Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A skąd taka cena ?? Mnie sama instalacja kosztowało 250 zł + moja robocizna. Domek ma prawei 200 m kw.

Jak na początku powiedziałem żonie że chcę zrobić instalację odkurzacza powiedział, "po co ? ". Teraz okazało się że dostała uczulenia na roztocza...

a taki odkurzacz w tym przypadku chyba jest niezastąpiony.

Mówiąc szczerze to też się nad tym zastanawiałam bo na stronie producenta:

http://www.beam.com.pl/cgibin/shop?show=MONTAZ&sort=id&sid=17a4bb23

zestaw montażowy na 3 gniazda (taki by był umnie) kosztuje 315zł. A pan przedstawiciel bierze 300zl od "punktu". To co- robić samemu? hydraulik podoła? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie jeszcze, gdzie najlepiej zamontować te szuflkę w kuchni, gdzie pod kominkiem i gdzie w wiatrołapie.

Z tego co mi powiedziano to do kominka nie szufelka a separator -bo popiół czy np pył budowlany niszczy odkurzacz -więc musi być ten separator. Szufelka sprawdza się w kuchni -gdzie czasem się coś wysypuje- np ryż czy mąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wyjście jest z podłogi?

 

szufelka jest w posadzce?

 

masz może fotkę, jak to wygląda?

 

 

ja zrobiłem u siebie tak, że wypuściłem pionową rurę z posadzki, tez nie widziałem na jakiej wysokości będzie ostatecznie podłoga, teraz jak już mam wszystko przyciałem wystająca część na 3-4 cm od poziomu podłogi, do tego przykleiłem kololanko ostre. A połączenie do szufelki to juz chyba nic trudnego. Mozna zastosowac elastyczny wąż i pamiętac aby kolanko przy szufelce nie kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w domu już od roku, centralny odkurzacz mam od pół roku i uważam że jest to rewelacyjne rozwiązanie, przy dwóch kotach dostawałam szału gdy musiałam walczyć ze zwykłym odkurzaczem. Zrobiłam też szufelkę w kuchni, nie pomyślałam niestety o kominku i teraz trochę żałuje.

Centralnego odkurzacza nie można porównać do żadnej innej maszyny, a miałam do czynienia z wieloma odkurzaczami. Warto wydać te pieniądze, ze względu chociażby na zaoszczędzony czas przy odkurzaniu, który można wykorzystać na przyjemności.

 

a na czym, przepraszam, polega ta "walka ze zwykłym odkurzaczem"......bo nie bardzo sobie wyobrażam..... :lol: czy może przegapiłem jakiś odcinek Harego Pottera ?

"Centralnego odkurzacza nie można porównać do żadnej innej maszyny"..... no fakt.... kompletny odlot.... :wink:

 

i jeszcze ten "zaoszczędzony czas przy odkurzaniu".... a może konkretnie - ile czasu się oszczędza ? 2 minuty? 3 ? a może 5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co- robić samemu? hydraulik podoła? :roll:

 

Podoła hydraulikoelektryk. Instalacja to nie tylko rurki ale i kabelki + kucie kanałów w ścianach (ale to potrafi kazdy operator majzla i młotka)

 

 

Dowiadywaliśmy się u lokalnego przedstawiciela że koszt takiej instalacji w naszym domku to około 1200zł

Facet przegina. Szukaj innego lub zróbcie to sami.

 

.....Pewnie zależy to od tego z jakich materiałów robi się instalacje.

Mi robili rurki oryginalne kanadyjskiej firmy.........

 

A jakie to ma znaczenie??????

Znaczenie ma zasadnicze. Nie tylko mniejsza przyczepność (przylepność) ale i bardziej łagodne łuki kolanek co jest nie bez znaczenia w przypadku zassania czegoś o rozmiarach dziecięcej skarpety (skarpeta "dorosła" nie przejdzie przez ssawkę)

 

Rura biała to średnio 10 -12 zł za 2 mb, +kolanka i podejścia no i gniazdka
.

Nie rób tego błędu. Kup właściwe materiały a nie hydrauliczne. Być może nic złego sie nie stanie ale ryzyko w takim przpadku jest większe. Ryzyko nieproporcjonalne do róznicy w kosztach.

 

napiszcie jeszcze, gdzie najlepiej zamontować te szuflkę w kuchni, gdzie pod kominkiem i gdzie w wiatrołapie.

 

Ja mam szufelkę w cokole pod piekarnikiem oraz w wiatrołapie w cokole szafy na płaszcze. Montaż obok kominka jest według mnie błedem. Może sie zdarzyć, że "dla wygody" zassiesz gorący węgielek i uszkodzisz powierzchnię rury gdzieś tam wewnatrz instalacji w ścianie lub podłodze. Spowodujesz tym samym to, że w tym miejscu będzie się gromadził brud i zatkasz lub conajmniej zmniejszysz drożnośc systemu. O efekcie wizualnym kominka z szufelką nie wspomnę. Szufelka to fajna rzecz ale mało atrakcyjna wzrokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zdecydowanie Nie

bo:

droższy (min. 4000 zł + koszty kredytów)

pobiera więcej mocy = droższy

koszty eksploatacyjne przeważnie wyższe

w sezonie grzewczym wywala ogrzane powietrze na zewnątrz

kolejna instalacja w domu w której usówanie usterek moze być kłopotliwe i kosztowne

Kupiliśmy dysona za 899 zł i 0 zł kosztów eksploatacyjnych polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...