Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i stało się...

Po kilku dniach namysłu zdecydowlaiśmy się na zrobienie instalacji CO.

Mamy niewielki domek (120 m2 bez garażu) więc wystarczyło 1 dniazdo na poddaszu, 1 na parterze, szufelka w kuchni (zrobimy ją dopiero na wiosnę razem z innymi instalacjami) i gniazdo w garażu (również później).

Nie wiem kiedy kupimy odkurzacz, ale myślę, że warto było zrobić ta instalację. Juz jest, koszt nie taki wielki (550 zł netto za materiał i robociznę do: 2 gniazd, szufelki i doprowadzenie instalacji do garażu na odkurzacz; dodatkowe gniazdo w garażu za 150 zł robocizna i materiał będzie zrobione później), a przynajmniej za kilka lat nie będę żałował, że nie zrobiłem tej instalacji (mam nadzieję :D ) Dodam, że instalacje robili przedstawiciele reginalni firmy Beam.

Od 2 dni tynkarze ruszyli z tynkami wewn, dlatego podwójnie się cieszę, że zdążyłem na ostatnią chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze czy robiliscie instalację sami? Wszelkie uwagi mile widziane.

Zbieram głosy o Beam'ie i Husky. :) bo muszę się na coś zdecydować. :)

Robiłem wszystko sam - dziecinnie prosta robota.

Mam BEAM 180 z cyklonem - bez zastrzeżeń (2 lata eksploatacji). Trudno mi go porównać, bo nie znam innych z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wizytę przedstawiciela BEAM , ale nie wiem ile takich gniazd muszę zainstalować ? Myślałam o 1 na poddaszu ( 2 pokoje i łazienka) i jednym na dole ( domek nie za duży - obliczyłam,że od gniazda do wszystkich rogów domu mam najwyżej 9 m) i zastanawiam się nad szufelką , nad jej działaniem ....no bo żeby podmieść pod nią muszę mieć jakąś miotełkę ? Czyli z normalną szufelką tez muszę mieś zmiatek ? to co to za wygoda ? Niech mnie oświeci użytkownik szufelek!!!!!

A i mąż myśli o gniazdku w garażu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wizytę przedstawiciela BEAM , ale nie wiem ile takich gniazd muszę zainstalować ? Myślałam o 1 na poddaszu ( 2 pokoje i łazienka) i jednym na dole ( domek nie za duży - obliczyłam,że od gniazda do wszystkich rogów domu mam najwyżej 9 m) i zastanawiam się nad szufelką , nad jej działaniem ....no bo żeby podmieść pod nią muszę mieć jakąś miotełkę ? Czyli z normalną szufelką tez muszę mieś zmiatek ? to co to za wygoda ? Niech mnie oświeci użytkownik szufelek!!!!!

A i mąż myśli o gniazdku w garażu ....

 

 

szufelke warto miec: w wiatrołapie, w kuchni, obok kominka jezeli sie go ma i nim pali:) a w garazu to koniecznosc

nie mam tylko w wiatrolapie i b. zaluje, z tego co mi wiadomo to w BEAMie jedno gniazdko jest juz w jednostce centralnej, wiec np w garazu odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj robią mi instalację OC (Borysowski, ale jednostkę mogę później dołożyć dowolną). Zdecydowałem się (wystarczyło) na po jednym gniazdku na parterze, poddaszu, w garażu i.. na strychu (nieużytkowe poddasze, które będzie sezonową graciarnią). Szufelki będę miał dwie: w kuchni i wiatrołapie. Przy kominku nie chciałem bo nie będę palił non-stop i blisko było do gniazda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

W końcu zakupiłem odkurzacz centralny. I jak kogoś to interesuje to kilka spostrzeżeń mogę przekazać.

W 100% jestem zadowolony, no może 99 bo cena jednak wysoka. Niektóre argumenty przeciw jakie słyszałem są nonsensowne jak teraz mam osobiście porównianie z tym co było. Po pierwsze, że rura 9m pląta się. Otóż owszem pląta się, ale o wiele mniej to przeszkadza niż 6 metrowy kabel, po środku odkurzacz i jeszcze rura, no i taki zestaw jest o wile lżejszy. Nic się nie wyłącza, nie splątuje kabel, nie wyciąga z gniazdka itd. Po drugie, że to droższe - tu racja, co dobre to kosztuje, wiele razy się każdy na pewno z Was o tym przekonał. Instalacja, kłopot - ja akurat miałem poddasze niewykończone i w miarę łatwo rozprowadziłem 2 gniazdka, na parterze i na piętrze - idealnie po środku domu, w najdalsze miejsce 7 metrów, ale oczywiście to może być problem dla niektórych jak ma lewe rence albo prawe, ale układ domu skomplikowany no i już zamieszkały. Zapychanie rur - wg mnie bzdura jak ktoś zrobi jak trzeba. Po prostu pierwsze kolanko zaraz za gniazdkiem jest najwęższe na całej drodze. Jak więc coś się zapcha to tylko tam więc z wyciągnięciem problema nie ma.

Teraz duuuuuże plusy. Jaka cisza !!!!, tylko ssa sobie delikatnie, w końcu można podczas odkurzania oglądać TV czy radyjka słuchać, no i dzieciak może spać. I nie ważne czy samemu się sprząta czy robi to żona a pan na fotelu rozwalony. Siła ssania tak z 30% większa od najmocniejszych 1800W więc i szybciej się sprząta. Zasięg rury na tyle duży, że nic nie trzeba przepinać ja ze zwykłym buczącym odkurzaczem. Siła ssania w zwykłym szybko spada jak się napełnia wór, tutaj nie i jest stała, ogromny plus. Nie trzeba ciągle tych worków wymieniać. Alergikiem nie jestem więc to mi akurat nie zabardzo wadziło ale ponoć nawet te najlepsze nie oczyszczą tak powietrza z tego dziadostwa jak centralny. Zwykły tak odkurza, że zawsze gdzieś wydmuchuje powietrze i czuć że śmierdzi jak coś już w worku było a pozatym wzbija zawsze inny kurz tutaj nie ma takiego problema. Tak więc myślę, że zalety centralnego nad zwykłym są tak ogromne że mogę go naprawdę polecić (ja po 5 latach zakupiłem przedewszystkim ze względu na hałas tego zwykłego, siłę i to przedewszystkim stałą tego centralnego, i brak wymian tych worków).

Ja akurat kupiłem Beama 2750 zestaw Lux.

Pozdrawiam

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...