Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdecydowanie tak! instalację już mamy, a jednostkę zamontujemy przed przeprowadzką.Według mnie ma same zalety.

JULIENX NIE DAJ SIĘ NACIĄGNĄĆ ! Ja za swoją instalację z materiałem zapłaciłam 1.400 zł. 2 gniazdka na parterze +2 szufelki, na poddaszu 2 gniazdka , dom 200 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu trochę pisałem na ten temat

 

Może wyjaśnijmy sprawy kosztu takiej inwestycji jaką jest odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny można podzielić na dwie części

Pierwsza to instalacja i koszt takiej imprezy to około 200 zł od tzw. punktu ( średnie ceny instalatorów odkurzaczy centralnych a nie elektryków lub murarzy)

 

Może wycenię taki model przykładowy Domek jednorodzinny z poddaszem użytkowym i garażem na dwa samochody W garażu montujemy jednostkę centralną (jednostka centralna też jest punktem) gniazdo w garażu najlepiej jak najbliżej bramy garażowej (punkt) gniazdo na dole w miejscu centralnym (punkt) wyjście w kuchni do szufelki automatycznej i (lub) do węża kuchennego (punkt) gniazdo zmiotka (szufelka automatyczna) przy drzwiach wejściowych (punkt) gniazdo na poddaszu w miejscu centralnym (punkt) gniazdo nad garażem (punkt) Nazbieraliśmy w sumie 7 punktów co daje kwotę 1400 zł do tego jeszcze należy doliczyć materiał i będzie tego około 450 zł Oczywiście cena materiału będzie zależała tyko i wyłącznie od tego ile w rzeczywistości go zużyjemy Możemy przyjąć że koszt tej instalacji to 1800 zł Oczywiście możemy zrezygnować z szufelek automatycznych albo jeszcze zamontować dodatkowe gniazdo do sprzątania tarasu itd.

 

Zostaje nam jeszcze kupno całego osprzętu i tu rzeczywiście możemy wybrać coś w zależności od możliwości finansowych ale poniżej pewnego poziomu nie radzę schodzić

Dla przykładu jednostka centralna Beama 2775 o mocy 1700W w zestawie z wężem 9m i szczotkami to wydatek około 2800 zł do tego jeszcze gniazda po około 38 zł szt szufelka automatyczna około 200zł szt Oczywiście muszę powiedzieć coś i o Huskim jednostka centralna o mocy 1850W i podobnym wyposażeniem będzie droższa o jakieś 500 zł

Pozostając przy firmie Beam bo to ona jest najbardziej popularna koszt całkowity instalacji to około 5200 na gotowo oczywiście wyposażenie z Vatem 22%

 

Większość firm ma swoich autoryzowanych instalatorów praktycznie po całej Polsce ( w Warszawie też )

Niestety muszę tu zmartwić niektórych jeśli będziecie chcieli autoryzowanego instalatora od instalacji odkurzacza firm Husky i Beam to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że traficie właśnie do mnie

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54702&highlight=husky

_________________

 

Tak się składa że jestem osobą montująca odkurzacze centralne i handlującą ich materiałem i jednostkami centralnymi Powyższa kalkulacja odpowiada cenom świadczonym przez większość instalatorów odkurzaczy centralnych i odnosi się do domów w stanie surowym w domach już zamieszkałych ceno może być nawet dwukrotnie wyższa

W moim przypadku za taką cenę inwestor ma

- wizytę na budowie celem uzgodnienia sposobu wykonania i kosztów instalacji

- wykonanie samej instalacji w sposób prawidłowy oraz dokumentacja fotograficzna instalacji na życzenie

- jednorazowy bezpłatny przyjazd na budowę celem przeróbki instalacji w wyniku późniejszych zmian i pomysłów

- przyjazd na budowę przed samymi wylewkami celem kontroli i ewentualnych napraw instalacji

- w przypadku późniejszego montażu jednostki centralnej i gniazd klient płaci tylko za materiał dojazd i montaż gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Jestem na etapie stanu surowego otwartego - i wkrótce czas rozpocząć rozprowadzanie wszystkich instalacji. Mój mąż zaskoczył mnie wczoraj pomysłem odkurzacza centralnego (ja nawet o tym nie pomyślałam a to w końcu ja odkurzam :) ). Dowiadywaliśmy się u lokalnego przedstawiciela że koszt takiej instalacji w naszym domku to około 1200zł (bez samego odkurzacza, który kosztuje 2300zł -firma Beam-Elektrolux). Kto z was ma odkurzacz centralny i uważa że warto w niego zainwestować (budujemy metodą gospodarczą i liczy się każdy grosz...). Dodam, że mój domek ma 120m.kw. z poddaszem użytkowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w domu już od roku, centralny odkurzacz mam od pół roku i uważam że jest to rewelacyjne rozwiązanie, przy dwóch kotach dostawałam szału gdy musiałam walczyć ze zwykłym odkurzaczem. Zrobiłam też szufelkę w kuchni, nie pomyślałam niestety o kominku i teraz trochę żałuje.

Centralnego odkurzacza nie można porównać do żadnej innej maszyny, a miałam do czynienia z wieloma odkurzaczami. Warto wydać te pieniądze, ze względu chociażby na zaoszczędzony czas przy odkurzaniu, który można wykorzystać na przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za radę. Przedstawiciel też proponował nam tą automatyczną szufelkę i separator do kominka. Kotów nie mam -za to psa, więc sierść się trafia na podłodze. Chyba tak zrobię że rozprowadzę teraz instalację -1200 to nie majątek -a lepiej to zrobić teraz niż pluć sobie w brodę po ułożeniu podłóg. Odkurzacz najwyżej kupię później. Mnie też wkurza to targanie odlkurzacza za sobą -mimo że mieszkam tylko w kawalerce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka cena ?? Mnie sama instalacja kosztowało 250 zł + moja robocizna. Domek ma prawei 200 m kw.

Jak na początku powiedziałem żonie że chcę zrobić instalację odkurzacza powiedział, "po co ? ". Teraz okazało się że dostała uczulenia na roztocza...

a taki odkurzacz w tym przypadku chyba jest niezastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka cena ?? Mnie sama instalacja kosztowało 250 zł + moja robocizna. Domek ma prawei 200 m kw.

Jak na początku powiedziałem żonie że chcę zrobić instalację odkurzacza powiedział, "po co ? ". Teraz okazało się że dostała uczulenia na roztocza...

a taki odkurzacz w tym przypadku chyba jest niezastąpiony.

 

Pewnie zależy to od tego z jakich materiałów robi się instalacje.

Mi robili rurki oryginalne kanadyjskiej firmy, nieelektryzujące się i z łagodnymi łukami, oczywiście klejone, domek 200m2, 8 gniazd odkurzacza - koszt elementów podtynkowych 500zł + robota.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura biała to średnio 10 -12 zł za 2 mb, +kolanka i podejścia no i gniazdka. Mój domek ma 135 m i koszt materiału to ok 200 zł - rurociąg ma niecałe 10 m. Wydaje mi się, że 1200 do twojego domu to przesada - jeśli budujecie systemem gospodarczym to na pewno można znależć tańszego wykonawcę (każdy hydraulik sobie poradzi) albo położyć samemu. I wtedy zamkniecie się w nieporównanie niższej kwocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...