej był już mur oporowy jako podmurówka, jego koszt był wysoki, więc nie uwzględniam, bo to nie jest normalny element ogrodzenia) = 3500 zł - kwota dzielona na pół z sąsiadem =1750

7 mb odcinka wejściowego - robocizna (słupki, fundament) + beton - ok.700

klikier + zaprawa- 1400

brama, furtka - 4200 zł

 

razem: 22 000 zł .

 

(żeby urealnić koszty,kwotę tę powiększyć należałoby o ok. 2000 zł za materiały na podmurówkę na te 50 mb ze sztachetami, gdzie jest "niemormalny" mur oporowy zamiast podmurówki)

 

Działka ma wymiary mniej więcej (bo boki nie są równe) 25 m x 50 m.

Czyli przeciętne ogordzenie na przeciętnej wielkości działce to około 25-30 tys. jak nic.

 

Pozdr.

 

PS: Zdziwiło mnie, że koszt płotu ze sztachet nie wyszedł drożej niż koszt mb ogrodzenia z siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...