Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

potrzebuję pomocy gdyż chciałbym zamontować odkurzacz centralny tylko...

nie mam pojęcia gdzie go umieścić garaż czy pomieszczenie gosp

gdzie umieścić gniazdka gdzie puścić linie główną

i ile szufelek

może ktoś z was coś doradzi, pomoże

projekt domu:

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-charakterem-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

potrzebuję pomocy gdyż chciałbym zamontować odkurzacz centralny tylko...

nie mam pojęcia gdzie go umieścić garaż czy pomieszczenie gosp

gdzie umieścić gniazdka gdzie puścić linie główną

i ile szufelek

może ktoś z was coś doradzi, pomoże

projekt domu:

http://www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/z-charakterem-1

 

A może tak poczytaj forum, przejżyj inne projekty instalacji, narysuj coś.

nikt nie będzie ci projektował instalacji za darmo, ale sprawadzić gotowy projekt to juz co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś z was coś doradzi, pomoże

projekt domu:

 

Wydrukuj sobie rzuty w skali. Wez przygotuj tez kawalek nitki o dlugosci 9m w skali rzutow. Poznij zaznaczaj w miare na srodku rzutu miejsca gniazdek i sprawdzaj, czy omijajac sciany dasz rade nitka dojsc w kazdy kat domu na tym rzucie. Gdzie dac gniazda podpowie Ci intuicja. Tylko sprawdzisz, czy dana lokazliazacja jest optymalna. Jesli cos pojdzie nie tak z niteczka, to dokladasz gniazdo tak, zeby pokryc caly dom.

Szufelke mozesz zrobic w kuchni i w wiatrolapie (chociaz w wiatrolapie lepiej chyba gniazdo)

Gniazdo koniecznie kolo kominka (jesli masz) no i w wiatrolapie nawet jesli jest tam szufelka (majac pozniej taki 1,5m odcinek rury szybciutko sobie poradzisz z tym co spadnie z buciorow a w domku sporo sie tego nosi) oraz w garazu (dobrze jest miec kolo bramy garazowej, zeby mozna bylo autko na podjezdzie obskoczyc).

 

To naprawde nie jest trudna sprawa i da sie go zrobic ze tak powiem "na chlopski rozum". Optymalizacja dlugosci instalacji tez nie powinna byc trudna. Koszty rurek, gniazdek i szufelek to na aukcjach kilka stowek na domek. Mi to wg tak przygotowanego wlasnorecznie "projektu" polozyli przy okazji hydraulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrukuj sobie rzuty w skali. Wez przygotuj tez kawalek nitki o dlugosci 9m w skali rzutow. Poznij zaznaczaj w miare na srodku rzutu miejsca gniazdek i sprawdzaj, czy omijajac sciany dasz rade nitka dojsc w kazdy kat domu na tym rzucie. Gdzie dac gniazda podpowie Ci intuicja. Tylko sprawdzisz, czy dana lokazliazacja jest optymalna. Jesli cos pojdzie nie tak z niteczka, to dokladasz gniazdo tak, zeby pokryc caly dom.

Szufelke mozesz zrobic w kuchni i w wiatrolapie (chociaz w wiatrolapie lepiej chyba gniazdo)

Gniazdo koniecznie kolo kominka (jesli masz) no i w wiatrolapie nawet jesli jest tam szufelka (majac pozniej taki 1,5m odcinek rury szybciutko sobie poradzisz z tym co spadnie z buciorow a w domku sporo sie tego nosi) oraz w garazu (dobrze jest miec kolo bramy garazowej, zeby mozna bylo autko na podjezdzie obskoczyc).

 

To naprawde nie jest trudna sprawa i da sie go zrobic ze tak powiem "na chlopski rozum". Optymalizacja dlugosci instalacji tez nie powinna byc trudna. Koszty rurek, gniazdek i szufelek to na aukcjach kilka stowek na domek. Mi to wg tak przygotowanego wlasnorecznie "projektu" polozyli przy okazji hydraulicy.

 

DZIĘKI :yes:

 

właśnie zastanawiam się czy w wiatrołapie wystarczy mi tylko szufelka czy tez jak wspominałeś dodatkowe gniazdo

ogólnie odkurzacz mysle wstawić w garażu

parter 3 gniazdka (w tym jedno garaż)

szufelki 3 wiatrołap kuchnia kominek

góra 2 gniazdka i zastanawiam sie czy nie umieścić szufelki w pralni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI :yes:

 

właśnie zastanawiam się czy w wiatrołapie wystarczy mi tylko szufelka czy tez jak wspominałeś dodatkowe gniazdo

ogólnie odkurzacz mysle wstawić w garażu

parter 3 gniazdka (w tym jedno garaż)

szufelki 3 wiatrołap kuchnia kominek

góra 2 gniazdka i zastanawiam sie czy nie umieścić szufelki w pralni ....

 

Przy kominku zrób gniazdo, jak mówi Pyxis, a nie szufelkę.

Podpinasz seperator i odkurzasz sobie cały kominek do czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad WOJSKI

 

przeczytałem dużo wypowiedzi odnośnie O C z forum

lecz cel mojego zapytania to konkretnie pod mój projekt

pytanie skierowane nie do projektantów lecz do osób które mają O C by coś mi podpowiedzieli na co zwrócić uwagę np dodatkowa szczotka czy gniazdo

lub nie robić w pom gosp tylko w garażu by nie było hałasu....

Edytowane przez house1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI :yes:

 

właśnie zastanawiam się czy w wiatrołapie wystarczy mi tylko szufelka czy tez jak wspominałeś dodatkowe gniazdo

ogólnie odkurzacz mysle wstawić w garażu

parter 3 gniazdka (w tym jedno garaż)

szufelki 3 wiatrołap kuchnia kominek

góra 2 gniazdka i zastanawiam sie czy nie umieścić szufelki w pralni ....

 

Kolo kominka wygodniejsze jest jednak gniazdo. Wtedy tego krotkiego podrecznego weza tez tam uzywasz i bardzo wygodnie podlacza sie separator do popiolu (swietny "wynalazek" bez ktorego pewnie nie rozpalal bym w mojej kozie czesciej niz 2x do roku) :)

Szufelka w pralni to juz wg uznania. Mi by sie np. nie przydala. Wogole szufelek jakos rzadko uzywamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub nie robić w pom gosp tylko w garażu by nie było hałasu....

 

Masz ten lewy gorny naroznik garazu jako bardzo dobre miejsce na odkurzacz. Pom gospodarcze jednak bedzie bardziej sterylne od garazu a ta jednostke centralna tez sie nieraz czysci i cos tam sie przy tym nabrudzi. Halas jest do przelkniecia, ale lepiej jak bedzie mniej slyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi pomysł by umieścić razem szufelkę i gniazdo w wiatrołapie/hall i koo kominka

czy to bez sensu?

 

Ja mam wiatrolapie taka pare, ale gniazdo jest 10x czesciej wykosrzystwaane. Mam je umieszczone cokole szafy.

Kolo kominka moze byc problem ze schowaniem szufelki (te do sciany chowane sa drozsze) i ona tam jest tak srednio przydatna. IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten lewy gorny naroznik garazu jako bardzo dobre miejsce na odkurzacz. Pom gospodarcze jednak bedzie bardziej sterylne od garazu a ta jednostke centralna tez sie nieraz czysci i cos tam sie przy tym nabrudzi. Halas jest do przelkniecia, ale lepiej jak bedzie mniej slyszalny.

 

właśnie mam zamiar umieścić go w tym lewym górny narożnik garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednoczesnie uzytkownikiem , projektantem i wykonawcą instalacji centralnego odkurzania. Ponadt instaluję jednostki centralne do róznych instalacji, a także udrażniam zapchane rury. Z mojego dośiawdczenia.

1. Gniazd lub szufelka przy kominku to prawie pewny kłopot. Bardzo często dochodzi do zatorów przez zassane przez niefrasobliwych uzytkowników drzagi.

2. W wiatrolapie jesli tylko jest szafa, najlepiej sprawdzi się WallyFlex

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gniazd lub szufelka przy kominku to prawie pewny kłopot. Bardzo często dochodzi do zatorów przez zassane przez niefrasobliwych uzytkowników drzagi.

2. W wiatrolapie jesli tylko jest szafa, najlepiej sprawdzi się WallyFlex

 

Nie tragizujmy. Kazdym innym gniazdem mozna zassac cos, co "zapcha" instalacje, chociaz ciezko mi sobie wyobrazic co to by musiala byc za "drzazga" ktora minie kolanko za gniazdkiem, a zaklinuje sie gdzies w instalacji.

 

WallyFlex ma same zalety oprocz ceny niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to problem Twojej wyobraźni. ;-)

Fakty są takie jak napisałem. W okolicach kominka takich drzazg jest wiele. Tak samo jak igieł po Bożym Narodzeniu, które regularnie zatykają ludziom teleskopy, pomimo tego że ich długość jest mniejsza niż średnica rury. Jako wykonawca powinienem napisać ze niema nic lepszego od szufelki lub gniazda przy kominku. W końcu mam z tego zarobek. Niestety zależy mi na zadowoleniu moich klientów i tego nie mówię. Oczywiście przy rozsądnym użytkowaniu taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Jednak Polak Potrafi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...