Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

A ja będę mieć i BASTA. :p

 

Córa alergiczka, mąż zresztą też "jak trzeba sprzątać" :wink: , więc widzę w tym same plusy.

 

Długa rura - ludzie trzeba spalić parę kalorii przy sprzątaniu, może niedługo będą dostępne małe robociki zdalnie sterowane, które będą prowadzić tą rurę - więc leniuszki będą mogli je sobie sprawić :lol:

 

A na dzień dzisiejszy dziekuję Ci mieczotronix i pisz dalej - przede wszystkim o wadach - może mi się odwidzi. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie jest źle, wczoraj żona wyjęła o 22-giej żeby posprzątać kłaki, co wylazły z psa rodziców (bo byli wcześniej na wizytacji), no i kulturka pełna. Stasiek śpi na górze, ja sobie słucham Sonaty księżycowej, a obok żona wsysa kłaki odkurzaczem, który sobie trochę tam szumi.

Z długością rury to nie jest znowu taki kłopot, raczej nigdy nie jest tak, że leżą one w jednym miejscu. Pozatym my nie przenosimy całych naręczy zwojów, tylko ciągamy za koniec rury, a reszta się wlecze za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczu: z tym przygasaniem światła to mnie zaskoczyłeś: Jakim przewodem masz podciągniete zasilanie pod odkurzacz? Jak rozumiem jest on na osobnym zabezpieczeniu, a może nie? Ja zaprojektowałem osobną linię trójfazową przewodem 4x6mm2 prosto z rozdzielni do odkurzacza i miałem nadzieję, że to wystarczy aby takich efektów "dyskotekowych" nie mieć. :(

Jak to jest u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my za namową znajomego zrobiliśmy instalacje OC tak na wszelki wypadek aby później nie kuć i nie żałować (chociaa wczesniej wogóle o tym nie myślałem). Instalacja jest, taka mała (2 gniazda + szufelka) bo i domek mały. Na razie koszt niewielki (jakoś 600 zł) a myslę, że w przyszłości sie przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczu: z tym przygasaniem światła to mnie zaskoczyłeś: Jakim przewodem masz podciągniete zasilanie pod odkurzacz? Jak rozumiem jest on na osobnym zabezpieczeniu, a może nie? Ja zaprojektowałem osobną linię trójfazową przewodem 4x6mm2 prosto z rozdzielni do odkurzacza i miałem nadzieję, że to wystarczy aby takich efektów "dyskotekowych" nie mieć. :(

Jak to jest u Ciebie?

 

A pytanie, dlaczego 3- fazowy kabel?? Czy jednostki centralne są podłączane pod siłę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczotronix - chciałbym wrócić do naszej starej dyskusji na temat szufelki przy kominku. Teraz możesz porozmawiać o konkretach. Wiem, że masz kominek ale nie wiem czy zdecydowałeś się na zainstalowanie przy kominku szufelki? Jeśli tak to jak się ona sprawdza? Czy "wizualnie" nie razi w wyglądzie obudowy wkładu kominkowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to pewnie nie ma znaczenia...jest to element który jak sądze, można zamontować w takim miejsce, że nie razi w oczy....

 

Owszem można zamontować w odległym rogu bocznej (niewidocznej) strony obudowy. Ale tez i tam potem trzeba będzie zamiatać każdy najmniejszy paproszek.

Ponadto nie do każdej obudowy pasuje taki plastikowy stworek. Do obudowy w kształcie portalu z marmuru lub granitu pasuje moim zdaniem jak pięść do oka.

Podobnie jak i trzeba uważać by nie został wessany jakiś żarzący się węglik. Ale to juz kwestia techniczna.

Poczekajmy jedna na wypowiedź Mieczotronixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczu-dzieki za spostrzezenia i odczucia - juz sie nie moge doczekac moich :lol: jeszcze dwa miesiace... mam dwa gniazda i szufelke obok kominka (?) tak sie szczesliwie zlozylo,że gniazda wypadają w centralnych miejscach domu ( i gora i gół ) ze od gniazda do najdalszej czesci domu jest ok7 m wiec wąż 9 m bedzie idealny .

Tez zdecydowaliśmy sie na BEAM 2725 . a na razie jestem przeciwnikiem tradycyjnych odkurzaczy - wyje ,smierdzi i obija mi kostki :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senser napisał:

A pytanie, dlaczego 3- fazowy kabel?? Czy jednostki centralne są podłączane pod siłę??

 

Większość jest na 230V, ale spotkałem modele o dużej wydajności na 400V. Na zapas zrobię więc przewód trójfazowy, najwyżej 2 żyły pozostaną wolne. No i oczywiście, źle napisałem 4x6, bo powinno się używać na "siłę" przewodów 5 żyłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się taką rurą w sklepie i zachowywała się zdecydowanie lepiej niż klasyczna rura od odkurzacza. Była lżejsza i taka jakaś bardziej... sprężysta? No i nie miała na końcu tego hałaśliwego urządzenia.

O, Whisper, taki piekny opis :lol:

 

to ja wole te rure z urzadzeniem na koncu :D , moze byc nawet halasliwe, byle bylo sprawne i piorace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także od niedawna mam uruchomione urządzenie OC.

W ostatniej chwili zmieniłem upatrzoną jednostkę Beam na odkurzacz innej, też amerykańskiej firmy, która właśnie obniżyła ceny.

Odkurzacz jest typu split - 2 częściowy (jednostka silnikowa oddzielona od cyklonu i filtru).

W odkurzaczu ważnym elementem jest silnik.

Powinien być "heavy duty", o długiej trwałości, z gwarancją na 3-5 lat.

N.p. firmy Amatex.

Znalazłem wykonawcę, który sprzedał mi odkurzacz, wraz z jego montażem, w cenie nieco niższej od katalogowej i z 7%VAT-em.

(Wykonawca nabywa w hurtowni odkurzacz z 22% VAT-em.)

Nie wszyscy wykonawcy dają 7% VAT, bo wiąże się to z występowaniem do urzędu skarbowego o jego zwrot i w następstwie częste kontrole skarbowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle, /.../ Stasiek śpi na górze, ja sobie słucham Sonaty księżycowej, a obok żona wsysa kłaki odkurzaczem, który sobie trochę tam szumi.

 

Baaardzo mi sie podoba podział obowiazków w Twoim domku .... 8)

 

no coś Ty? Mieczu cały dzień podawał świateczne potrawy. Musi się zrelaksować, bo mu woreczek żółciowy zastrajkuje 8) :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że masz kominek ale nie wiem czy zdecydowałeś się na zainstalowanie przy kominku szufelki? Jeśli tak to jak się ona sprawdza? Czy "wizualnie" nie razi w wyglądzie obudowy wkładu kominkowego?

Mam szufelkę przy kominku, ale nie od frontu (czyli nie pod paleniskiem), tylko na bocznej ściance obudowy, gdzie jest mniej widoczna. Na razie nie wiem jak to się będzie sprawdzać, bo mało palę w kominku i jeszcze mi się nie naśmieciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczu: z tym przygasaniem światła to mnie zaskoczyłeś: Jakim przewodem masz podciągniete zasilanie pod odkurzacz? Jak rozumiem jest on na osobnym zabezpieczeniu, a może nie? Ja zaprojektowałem osobną linię trójfazową przewodem 4x6mm2 prosto z rozdzielni do odkurzacza i miałem nadzieję, że to wystarczy aby takich efektów "dyskotekowych" nie mieć. :(

Jak to jest u Ciebie?

Ono przygasa, ale tak minimalnie. Jak piekarnik się włącza (elektryczny), to też lekko światło przygasa. A odkurzacz nie ma soft-startu i początkowo jest b. dużym obciążeniem. Korków nie wywala, komputerów nie resetuje, nic złego się nie dzieje. Po prostu widać w kotłowni, w której jest 1-na żarówka i nic więcej, że jakieś duże urządzenie startuje.

Kabel jakim podłączony jest odkurzacz nie ma tu raczej znaczenia. Znaczenie ma tu jak sądzę to do której fazy jest on wpięty (tzn. czy do tej samej, co światło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczu: z tym przygasaniem światła to mnie zaskoczyłeś: Jakim przewodem masz podciągniete zasilanie pod odkurzacz? Jak rozumiem jest on na osobnym zabezpieczeniu, a może nie? Ja zaprojektowałem osobną linię trójfazową przewodem 4x6mm2 prosto z rozdzielni do odkurzacza i miałem nadzieję, że to wystarczy aby takich efektów "dyskotekowych" nie mieć. :(

Jak to jest u Ciebie?

Ono przygasa, ale tak minimalnie. Jak piekarnik się włącza (elektryczny), to też lekko światło przygasa. A odkurzacz nie ma soft-startu i początkowo jest b. dużym obciążeniem. Korków nie wywala, komputerów nie resetuje, nic złego się nie dzieje. Po prostu widać w kotłowni, w której jest 1-na żarówka i nic więcej, że jakieś duże urządzenie startuje.

Kabel jakim podłączony jest odkurzacz nie ma tu raczej znaczenia. Znaczenie ma tu jak sądzę to do której fazy jest on wpięty (tzn. czy do tej samej, co światło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś.

Co się sprawdaza w hotelu i szpitalu - niekoniecznie w domu.

Rura jak zsyp śmieci (nie gadajcie że rura jest antybakteryjna, bo to bzdura).

Wąż placzączy się pod nogami , to jest niestety prawda a czyszczenie tej rury?.

Mam znajomego który ma firmę środków czystości, sprząta tymi środkami i urządzeniami wielkopowierzchniowe obiekty, ma extra rezydencję a w niej nie ma centralnej jednostki. Bo nie chciał, a mnie przekonał do tego żeby zrezygnować.

A na marginesie-sprzedam SMARTA nowego nie używanego, z pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...