Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja z pozycji rocznego użytkownika dodam, że skręcona rura 9 m sama się rozkręca w miarę rozciągania. No, może czasem się załamie, ale naprawdę czasem.

Jeszcze dodam, że dla wygody chyba nabędę drogą kupna drugą rurę na poddasze, żeby po odkurzeniu schodów nie schodzić na dół, by wypiąć rurę i zanieść ją na drugą kondygnację. :D To się nazywa wygodnictwo! :lol: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby pomóc mi w wyborze jednostki centralnej. Zastanawiam się nad modelami:

 

http://www.odkurzaczecentralne.pl/katalogproduktow_54_SR07.html

 

i

 

http://www.odkurzaczecentralne.pl/katalogproduktow_26_SR11.html

 

Lokalny sprzedawca poleca model SR07 jako argumenty podaje:

-niska cena, w komplecie spory zestaw sprzątający,

-niska awaryjność (tam się nie ma co popsuć :) )

-prostota konstrukcki i obsługi.

 

Oglądałem ten model w sklepie i faktycznie proste to to ... że aż się zdziwiłem. Miałem przekonanie że skoro CO tyle kosztuje to jest to bardziej skomplikowane urządzenie. A to tylko blaszana puszka z silnikiem i workiem w środku.

Myślałem że wszystkie CO są cyklonami stąd zainteresowanie dla porównania SR11.

 

Prosiłbym o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś obeznany w temacie mógłby pomóc mi w wyborze jednostki centralnej.

Prosiłbym o radę.

 

Witam nie wiem,jaki kolega ma domek i jaka długość instalacji ale ja brałbym pod uwagę parametr " Podciśnienie" i skłaniałbym się nad SR 13 :wink:

do swojego mam zamiar zakupić coś w tym stylu :) długość instalacji 32m powierzchnia domy 156m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom 120m2 użytkowej 3 gniazda 1 szufelka i się zastanawiam nad :

1) Beam SC 335 tylko do wyboru są trzy wyposazenia : Standard Progression Aspira który wybrać czy warto inwestować :czy warto mieć uruchamianie w rączce i reg. siły ssania?

2)VACUFLO FC 570

Jak to widzicie na pewno już macie doświadczenia z takimi rzeczami

aha i kiedy to montować w kotłowni po kaflach i malowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dom 120m2 użytkowej 3 gniazda 1 szufelka i się zastanawiam nad :

1) Beam SC 335 tylko do wyboru są trzy wyposazenia : Standard Progression Aspira który wybrać czy warto inwestować :czy warto mieć uruchamianie w rączce i reg. siły ssania?

2)VACUFLO FC 570

Jak to widzicie na pewno już macie doświadczenia z takimi rzeczami

aha i kiedy to montować w kotłowni po kaflach i malowaniu ?

uruchamianie z rączki jest bardzo wygodne zwłaszcza przy długiej rurze. Jak zassasz czasem coś czego nie chcesz zasysac ;) to możesz szybko wyłączyć. Ale jak nie masz wyłącznika w rączce to zdjęcie rurki tez rozwiąże problem, jak masz refleks.

Ja kupiłam zestaw progression, jeszcze dokupię maly separator.

Odkurzacz najlepiej montować na samym końcu, bo tak wszystkich bedzie kusił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odkurzacz centralny? ZDECYDOWANIE TAK.

Rozprowadzenie rur do CO na etapie budowy domu to właściwie żaden wydatek.

Kupno jednostki może nastąpić w dowolnym czasie. Po przeprowadzce, po ogarnięciu najpilniejszych potrzeb, można sobie odkładać co miesiąc jakąś kwotę, by uzbierać prawie bezboleśnie na urządzenie, które usprawni, ułatwi sprzątanie domu.

Mieszkamy już półtora roku, decyzja zapadła, kupujemy jednostkę.

Zgłębiałam temat, rozmawiałam z przedstawicielami wielu firm obecnych na rynku, zapoznawałam się z ofertami.

Ostatecznie zdecydowałam się na VACUFLO i oto od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką jednostki 488Q Magnum.

Nasz Forumowy Jewrioszka przywiózł mi to cudo pokonując oblodzoną krajową 8-mkę, sprawnie i szybko zamontował, uruchomił, wspomógł swoje ciśnienie mocną kawą i odjechał.

A ja wreszcie z ogromną przyjemnością wysprzątałam swój dom.

9 metrowa lekka rura żadnym dopustem Bożym nie jest. Sprzątając zupełnie jej nie czuję, nic się nie plącze, nic nie zawija, nie przeszkadza.

Używając przez wiele lat Rainbowa, ciągając to ciężkie hałasujące ustrojstwo, czyszcząc separator, pojemnik z wodą w której pływało to, co odkurzacz połknął...byłam Niewolnicą Isaurą :wink: Teraz jestem Magister Gospodyni Domowa :wink: :lol:

Jewrioszka, dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy ktos z was montowal rury w scianach poniewaz mamy zamiar wylac plyte fundamentowa a na to dopiero rurki z ogrzewaniem podlogowym i wtedy wylewka bedzie miala cos okolo 5 cm nie wiecej chyba ze te rorki zmieszcza sie w tej wylewce.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaputek napisał:

Napisałam w ankiecie , że nie - bo teraz mieszkając w bloku i mając dużego psa - nie używam wogóle odkurzacza, tylko "jeżdżę na miotle", ale w domu nie ma ( i pewnie nie będzie nigdy żadnych dywaników itp.) więc czy odkurzacz centralny jest mi potrzebny ? Help!!!! W domu będzie jeszcze kominek - o eksploatyacji którego pojęcie mam mizerne, więc może jednak? Będąc na etapie przygotowywania się do stanu surowego mogę jeszcze o wszystkim decydować - więc czytam i się ucze cały czas

 

Nie mam dywanów, mam kominek. Po roku użytkowania miotły i mopa, kupilismy centralny i jest świetnie.

Gniazda +szufelka automatyczna: przy kominku (zawsze cos spadnie gdy sie niesie drewno do kominka), w kuchni (okruchy) i wiatrołapie (piach).

Zero hałasu, zero smrodu w domu. Właściwie same plusy. Rura jest wprawdzie długa (jedyny minus, że się trochę plącze), ale elastyczna i oprócz podłóg odkurzam małą szczoteczka nasadzoną wprost na uchwyt (tzn bez długiej rury)-obrazy, drzwi (mam takie z przetłoczeniami i gromadzi się na nich kurz), parapety, kurze na meblach itp.

Sprzatanie zajmuje mniej czasu, a poza tym ku mojemu zdziwieniu "starcza na dłużej" widocznie gdy sprzatałam miotłą i mopem w powietrzu zostawały jakieś drobinki i potem osiadały na podłodze .

Gdybyscie się decydowali to trzeba koniecznie przewidzieć jakieś miejsce na rurę bo trochę jej jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jak dla mnie taki odkurzacz to konieczność...

- będzie kominek eksploatowany jako główne źródło ciepła a więc sprzątanie co dzień lub co dwa dni

- będzie pies a może nawet 2, więc sierść i brudek przynoszony z pola

- jestem alergikiem i to dość nieźle uczulonym na kurz, teraz mamy zwykły odkurzacz, po odkurzeniu kicham i prycham gorzej niż siedząc w zwałach kurzu, wyrzucanie "oczyszczonego" powietrza do pomieszczeń to katastrofa

- dom z poddaszem i piwnicą więc 3 poziomy do odkurzenia, latania z przyciężkawym odkurzaczem sobie nie wyobrażam

 

I po prostu porównując ceny DOBREGO odkurzacza z wodnym filtrem dla alergików, a instalacji centralnego, nie mam żadnych wątpliwości o wyborze tego 2, może nieco droższego ale za to lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na tak - widze ze wiekoszosc podobnie mysli - sama instalacja z tego co sie orientuje to koszt okolo 1000zl a odkurzacz zawsze mozna pozniej kupic a scian pozniej sie juz nie bedzie rozwalalo (jest to rowniez dodatkowy gadzet w razie sprzedazy domku)

z ciekawych producentow znalazlem niemiecki produkt variovac ktory ma 20 lat gwarancji i mozliwosc zwrotu w ciagu 3 miesiecy w przypadku niespelnienia oczekiwan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować montować rury w ścianach, pamiętaj tylko że musisz je podkuć na min. 6-7 cm. (dochodzą załamania kolanek). Wzwiązku z tym

a. nie zmieścisz ich w ścianach działowych

b. osłabisz ściany nośne

 

Dla kupujących obecnie odkurzacz chciałbym poinformować że mam na stanie kilka zestawów promocyjnych firmy Vacuflo.

Do jednostek serii FC odpowiednik SR Aerovac) (310, 570, 670) dokładam zestaw garazowy lub separator popiołu gratis.

Do jednostek TC (odpowiednik Vacumaid ,bezfiltrowe) (488Q, 588Q) separator popiołu i zestaw garażowy gratis.

 

Zainteresowanym moge przesłać na maila pełna ofertę cenową wraz z montażem (cały kraj) oraz porównanie ich z innymi producentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już drugi tydzień "testuję"odkurzacz Sach i jestem pod wrażeniem :D :D :D

W sytuacji kiedy ma się zwierzęta w domu (labrador + cztery koty, w tym dwa gościnnie na bliżej nie określony okres), odkurzacz centralny jest wybawieniem.

 

Mam dwie szufelki (w kuchni i przedsionku). Teraz na pewno zamontowałabym szufelkę przy kominku. Chyba najmniej jest potrzebna w kuchni. 8) 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...