Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie, czyli jest taka szansa. A ja zawsze wolę nastwić się na opcję "najgorszą", kwiatków do zasłaniania w domu nie mam - nie przepadam, a przede wszystkim wszystkie skutecznie zasuszam, nawet kaktusy ;)

Nie możesz po prostu szkrabowi zabronić dotykania się do gniazd?

Chyba najprostsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca posiadam OC BEAM instalacje robiłem sam na etapie wylewek

koszt 300 zł 3 gniazda odkurzacz montowała mi firma,

pierwsze spostrzeżenia:

+ o wiele ciszej od zwykłego odkurzacz pomimo że jednostka zamontowana

jest w kotłowni bez drzwi

+ siła ciągu

+ akcesoria- teleskopowa sztywna rura, wąż z prawdziwego zdarzenia bardzo elastyczny (mięki) a mimo to ponoś wytrzymały można po nim samochodem przejechać

+ i chyba rzecz najważniejsza wyrzut powietrza (kurzu) na zewnątrz.

 

Jedyny minus jak do tej pory to składanie i wyjmowanie długiego węża,

ale to i tak lepsze od tachania normalnego odkurzacz.

Reasumując jesteśmy mega zadowoleni z OC mimo niemałego kosztu 3600 zł.

 

wg mnie te minusy to nie takie małe

 

1. cena całość rozwiązania pewnie 3- 4 tyś

2. rura 9 m to totalna porażka gdzie to chowacie specjalnie jakaś szafa na rure ?

3. co do komfortu ile macie w domu gniazdek ?

 

 

co w zamian , jakiś dobry zelmer kosztuje powiedzmy z 600 PLN - zasięg OK 12 m czyli to samo za 6 razy mniej

 

co do dźwigania to odkurzacze nosiliście na plecach bo czegoś nie rozumiem kable są tak długie , że go za sobą ciągniesz , ile razy przepinasz , żeby np. w domu o powierzchni około 140 m2 odkurzyć z 3-4 razy ...

 

osobiście wolę wypiąć wtyczkę i sobie pociągnąć małe urządzenie niż szarpać się z tą 9 m rurą

 

osobiście nie jestem przekonany w kolejnym domu też nie zamontuje ,

 

odkurzać schowasz w garderobie spiżarni i zajmuje mikro ilość miejsca

 

co do uszkodzeń to tą rurą nic nie dotkniecie nic nie wybrudzicie wspaniale 9 m plastiku unosi się bezdotykowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czyli jest taka szansa. A ja zawsze wolę nastwić się na opcję "najgorszą", kwiatków do zasłaniania w domu nie mam - nie przepadam, a przede wszystkim wszystkie skutecznie zasuszam, nawet kaktusy ;)

Nie możesz po prostu szkrabowi zabronić dotykania się do gniazd?

Chyba najprostsza metoda.

 

otóż ja szkrabów nie mam ;) ale z doświadczenia wiem, że potrafią byc bardzo pomysłowe. Pisząc wprost - będę mieć kilka pokoi dla Gości (pod wynajem) i stąd moje zapytanie, bo gdy dzieci się nudzą bywają bardzo pomysłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz projekt tego pensjonaciku czy pokoje na wynajem są powyżej, czy poniżej poziomu zamontowania samego odkurzacza. Bo jeśli wyżej, to można wg mnie tak poprowadzić instalację, żeby rury miały lekkie pochylenie do odkurzacza, albo wystarczy nawet w poziomie a do samego odkurzacza żeby spadało na dół, a nie żeby musiał ciągnąć do góry i problem rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz uniknąć zrobienie wyrzutu do kanału wentylacyjnego, to go nie rób.

 

Wiem z doświadczenia że hałas jest znaczny ( właściwie buczenie i dudnienie powietrza uderzającego o przeciwległą ściankę ), chyba że uda ci się wyprowadzić wzdłuż kanału. Reszta tak jak pisze koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Nasunęło mi się takie pytanko:

czy w odkurzaczach centralnych jest regulacja mocy?

Czasem potrzebna jest większa moc przy odkurzaniu dużego dywanu, ale jak bym chciała odkurzyć jakiś mały dywanik, fotel czy psa to może go troszkę wciągać :-?

 

1. W każdym jest regulacja siły ciągu.

2. Firmy Beam i Sach oferują także wersje z elektroniczną regulacja obrotów w wężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie.

 

System "brudnych" w ścianach wcale mnie nie pasjonuje.

A zasada w domu jest taka "Jak najmniej dywanów, wykładzin itp"

Płytki, parkiety najlepiej ścierać półsuchą szmatą.

 

A dla alergików:

Dywany w domu to zawsze siedlisko wszelkiego rodzaju syfu.

I nieważne jakim odkurzaczem są czyszczone. :roll:

 

Podzielam tą opinię. Dodam jeszcze, że praca z centr. odkurzaczem to podwójna robota: najpierw trzeba odkurzyć a potem i tak trzeba wziąć mopa, żeby usunąć plamy, których ŻADEN odkurzacz nie zmyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że praca z centr. odkurzaczem to podwójna robota: najpierw trzeba odkurzyć a potem i tak trzeba wziąć mopa, żeby usunąć plamy, których ŻADEN odkurzacz nie zmyje.

 

a ze zwykłym odkurzaczem to niby nie ? :o

 

 

Zwykły czy centralny, używany do tych samych celów. Ja nie używam odkurzacza po to, żeby pozamiatać podłogi, od tego jest inny sprzęt. Poza tym, jeszcze nie miałam tyle śmieci, żeby mi ich mop nie zgarnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że praca z centr. odkurzaczem to podwójna robota: najpierw trzeba odkurzyć a potem i tak trzeba wziąć mopa, żeby usunąć plamy, których ŻADEN odkurzacz nie zmyje.

 

a ze zwykłym odkurzaczem to niby nie ? :o

 

 

Zwykły czy centralny, używany do tych samych celów. Ja nie używam odkurzacza po to, żeby pozamiatać podłogi, od tego jest inny sprzęt. Poza tym, jeszcze nie miałam tyle śmieci, żeby mi ich mop nie zgarnął...

 

Też tak do tego podchodziłem - dopóki nie pojawiły się dzieci :)

One potrafią wyprodukować duuuuuuuużo więcej niż mop jest w stanie zgarnąć.

W domu mam już zrobioną instalację za 5 punktów zapłaciłem 1000,00 PLN a i odkurzacza na pewno zakupię. Wszyscy znajomi, którzy mają bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ateno, dlatego nigdy nie sugeruję swoim klientom gniazda z szufelką w wiatrołapie, to tam właśnie najlepiej w mokre dni sprawdza się mop. (zamiast ssawki lub zmiotki).

 

W suche dni problem ten znika i wtedy najczęściej wystarcza gniazdo w holu.

 

Niestety półsuchą szmatą nie sięgniesz za meble gdzie rodzą się piękne kotki.

 

Niektórzy wola mieć brudne rury w ścianach i brudny odkurzacz w garażu. (wszystko szczelnie zamknięte) niż brudny odkurzacz w szafie i unoszący się pył po każdym odkurzaniu potworkiem na kólkach.

 

Nie chcę Ciebie przekonywać do systemu centralnego odkurzania, jedynie przedstawić jak nieprawdziwych argumentów używasz.

 

P.S.

 

Zgadzam się z tobą co do mopa, jest to najlepsze narzędzie do sprzątania jakie do tej pory wynaleziono. Niestety sprawdza się raczej na dużych powierzchniach. Ssawka odkurzacza sprawdza się przy wszelkiego rodzaju załamaniach, rogach wklęsłych, przestrzeniach pomiędzy poduchami mebli itp.

 

Niema narzędzi uniwersalnych, dlatego uważam że dyskusja co lepsze, mop czy odkurzacz uważam za dyskusję o wyższości Świąt Bożego narodzenia na Wielkanocą.

Wszyscy wiedza że Wielkanoc jest ważniejsza, dlatego życzę wszystkim wesołych i pogodnych Świąt Wielkanocnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się przez was musze teraz odkurzacz sobie założyć a dokładnie instalację sobie zrobię a co niech myszy mają którędy biegać. Swoją droga to tak skromnie jest o odkurzaczach na forum dlaczego ??? Jak mam wyliczyć ile potrzebuję tych punktów szczotek i czego tam jeszcze. Instalacja idzie jak dom stoi w SS zamkniętym tak ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się przez was musze teraz odkurzacz sobie założyć a dokładnie instalację sobie zrobię a co niech myszy mają którędy biegać. Swoją droga to tak skromnie jest o odkurzaczach na forum dlaczego ??? Jak mam wyliczyć ile potrzebuję tych punktów szczotek i czego tam jeszcze. Instalacja idzie jak dom stoi w SS zamkniętym tak ???

 

Wyślij mi na PRV swojego maila to prześle swoją propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło dzięki.

Przekonanie żony zajęło mi jakieś 5 minut choc ma wątpliwości co do tego czy nie będą jakieś zapachy z rur wychodzić. Tak sobie pomyślałem, że mozna by to czyścić jak rury pompy do betonu jaką dużą piłka z gąbki tylko moc musi być odpowiednia aby to zassać i przeciągnąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło dzięki.

Przekonanie żony zajęło mi jakieś 5 minut choc ma wątpliwości co do tego czy nie będą jakieś zapachy z rur wychodzić. Tak sobie pomyślałem, że mozna by to czyścić jak rury pompy do betonu jaką dużą piłka z gąbki tylko moc musi być odpowiednia aby to zassać i przeciągnąc :)

 

1. Zapachy z rur nie wychodzą bo gniazda są szczelne.

2. Jeśli system będzie użytkowany zgodnie z przeznaczeniem nie ma prawa się zapchać.

3. Czyszczenie nie jest konieczne, prędkość przepływu powietrza to ok. 100-120km/h.

4. Jeśli koniecznie chcecie wykonać numer z piłką to mocy na pewno wystarczy.

5. Czasami spotykam starych klientów, z reguły jest tak że to facet namawia na odkurzacz centralny (jesteśmy gadżeciarzami), a żony im potem dziękują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...