Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Zdecydowanie nie.

 

System "brudnych" w ścianach wcale mnie nie pasjonuje.

A zasada w domu jest taka "Jak najmniej dywanów, wykładzin itp"

Płytki, parkiety najlepiej ścierać półsuchą szmatą.

 

A dla alergików:

Dywany w domu to zawsze siedlisko wszelkiego rodzaju syfu.

I nieważne jakim odkurzaczem są czyszczone. :roll:

 

Hmm... jestem alergikiem i nie mam dywanów, tylko panele...

 

...w domciu będą parkiety, płytki, może kamień, ale dywany raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tym

"bezgłośnie"...
wszystko bardziej zależy od miejsca montażu jednostki centralnej, jak i ogólnej akustyki budynku. Montowałem kilkanaście już instalacji i w większości wypadków urządzenie było praktycznie niesłyszalne.

Co zaś do dywanów, cóż jeden chce mieć dywany, inny wykładziny a jeszcze inny płytki lub panele. Odkurzacz centralny może zbierać wodę, popiół z kominka, myć tapicerkę, okna. Można nim zbierać gruz. Oraz wiele innych opcji. Wszystko zależy od zakupionego osprzętu dodatkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Oczywiście, że centralny. Podstawowa zaleta to to, że wydech powietrza jakie zostaje przessane przez śmieci w zwykłym odkurzaczu następuje spowrotem do pomieszczenia odkurzanego i tak naprawdę po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem dopiero zaczyna się "sauna" najniebezpieczniejszego syfu dla alergików. No chyba, że ktoś dysponuje odkurzaczem typu RAINBOW. Tyle tylko, że korzystanmie z takiego sprzętu jest niestety bardzo czasochłonne.

Wydech powietrza przy odkurzaniou odkurzaczem centralnym następuje na zwenątrz budynku przy czym jeszcze to powietrze nie jest przedmuchiwane przez worek ze śmieciami tylko przez filtr. Oczywiście ten filtr po jednorazowym już użyciu nie jest czysty ale to nie to samo co powietrze przedmuchane przez worek śmioeci.

Zdecydowanie system centralnego odkurzania. Średnia cena instalacji wraz z jednostką to koszt ok 2 500 zł. Przy kosztach budowy domu nie powiedziałbym, że jest to jakiś potężny wydatek.

Co do bezgłośności to nie zupełnie prawa. Oczywiścoie, że taki odkurzacz powoduje chałas w zakresie 65-70db. Ale ten chałas nie rozprzestrzenia się w pomieszczeniu, które sprzątamy. Tam słychać jedynie szum powietrza zasysanego przez odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Zatem do dzieła - wykonaj instalację do JC a potem kup samą jednostkę.

 

W kilka minut po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem na meblach można zauważyć mikronowej wielkości cząsteczki kurzu. Przy centralnym taki efekt nie postaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

W którymś miejscu czytałem wypowiedź, że to jakiś wypas odkurzacz centralny i w zamian za to mówca woli wyposażyć sobie mieszkanie.

Otóż budowa instalacji do centralnego odkurzania to koszt materiału max 500 zł no chyba, że ktoś chce odkurzać dom i podwórko wokoło to trochę więcej.

Samą jednostkę należy traktować dokładnie jak wyposażenie domu i kupuje ją się dopiero w momencie albo wprowadzania się albo jak nie ma kasy za klika lat. Instalacja sobie leży i czeka. Jeśli już to utopiliśmy 500zł i nie korzystamy z tego a dzieci zaczną z pewnością korzystać kupując jednostkę do odkurzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Ja nie pokuszę się o rozstrzyganie jakie odkurzacze.

Moje osobiste zdanie (brak wieloletnich doświadczeń dlatego, że to jest produkt kilku ostatnich lat u nas) to takie, że sprawność tych urządzeń jest bardzo zbliżona. Zatem w wyborze najczęściej decyduje cena a te już różnią się dość wyraźnie.

Najtańsze jednostki to BEAM. Taką mam u siebie i takie także montuję. Od pewnego przedziału mocy posiadają 5-cio letnią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

No dobra.

Nie ma odkurzacza cyklonicznego bez worka. Każdy z tych tzw. cyklonicznych posiada tzw. worek odwrócony. Nie sądzę, że tu jest miejsce na opisywanie tych szcegułów. Istotniejsze jest jednak ilo stopniowa jest turbina.

BEAM posiada silniki amerykańskiej firmy Ametek Lamb.

Coś mi się wydaje, że mój przedmówca coś gdzieś słyszał lub ewentualnie ktoś go wymienionym przez niego uszczęśliwił choć i tak marki nie podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie odkurzacz cykloniczny bez filtru workowego, lecz tylko z foliowym workiem do którego spada kurz. To są zupełnie inne worki.

Pisałem wyraźnie nie o worku, lecz o filtrze workowym.

Regulamin Forum zabrania jawnie reklamować produkty i producentów - to odnośnie nazwy Amatek, choć właśnie tej firmy mam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

Nie będę już polemizował na temat worków i nieworków:-)

Zasada cyklonu to tylko zasada działania a nie filtracji jako takiej. Sam cyklon niczego nie filtruje ale już mniejsza o to.

Ja natomiast mam zamiast worka foliowego pojemnik na śmieci zdejmowalny na twist-off. Zatem eksploatacja już nie wymaga dodatkowych kosztów w postaci worków-nieworków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kładę instalację. Teraz biegam z odkurzaczem z góry na dół.

I nigdy więcej.

I tak np szufelka automatyczna i separator do kominka :wink: można przyjąć założenie że wiele rzeczy jest zbędnych. Szczególnie jak do okdurzania ma się żonę.

Oddaję głos zdecydowanie na tak gdyż lubię usprawniać sobie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Tak. Mam już instalację lecz bez jednostki centralnej. Na razie muszę biegać z odkurzaczem w górę i w dół gdyż co dziennie samemu lub kochane pieski wnosimy pełno piachu do wiatrołapu i nie tylko... a przewidziana w tym miejscu automatyczna szufelka usprawni pracę

 

PrzemoBDG jako forumowiczowi i ziomalowi z Bydgoszczy zaoferuję ekstra cenę. Mam to w swojej ofercie.

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...