Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Coraz bardziej mam przekonanie że lepiej nie montować nigdzie szufelki tylko dać więcej gniazdek (kominek, kuchnia itp).

I zaopatrzyć sie w dwa węże jeden długi, drugi ok 2-3m

A jeśli chodzi o wiatrołap to przemawia do mnie WallyFlex ale narazie będzie tylko zwykłe gniazdo jak będzie więcej $$$ to na pewno zakupie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Używam OC od 1,5 roku.

 

Mam dwa gniazda na dole i jedno na górze + szufelkę w ścianie w wiatrołapie. Posługuję się tylko jednym, dziewięciometrowym wężem.

 

Moje spostrzeżenia:

 

- bardzo, ale to bardzo bardzo :) sprawdza się szufelka w watrołapie - nie mamy jeszcze utwardzonej nawierzchni przed domem, więc piasku wnosi się mnóstwo. A nawet gdyby byla utwardzona, to o ile człowiek potrafi wytrzeć buty, o tyle pies wracający ze spaceru nie za bardzo :) Wiatrołap jest w pobliżu kuchni, więc bardzo łatwo i szybko móżna zamieść szczotką kuchnie i podsunąć śmieci do tej szufelki w wiatrołapie

 

 

- mama psa i kota, ktore lubią czasem poleżeć na kanapach w salonie i często trzeba odkurzyć tylko te kanapy - żałuję, że nie mam w ich pobliżu gniazda, bo wtedy kupiłbym krótszy wąż, a nie targał z garazu w tym celu dziewięciometrowy zwój rury

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Coraz bardziej mam przekonanie że lepiej nie montować nigdzie szufelki tylko dać więcej gniazdek (kominek, kuchnia itp).

I zaopatrzyć sie w dwa węże jeden długi, drugi ok 2-3m

A jeśli chodzi o wiatrołap to przemawia do mnie WallyFlex ale narazie będzie tylko zwykłe gniazdo jak będzie więcej $$$ to na pewno zakupie :rolleyes:

 

Kominek - gniazdo ssące, krótki wąż i separator. Ewetualnie jeżeli chcesz sprzątac tylko wokół kominka to sam waż i gniazdo.

 

 

Szufelka > kochania i wiatrołap , dlaczego ? bo tam się często tego używa, można powiedzieć ze częściej niż gniazd.

 

 

 

Owszem fajne rozwiązania są Wally flex lub Vroom ale wszystko ma swój czas i porę

 

 

 

Ps U mnie w domu po założeniu Vroom do szufelki w kuchni po 3 miesiącach wymieniliśmy mamie front i zdemontowaliśmy szufelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie tego wątku dochodzę do konkluzji - rezygnuję z OC w domu a rozważę zamontowanie z dwóch szufelek :)

Skoro i tak trzeba targać rury - to jaka to różnica od targania rury i odkurzacza ?

 

Myslales ze OC sam odkurza? ;)

Ciganie rury to jedna sprawa (jest jednak mniej uciazliwe niz wleczenie urzadzenia z kablem za soba), a nieodfiltrowany syf i smrodek kurzu zostajacy w domu przy tradycyjnym odkurzaczu to zupelnie inna prawa. Nie zamienil bym juz sie teraz na zaden sprzet "niecentralny". I ze wzgledu wygody i higieny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po analizie tego wątku dochodzę do konkluzji - rezygnuję z OC w domu a rozważę zamontowanie z dwóch szufelek :)

Skoro i tak trzeba targać rury - to jaka to różnica od targania rury i odkurzacza ?

 

nie przesadzałabym z tą rurą; mam 9 m i przed zakupem myślałam,że wąż będzie ciężki , będzie zajmować dużo miejsca itd. Zdziwiłam się pozytywnie - jest lekki, o wiele bardziej elastyczny niż ten z tradycyjnego odkurzacza i zawsze się zastanawiam czy aby na pewno ma te 9m ... ;) Schowany w szafie w przedpokoju, żebym miała wygodny i szybki dostęp.

Ale i tak ... najszybciej jest mi wyjąć zwykłą zmiotkę i zgarnąć na bieżąco okruchy z podłogi do szufli. Dlatego zdecydowanie polecałabym szuflę do wiatrołapu - ja niestety nie mam i bardzo tego żałuję widząc, jak bardzo mi się przydaje w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslales ze OC sam odkurza? ;)

Ciganie rury to jedna sprawa (jest jednak mniej uciazliwe niz wleczenie urzadzenia z kablem za soba), a nieodfiltrowany syf i smrodek kurzu zostajacy w domu przy tradycyjnym odkurzaczu to zupelnie inna prawa. Nie zamienil bym juz sie teraz na zaden sprzet "niecentralny". I ze wzgledu wygody i higieny.

 

Gdzie tak napisałem że OC sam odkurza ?? Do ewentualnej neutralizacji smrodku i syfu (czego i tak nie mam po odkurzaniu) przyjdzie WM wywiewna.

Przeogromna! Nie teoretyzuj a przyglądnij się u kogoś kto to ma.

Odkurzacz to ciężar na kablu z krótką rurą. Musisz go targać za sobą, to nie lekka 9m rura, z którą możesz śmigać gdzie i jak chcesz.

A najważniejsze jak dla mnie jest to, że to co wciąga jest wyrzucane na zewnątrz a nie po pseudo filtracji rozrzucane po mieszkaniu i wzniecające wichury po kątach.

 

Czemu uważasz że teoretyzuję ?? To są wnioski z autopsji Panie kolego. Mieszam u teściów i oni posiadają OC. Jak dla mnie to nic nadzwyczajnego i nie warte zachodu. Targanie pokaźnej długości rury stawiam na równi z targaniem krótkiej rury z odkurzaczem. Po nad to (może ten model tylko tak ma) jest cholernie głośny. Mam mały cichy z "mega" filtrami odkurzacz i nie widzę potrzeby tego zmieniać. Modele wzniecające wichury to już nie te czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie migrowalo do kategorie" Moglem miec, niechcialem, a tereaz zaluje" ;)

 

hehe dobre - myślę że mimo wszystko- przynajmniej jak dla mnie nie ma takiej potrzeby aby OC montować. Buduję mały domek jak bym miał taki jak Twój to kto wie.

 

Czyli zasmrodzic, ale starac sie wywietrzyc?

WM to nie odkurzacz, a nawet on wszystkiego nie zbiera.

 

Skąd wiesz masz WM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mic81

 

to w takim razie nie zakładaj centralnego odkurzacza - wbrew sobie -po co? Masz argumenty dla siebie,że nie warto.

 

Z kolei nam te argumenty nic nie wnoszą, bo jesteśmy zadowoleni z naszych instalacji i za nic w świecie nie zamieniłabym się na zwykły odkurzacz.

 

Centralny odkurzacz to żadne cudo, które samo się podłącza i samo odkurza; niestety trzeba to zrobić samemu, podobnie jak w przypadku stacjonarnego odkurzacza ;) tyle tylko ,że centralny jest po prostu wygodniejszy w obsłudze i cichszy .

Ale jeśli to dla kogoś nie ma znaczenia - to po co się pchać w centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraktykowałem u siebie w domu dwa sposoby sprzątania zwykły odkurzacz i OC. Jak na razie więcej plusów ma OC. Dlaczego?

1. Żeby odkurzyć parter nie muszę korzystać z dwóch gniazdek elektrycznych robię to z jednego OC.

2. Nie muszę wiecznie uważać na to że jak ciągnąłem elektryczny odkurzacz za sobą że obiję ścianę

3. Nie muszę trzymać odkurzacza w ręku podczas odkurzania schodów

4. Nie muszę wąchać smrodu spalonego kurzu

5. Podczas gdy żona odkurza ja spokojnie mogę oglądać mecz

6. Żadziej muszę go czyścić

minusem może być cena OC jednak przy wyborze np. naszej rodzimej produkcji nie jest tak bardzo dokuczliwa.

Na razie od jakiegoś roku jestem posiadaczem OC i widzę więcej plusów tego rozwiązania niż minusów

co nie oznacza, że przy małym domu parterowym korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie zwykły jamnik. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...