Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Zewnetrznymi odglosami sie nie przejmuj, bo to z tej strony nie jest glosno. Sa tez zreszta tlumiki na strone wylotowa z tego co widzialem, ale nie sadze, zeby komus to moglo przeszkadzac z odleglosci 2-3m.

Bardziej bym sie przejmowal odglosami wewnatrz domu. Przy takim ukladzie pomieszczen i konstrukcji domu bedzie go slychac na pewno. Jak glosno - trudno powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam takie pytanie - wszyscy tutaj jak mi się wydaje instalujecie OC w garażu albo jakimś pomieszczeniu gospodarczym, ale na uboczu. Ja mam tak, że pomieszczenie gospodarcze jest w centrum domu, z drzwiami przesuwnymi na kuchnię i w zasadzie salon. I teraz pytanie - czy nie okaże się, że mam w domu potwornego wyjca, którego ściany szkieletowe 10 cm i te drzwi nie stłumią w żaden sposób?

Będzie głośno - zapewne głośniej niż jakby pracował tradycyjny odkurzacz.

 

Drugie pytanie - nachodzi mnie na zamiatanie i sprzątanie w nocy, tak mam, nie lubię i odwlekam na ostatnią chwilę, jak już muszę. Jak to brzmi w związku z tym na zewnątrz? Zapuka do mnie policja nasłana przez wkurzonych sąsiadów? Zastanawiam się też nad wywalaniem powietrza w przestrzeń pod podłogą parteru. Może to by nieco wytłumiło ?

Będzie słychać, no cóż jeśli to robisz notorycznie ! - sprzątanie w nocy,w takim przypadku to i ja bym wezwał Policję - w domach jednorodzinnych również obowiązuje cisza nocna, szczególnie gdy budynki są blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ agagrusz, niejednokrotnie jako wykonawca i użytkownik pisałem że szufelka w wiatrołapie to nie jest zbyt dobry pomysł, powód jaki podałeś nie jest jedynym.

 

@ enedue, na jakim etapie budowy jesteś? Być może będę mógł pomóc? tel. 601-781-801

 

Postaram się w skrócie odpowiedzieć na Twoje wątpliwości i pytania.

 

" pomieszczenie gospodarcze jest w centrum domu"

 

Zalecam aby odległość jednostki od wyrzutu była w odleglości mniejszej niż 8 m, nalezy zwrócic uwage że 3m lini prostej plus kolanka to 8m. Wtedy lepiej przewymiarować jednostkę.

 

" z drzwiami przesuwnymi na kuchnię i w zasadzie salon"

 

Zawsze polecam Vacuflo, jednak w takich przypadkach lepiej sprawdzi się Cyclovac.

Tak można posłuchać. :) w wersji na pole i na ulicę :)

 

"Zastanawiam się też nad wywalaniem powietrza w przestrzeń pod podłogą parteru. Może to by nieco wytłumiło"

 

Nie wytłumi, ale za to śniegiem zasypie.

 

@ Pyxis.. uwierz mi słychać i to czasem bardzo. Wszystko zależy od ukształtowania zabudowy, ściany lasu , tła okolicy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie głośno - zapewne głośniej niż jakby pracował tradycyjny odkurzacz.

 

 

Będzie słychać, no cóż jeśli to robisz notorycznie ! - sprzątanie w nocy,w takim przypadku to i ja bym wezwał Policję - w domach jednorodzinnych również obowiązuje cisza nocna, szczególnie gdy budynki są blisko siebie.

 

no więc nie robię, robię w dzień, a wolałabym w nocy. Wychodzi na to, że przy moich potrzebach i okolicznościach przyrody OC nie jest trafionym wyborem.

 

Dzięki za pomoc.

 

Obstawię się odkurzaczami na każdym piętrze, jeden na stałe w garderobie przy wejściu podłączony, i mały naścienny akumulatorowy w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ enedue, na jakim etapie budowy jesteś? Być może będę mógł pomóc? tel. 601-781-801

 

Postaram się w skrócie odpowiedzieć na Twoje wątpliwości i pytania.

 

" pomieszczenie gospodarcze jest w centrum domu"

 

Zalecam aby odległość jednostki od wyrzutu była w odleglości mniejszej niż 8 m, nalezy zwrócic uwage że 3m lini prostej plus kolanka to 8m. Wtedy lepiej przewymiarować jednostkę.

 

" z drzwiami przesuwnymi na kuchnię i w zasadzie salon"

 

Zawsze polecam Vacuflo, jednak w takich przypadkach lepiej sprawdzi się Cyclovac.

Tak można posłuchać. :) w wersji na pole i na ulicę :)

 

"Zastanawiam się też nad wywalaniem powietrza w przestrzeń pod podłogą parteru. Może to by nieco wytłumiło"

 

Nie wytłumi, ale za to śniegiem zasypie.

 

Dzięki, mam plan domu w moim dzienniku, jest w stopce. Pomieszczenie gospodarcze idealnie w środku parteru.Jestem na etapie dogadywania szczegółów z wykonawcą kompleksowym budynku.Kanadyjczyk. Pod podłogą nie zasypie, bo mamy dom z piwnicą techniczną i wiszącym stropem parteru. Inna rzecz, czy tak można i nie poszarpie mi tam czegoś ten pęd powietrza. No ale jak nie wytłumi i sąsiadom mam wyć, albo sprzątać obowiązkowo do 10, to robi się niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, można posłuchać Cyclovaca w zabudowie szeregowej z wyrzutem na przestrzeń ograniczoną budynkami (wtedy akustyka lepsza :) ) Jestem pewien że spokojnie po 22 będziesz mogła nim sprzątać.

 

Nadal nie wiem które to pomieszczenie gospodarcze. To z pralkami? Jeśli tak to wypadałoby mieć jednostkę z filtrem pyłu węglowego. Co do samej jednostki niezależnie od marki zalecałbym lekkie przewymiarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Długo się zastanawiałam nad założeniem centralnego odkurzania w swoim domu, ale jednak znalazłam więcej plusów niż minusów. Przy budowie swojego domu stwierdziłam, że skorzystam z wygody centralnych odkurzaczy ;)

Użytkuje już go około 8msc i jest wszystko w porządku ;) zamontowałam dodatkowo w kuchni VROOM i również jestem z niego zadowolona ;) super sprawa, oczywiście każdy ma swoje zdanie i inne potrzeby, ale ja mogę polecić CENTRALNE ODKURZANIE! :)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam,

 

powiedzcie mi proszę, czy niezbędne jest posiadanie szufelek ? ja często z nich korzystacie, czy faktycznie łatwiej jest pozamiatać do szufelki, czy jednak wyciągnąć rurę i poodkurzać ?

napiszcie proszę, jak to wygląda w praktyce

 

pozdrawiam!

 

Ja nie mam żadnej szufelki, bo miotłę w dłoni miałem ostatni raz chyba w wojsku:D To zależy chyba właśnie od tego, czy się używa miotły, czy nie. Mam znajomą, która w ogóle nie używa odkurzacza tylko 2x dziennie cały dom zamiata i myje podłogę;) U nas się odkurza i dla mnie tak na prawdę sens szufelki mógłby być pod kominkiem, gdzie po dołożeniu drewna mógłbym użyć zmiotki z zestawu kominkowego do usunięcia okruchów kory, itp. Ale w kominku paliłem ostatni raz chyba z 1,5 roku temu - znudził mi się:) więc nawet tam bym nie montował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

powiedzcie mi proszę, czy niezbędne jest posiadanie szufelek ? ja często z nich korzystacie, czy faktycznie łatwiej jest pozamiatać do szufelki, czy jednak wyciągnąć rurę i poodkurzać ?

napiszcie proszę, jak to wygląda w praktyce

 

pozdrawiam!

 

Mam szuflę w kuchni i jestem z niej bardzo zadowolona; nie mam potrzeby codziennego odkurzania całego domu, ale w samej kuchni zamiatam 2-3 razy dziennie - więc wygodnie mi jest machnąć miotłą raz dwa pod cokół do szufli - szybko, sprawnie, bez schylania ;) Żałuję,że nie mamy szufli w okolicach kominka, bo często palimy w nim i zawsze się trochę naśmieci wokół. Również, moim zdaniem, baaardzo przydałaby się w wiatrołapie - to takie newralgiczne miejsce, gdzie brudu z zewnątrz sporo. Osobiście wygodniej mi machnąć kilka razy miotłą do szufli niż wyciągać za każdym razem zestaw sprzątający z centralnego odkurzania.

 

Ale ja z tych wygodnych - i nie lubię długo sprzątać, dlatego automatyczną szuflę bardzo sobie chwalę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

powiedzcie mi proszę, czy niezbędne jest posiadanie szufelek ? ja często z nich korzystacie, czy faktycznie łatwiej jest pozamiatać do szufelki, czy jednak wyciągnąć rurę i poodkurzać ?

napiszcie proszę, jak to wygląda w praktyce

 

pozdrawiam!

 

Mamy w wiatrolapie i kuchni. Korzystamy raczej sporadycznie, ale nie wiem, czy teraz bym ich nie robil zupelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wygodniej mi machnąć kilka razy miotłą do szufli niż wyciągać za każdym razem zestaw sprzątający z centralnego odkurzania.

 

Ja kolo kominka i w wiatrolapie mam tez gniazdo na weza. Do tego w kanciapce wisi sobie taki krotki waz dlugosci zaledwie 1,5m. Swietnie nadaja sie do szybkiego odkurzenia wiatrolapu, posprzatania obok kominka i podlaczenia separatora do wybrania popiolu. Nie trzeba budzic 9m potwora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...