Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Hej,

 

Mam kilka pytan do posiadaczy/uzytkownikow CO:

 

1) ile rzeczywiscie kosztuje taka instalacja - ile ZAPLACILISCIE za nia.

2) czy niezbedny jest w domu taki odkurzacz "pioracy" i czy go posiadacie majac CO ? zamierzacie kupic ?

3) w jaki sposob skladowany jest waz, ktory ma 9 m i wiecej ? jakis stojak ? wwalony do garderoby ?

4) ile takich wezy nalezy posiadac ? 1 ? 1 / kondygnacje ?

5) czy ktos posiada jednostke centalna w drugim budynku ?

 

 

Bardzo cenne beda tez wszelkie krytyczne uwagi/praktyczne rady uzytkownikow CO typu "co zrobilbym inaczej instalujac CO teraz".

 

Pozdroofki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z tym "nowoczesnym odkurzaczem" który przepuszcza pył gipsowy, to chyba nie do końca Ci się udało........

naprawdę NOWOCZESNE odkurzacze stosują filtry HEPA, co jest skrótem dla "High Efficiency Particulate Arrestance" - "Wysoka wydajność w zatrzymywaniu cząsteczek". Aby filtr mógł być nazywany filtrem HEPA musi filtrować z powietrza cząsteczki o wymiarach 0,3 mikrona i większe z wydajnością nie mniejszą niż 99,97%

dla porównania :

Włos ludzki - 70 do 100 mikronów

Łupież zwierzęcy - 0.5 do 100 mikronów

Pyłki kwiatowe - 5 do 100 mikronów

Zarodniki roślin - 6 do 100 mikronów

Zarodniki grzybów - 2 do 20 mikronów

Cząstki dymu - 0.01 do 1 mikrona

 

zadanie domowe : ile mikronów ma pył gipsowy ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia ile one kosztują dokładnie i co ile trzeba je wymieniać - nie jestem sprzedawcą - polecam wizytę w salonie AGD

to nie są jakieś wysoce specjalistyczne odkurzacze - po prostu muszą mieć odpowiednią budowę i miejsce na filtr HEPA

myslę, że w porządnym salonie dostaniesz z kilkanaście takich odkurzaczy w normalnej cenie

filtry na wymianę są pewnie droższe niż papierowy worek, ale też nie myślę, że jakoś dramatycznie droższe..... po prostu są bardziej skomplikowane niż worki i muszą być odpowiednio droższe......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek_J - Twoje argumenty są doprawdy idiotyczne.

 

Ja też cię lubię :)

 

Nie sądzę by ktoś z obecnych na tym Forum posiadaczy odkurzacza centralnego był jak piszesz zmuszonym "wpieprzać suchy chleb" byle by tylko mógł się pochwalić posiadaniem tego urządzenia.

 

Napisałem to w sensie ogólnym, a nie w odniesieniu do odkurzacza. Nie zauważyłeś ?

 

Dlaczego wyśmiewasz to, że ktoś chce posiadać coś nowocześniejszego.

 

Nie wyśmiewam tego. Wyśmiewam nie chęć posiadania urządzenia, ale argumenty za pomoca których próbuje się uzasadniać to posiadanie, a wręcz konieczność (!) posiadania OC. Gdyby ktoś napisał: kupiłem sobie sprzęt X, bo mi się podoba, bo ma tysiąc bajerów, bo chcę zaszpanować przed sąsiadem, bo mam za dużo kasy i nie wiem, co z nią zrobić - nie powiedziałbym złego słowa. Ale jak ktoś, kto nie jest anorektyczną panienką pisze, że ma problem z przeniesieniem odkurzacza, to wzbudza to moją niepohamowaną wesołość.

 

A tak przy okazji - popatrz sam, jakiego właśnie "argumentu" użyłeś: nieważne, czy coś jest lepsze, efektywniejsze. Ważne, że jest NOWOCZEŚNIEJSZE.

 

Dlaczego wyśmiewasz to, że ktoś wydaje swoje pieniądze na to co jego zdaniem będzie mu pomocne.

 

J.w.

 

Wyśmiewasz to o czym nie masz zielonego pojęcia. Twoje przemyślenia oderwane od praktyki to zbyt mało.

 

J.w.

 

Więcej "syfu" niż w rurze c.o masz za szafkami zabudowanej kuchni. Jak często demontujesz te szafki by tam posprzątać?

 

W którym momencie JA TWIERDZIŁEM, że w rurach OC gomadzi się strrraszny brud ?... I to MNIE każe się czytać uważnie wypowiedzi oponentów ?...

 

Jak często demontujesz gniazda i wyłączniki elektryczne by wyczyścić z kurzu i robaczków puszki elektryczne?

 

W którym momencie JA TWIERDZIŁEM, że OC jest bardziej niehigieniczny od klasycznego ?...

 

Przewody elektryczne masz w peszlach? Teoretycznie też powinieneś czyścić je z robaczków? To były argumenty w Twoim stylu. Fajne nie ?

 

Zajebiste. Najbardziej fajne są argumenty w stylu tego dowcipu o Ruskim i Amerykaninie. Na pytanie Amerykanina o to ile w Rosji par butów przypada na statystyczny łeb padła odpowiedź: "a wy murzynów męczycie". Widzisz analogię ?

 

A kanały wentylacyjne? A przestrzeń pod zabudowaną wanną? A...

 

A... A świstak siedzi i zawija. Uwaga j.w.

 

Piszesz, - Jak mi facet - czyli płeć teoretycznie wcale nie słaba - pisze, że męczy go przeniesienie odkurzacza, to taki tekst mnie po prostu osłabia...

 

Tak napisałem, bo tak jest: wizja faceta bezskutecznie próbującego ruszyć z miejsca odkurzacz osłabia mnie tak, że... sam nie jestem w stanie go ruszyć :D

 

Nie byłbym zaskoczony gdybyś zrezygnował z instalacji wodociągowej w swoim domu i jako przedstawiciel płci teoretycznie nie słabej targał codziennie tych kilka wiader z wodą z ulicznego hydrantu.

 

Ile waży owe kilka wiader ?

A ile waży zwykły odkurzacz ?

A jaki jest sens porównania ganiania w te i nazad z ilomaśtam wiadrami wody z rzekomym "wysiłkiem" przesunięcia odkurzacza (na kółkach) ?

 

A przy okazji mała rada: zwiększenie czcionki raczej nie nada większego sensu twojej wypowiedzi. Nie na tym to polega.

 

Yogi66 [/b]posiadacz (obecnie) instalacji centralnego odkurzacza bez jednostki centralnej.

 

Bomba ! No to miłego odkurzania ! :D

Czy mi się zdawało, czy "ktoś" niedawno powiedział: "mówisz o czymś. o czym nie masz zielonego pojęcia, a twoje przemyślenia oderwane od praktyki to zbyt mało" ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak se czytam i też sie śmieje.

ale dorzucę co nie co.

 

CO kupiłem, bo kupiłem taniej (30%) jako były sprzęt do prezentacji.

dodatkowym arg było, że sobie odliczyłem koszty :)

razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.

 

co do hałasu:

mam jednostkę w piwnicy, więc szum słychać ( co prawda nie taki jak przy normalnym odkurzaczu, ale jest. Jula spokojnie śpi w łóżeczku, a ja moge odkurzać jej pokój.

 

co do długości rury:

nie mam ŻADNYCH problemów z plątającą sie 9m rurą.ale też pewnie dlatego, że mam dużo wolnej przestrzeni ( nie lubię "zagraconych" pomieszczeń. zobaczymy za parę miesięcy, jak Jula zacznie zabawki rozrzucać po chacie)

 

ogromny plus to brak powrotu powietrza do domu.

 

a, i separator do odkurzania kominka ( tani -120pln) , co sie nadaje nie tylko do kominka, ale jak coś wierce, czy działam w drewnie , to znakomicie sprząta " większe śmieci"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO kupiłem, bo kupiłem taniej (30%) jako były sprzęt do prezentacji. dodatkowym arg było, że sobie odliczyłem koszty :)

a, i separator do odkurzania kominka ( tani -120pln) , co sie nadaje nie tylko do kominka, ale jak coś wierce, czy działam w drewnie , to znakomicie sprząta " większe śmieci"

 

O proszę, to są konkretne argumenty !

 

razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.

 

A to akurat jest kontrargument ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę sobie ten wątek od początku. Nawet próbowałem coś nieśmiało pisać, ale dałem sobie spokój, ponieważ nie widziałem sensu polemiki...

Jednak wątek się rozrasta, jak rzadko który, niedługo chyba dogoni "okna"... :wink: :lol:

Zauważyłem jedną prawidłowość, mianowicie co jakiś czas nowa w tym wątku osoba pisze, że ma CO i jest zadowolona z używania, natomiast sceptycznie nastawione osoby cały czas są te same i starają się podważyć zasadność zakupu takiego systemu, nie wiadomo na jakiej podstawie, ponieważ nigdy na dłuższą metę go nie używali... :o :-?

Bardzo ciekawe... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav

gdybyś troszkę uważniej studiował posty to może byś zauważył, że tzw "osoby sceptyczne" nie negują samego sensu instalacji CO tylko posługiwanie się idiotycznymi argumentami ! ! ! ja np do samej instalacji CO nic nie mam - montujcie sobie i po 5 na każdym piętrze ! tylko nie podawajcie głupawych argumentów ! ! ! wystarczy, że politycy się kompromitują na oczach całego narodu.......... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas nowa w tym wątku osoba pisze, że ma CO i jest zadowolona z używania, natomiast sceptycznie nastawione osoby cały czas są te same i starają się podważyć zasadność zakupu takiego systemu

 

Banalnie proste: te osoby starają się poznać pobudki, jakie skłoniły innych do zakupu OC. Po prostu są szczerze zainteresowane tematem. I starają się przy tym "oddzielić ziarno od plew".

 

, nie wiadomo na jakiej podstawie, ponieważ nigdy na dłuższą metę go nie używali... :o :-? Bardzo ciekawe... :roll:

 

Podważam też sensowność zakupu rakiety kosmicznej na mój domowy użytek. Podważam nie wiadomo na jakiej podstawie, ponieważ nigdy na dłuższą metę jej nie używałem. Na krótszą - też nie... :o :-? Bardzo ciekawe... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO kupiłem, bo kupiłem taniej (30%) jako były sprzęt do prezentacji. dodatkowym arg było, że sobie odliczyłem koszty :)

a, i separator do odkurzania kominka ( tani -120pln) , co sie nadaje nie tylko do kominka, ale jak coś wierce, czy działam w drewnie , to znakomicie sprząta " większe śmieci"

 

O proszę, to są konkretne argumenty !

[/quota]

 

Takie separatory tak samo działają ze zwykłymi odkurzaczami, więc to akurat żadna przewaga CO.

 

razem z instalacją wyszło jakieś 3,5 klocka.

 

A to akurat jest kontrargument ;)

 

Jak kogoś nie stać, to zawsze sobie znajdzie swoje "kwaśne winogrona"...

 

Jestem za CO bo:

 

- Jest ciszej podczas odkurzania,

- wymaga dużo mniej obsługi, bo pojemnik ze śmieciami wywala się dużo rzadziej niż w tradycyjnym,

- nie trzeba kupować worków,

- możliwość stosowania szufelek

- podczas odkurzania nie śmierdzi spalonym kurzem i co najwazniejsze zasysane powietrze jest wyrzucane na zewnątrz budynku

 

Niezły tradycyjny odkurzacz kosztuje podobnie lub więcej co jednostka centralna w instalacji CO, więc o co chodzi?

 

Pozdrawiam

Gazobeton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś nie stać, to zawsze sobie znajdzie swoje "kwaśne winogrona"...

 

Nic Ci do tego, na co mnie stać, a na co nie. To, że nie pałam chęcią wydawania kasy na rozmaite "pierdolety" nie musi oznaczać, że mnie na nie nie stać, prawda ?

 

Jestem za CO bo:

 

Boże, ileż jeszcze razy trzeba będzie powtórzyć, żeby zostać zrozumianym...

 

CZY UWAŻASZ, ŻE TE CECHY SĄ WARTE WYDANIA 3.500 ZŁ ?

 

Niezły tradycyjny odkurzacz kosztuje podobnie lub więcej co jednostka centralna w instalacji CO, więc o co chodzi?

 

O to, że TYPOWY tradycyjny odkurzacz kosztuje kilkanaście razy mniej. Że wcale nie śmierdzi z niego palonym kurzem, że hałas wcale nie niszczy wszelkich form życia w promieniu kilometra. I że NIEZŁY tradycyjny odkurzacz absolutnie nie kosztuje nawet w przybliżeniu tyle samo, co CO. No, chyba, że mówimy o rainbowach, ale to dla mnie akurat jest chamska ściema i maketing równie agresywny, co zakłamany, słowem: "maść na szczury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...