Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

30 - to są jednostki z numerem 30,

40- z numerami 40/42, 40.1 itp

Ale gdzie to widzisz? Bo ja widzę że to jest test konkretnego silnika i tylko jednego, a przecież w serii Profi 30 i Profi 4x silniki są różne... Nie wiem nawet do którego z odkurzaczy go przypasować, bo w opisach nic na ten temat nie ma.

 

I chociaż te wyniki są dla mnie bardzo interesujące i chciałbym jak najwięcej się na ten temat dowiedzieć, to ja wcale nie sugeruję się parametrami, tylko opiniami. A te, przynajmniej od ludzi tutaj się udzielających, nie są złe. Parametry dałem porównawczo, żeby pokazać czym różnią się te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli targanie rury jest problematyczne to może HaH? Tam wyciągasz tyle "ssaka" ile chcesz.

Co do super cichych "jamników" to prosta fizyka daje odpowiedź jaka dysponują mocą. Moc 2000W, po co skoro OC z reguły nie przekraczają 1500W. Po to żeby to wogóle ssało cokolwiek turbinka o srednicy 4-5 cm. Tylko że ta informacja informuje Cię tylko ile ten potworek żre prądu i o niczym więcej. Nawet jeżeli jakis producent napisze ile to ma Air Wattów (z reguły ok 180) to przepływ powietrza jest w nich znikomy co przedkada sie na możliwośći zbierania brudu i większych elementów. Ma dużo filtrów? To znaczy że już po 5-10 minutach odkurzania machasz ssawką 2-3 raz więcej niz na poczatku, dlaczego?, dllatego że filterek (maleńki zresztą) jest już zapchany. W oc z filtrami sa one wieksze ( odwrócony worek, plisowane - po to by ich powierzchnia była jak największa.) dlatego w tym przypadku wytężone machanie ssawką następuje od 3-4 odkurzania.

 

Jestem dystrybutorem i instalatotem, ale tez uzytkownikiem i napisze to jako użytkownik. Targanie mobila po schodach, wąchanie zapaszku jak sie z niego wydobywa (najczęściej podsmazone odchody roztoczy), obijanie mebli korpusem odkurzacza, wyginanie sie w chińskie osiem przy (bardzo częste) zmianie gniazda 230 to juz dla mnie przeszlośc i do niej nie wrócę.

 

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półtora roku użytkuję centralny i widzę same plusy w porównaniu do odkurzacza z 'dupką', z której to co wleci ssawką wylatuje wzmocnione o zalegające syfy mimo cudownych, antyalergicznych filtrów;) nie ma smrodku, nie ma obijania mebli, szarpania się z 'korpusem'... nie wyobrażam sobie innego rozwiazania do domu. teraz zrobiłabym z chowaną rurą w ścianie... żałuję, że nie zrobiłam od razu:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półtora roku użytkuję centralny i widzę same plusy w porównaniu do odkurzacza z 'dupką', z której to co wleci ssawką wylatuje wzmocnione o zalegające syfy mimo cudownych, antyalergicznych filtrów;) nie ma smrodku, nie ma obijania mebli, szarpania się z 'korpusem'... nie wyobrażam sobie innego rozwiazania do domu. teraz zrobiłabym z chowaną rurą w ścianie... żałuję, że nie zrobiłam od razu:yes:

Potwierdzam - mam Hide e House na parterze i piętrze i jest to super wygodne . Polecam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zawsze zastanawiałem nad działaniem hide e hose. A ponieważ jakos nigdy nie było czasu zerknąć do netu na własny urzytek sobie to rozgryzałem myślowo ;)

 

I powiem tak, zupełnie inaczej sobie to wyobrażałem. Zupełnie inaczej. A to rozwiazanie jest dośc proste. Ale na dal nie wiem cze mu takie drogie.

 

Hide-A-Hose-6-400.jpg

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zawsze zastanawiałem nad działaniem hide e hose. A ponieważ jakos nigdy nie było czasu zerknąć do netu na własny urzytek sobie to rozgryzałem myślowo ;)

 

I powiem tak, zupełnie inaczej sobie to wyobrażałem. Zupełnie inaczej. A to rozwiazanie jest dośc proste. Ale na dal nie wiem cze mu takie drogie.

 

Zastanawiam mnie tylko niezawpdnosc takiego rozwiazania? Zwykly waz z latwoscia wymienie i przypuszczam, ze nie bedzie to duzy wydatek. Co w przypadku gdy hide a hose zaklinuje sie lub odmowi wspolpracy przy zwijaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad takim rozwiazaniem. Koszt mnie troche przerazil. Po za tym tak jak wspomniales nie wyobrazam sobie kucia scian gdy cos w tym systemie zaszwankuje- wszystko ma prawo sie w koncu popsuc.

Etap montazu OC mam juz za soba- wyszlo 9 gniazd. Mamt ylko pewne obawy czy niska temperatura nie przyczyni sie do rozszczelnienia sie kolanek. W koncu prawdziwa zima musi sie pojawic a co za tym idzie niska temperatura.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem nad takim rozwiazaniem. Koszt mnie troche przerazil. Po za tym tak jak wspomniales nie wyobrazam sobie kucia scian gdy cos w tym systemie zaszwankuje- wszystko ma prawo sie w koncu popsuc.

Etap montazu OC mam juz za soba- wyszlo 9 gniazd. Mamt ylko pewne obawy czy niska temperatura nie przyczyni sie do rozszczelnienia sie kolanek. W koncu prawdziwa zima musi sie pojawic a co za tym idzie niska temperatura.

.

 

Myślę że nie masz się czym przejmować odnośnie niskich temperatur, materiał jest na tyle suchy , a rurka nie zbyt podatna na zmiany kształtu bez czynnika zewnętrznego - może co najwyżej stać się krucha i lepiej na niej nie stawać.

Mam natomiast wątpliwości bo widziałem Twój domek w dzienniku i 9 gniazd? czy aby niezbyt dużo? Musi być dobra i mocna = droga jednostka tylko po co? Swoją instalację wykonałeś na podstawie jakiegoś - czyjegoś projektu?czy tak sam?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie masz się czym przejmować odnośnie niskich temperatur, materiał jest na tyle suchy , a rurka nie zbyt podatna na zmiany kształtu bez czynnika zewnętrznego - może co najwyżej stać się krucha i lepiej na niej nie stawać.

Mam natomiast wątpliwości bo widziałem Twój domek w dzienniku i 9 gniazd? czy aby niezbyt dużo? Musi być dobra i mocna = droga jednostka tylko po co? Swoją instalację wykonałeś na podstawie jakiegoś - czyjegoś projektu?czy tak sam?

Pozdrawiam

 

Wykonawca rozlozyl rury. Ilosc gniazd wynika z ilosci pomiesczenoraz ich romieszczenia.

Mam jedno gniazdo w piwnicy- bedzie tam pokój gier, jedno gniazdo w korytarzu, szufelka w wiatrolapie i kuchni,

na poddaszu w korytarzu, mojej sypialni, pokoju goscinnym i garderobie nad garazem. Instalator mowil, ze bedzie mozliwosc umieszczenia gniazda przy jednostce centralnej w garazu. Na projekt sie nie doczekalem.

Jakiej mocy jednostke centralna powinienem kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...