Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uwazaj, bo przez te "naciaganie" moze Ci waz peknac:yes: W tym miejscu zaraz przy raczce:p Mam juz za soba sklejanie, a co sie nawkurzalam przy tym, bo ciezko tasma dojsc pod uchwyt:mad: Ze wszystkich znajomych osob, ktore maja oc, tylko dwie jeszcze nie sklejaly weza:lol2:

Na pocieszenie dodam, ze to tak nie od razu peka, dopiero po kilku latach.

 

dzięki tereska:) oczywiście nie pomyślałam; czy u Ciebie wąż jest na sztywno połączony z rączką czy się obraca niezależnie od rączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wreszcie nowa ekipa poprawila mi rozlozenie rur w budynku. Od nowa musieli zaprojektowac I rozlozyc 4 gniazda.

Efekt- metraz zmniejszyli o 20 m :) ciag zostal rozbity na dwa piony. Juz nie musze sie martwic o mozliwosc zasyfonowania nad garazem.

Minus- dodatkowy koszt instalacji w wysokosci 800 zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To ja mam dziwne pytanie. Czy rury muszą iść w wylewce? Bardzo mi to nie pasuje. Wolałbym aby szły pod sufitem. Akurat tam miejsca mam sporo.

 

W wylewce? Nie mogą iść w wylewce z dwóch powodów:

1. Wylewka w tym miejscu będzie miała znacznie mniejszą grubość i pewnie by pękła. Grubość wylewki to zazwyczaj 4-8cm i nie da rady zmieścić tam rury odkurzacza.

2. Rura jest plastikowa i może zostać uszkodzona przez pracującą wylewkę. Można by ewentualnie dać na rurę jakąś elastyczną otulinę...

 

Rury daje się pod wylewką, np. w warstwie styropianu.

 

Oczywiście mogą iść w ścianie (zatynkowane) lub pod stropem, ale wtedy trzeba by je jakoś zamaskować, np. sufitem podwieszanym.

 

Wrzuć swój projekt na forum i ocenimy jego poprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wiecie, może ja tu nie jestem specjalista, bo raptem jedną (swoją) instalację zrobiłem, ale tak się zastanawiam... da się w ogóle tak skleić rury od OC, żeby połączenie było nieszczelne w stopniu pogarszającym działanie całości? Bo szczerze mówiąc nie bardzo sobie to wyobrażam, to by musiało być jakieś absolutne partactwo w stylu rurek ciętych na skos albo "obcinanych" siekierą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomylke, wydawalo mi sie, ze odpisuje w watku o wodnej podlogowce. :)

Prz OC nie robilem takiej proby. Jesli klei sie zlaczki, to nie ma prawa byc zle a jes;li nawet to jakas szpareczka nie zrobi roznicy. To nie woda, ze bedzie wyciekala.

Uff... dzięki za wyjaśnienie . Trochę mi ulżyło :D No to teraz muszę pilnować żeby mi jakiś agent na to nie wlazł z butami ( lub kilofem ) :)

Edytowane przez modena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...