Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

jaki jest koszt takiego urządzenie na dom około 140m2?

 

Tutaj znajdziesz ceny jednostek centralnych oraz akcesorii firmy BEAM.

Podaję te firmę jako przyład gdyż sam mam ich produkt.

Niemniej radzę porównac z innymi równie dobrymi producentami.

 

http://www.beam.pl/

 

Cena zależy od mocy jednostki, rozkładu pomieszczeń, ilości "zakrętów" instalacji oraz od tego za ile tę instalacje ktoś Tobie wykona. (Najdroższe jest w robociźnie wykonywanie bruzd w ścianach - proponuję - zrób to sam).

By nie tracić gwarancji (5-lat) instalację wykonac musi autoryzowany wykonawca)

 

 

Czy montaż ssawy w garażu ma sens, proszę o jakiegoś linka do str. z urządzeniem, bo nic sensownego znaleźć nie mogę...

 

Jeśli jednostke centralną umiescisz w garazu (a jest to preferowane) to problem jest rozwiązany przez producenta już na starcie.

W obudowie jednostki jest zamontowane fabrycznie jedno gniazdo.

Pozostaje problem - czy kupić dodatkowego węża, czy też w razie potrzeby przynosić go do garażu z mieszkania.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Polecam instalację szufelek w kuchni oraz w przedpokoju/wiatrołapie - REWELACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mozna sie obejsc bez centralnego odkurzacza.

instalacje trzeba dobrze przemyslec, odpowiednio szybko wykonac, potem zainwestowac w jednostke, gniazda, szufelki itp. tanio nie jest. ale za wygode czasem sie placi, instalacje nie sa wyjatkiem.

ale opowiadanie o istnieniu zycia w przewodach, szumach z nich sie wydostajacych oraz nieprzyjemnych zapachach jest nieuczciwe i wprowadza w blad niezdecydowanych, potencjalnych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Aby zadać kłam opowiadanym tutaj czasem bzdurom powiem krótko.

Instalacja do centralnego odkurzacza jest systemem zamkniętym i zupełnie suchym środowisku stąd w takim miejscu brak jest życia jakiegokolwiek a zatem i nakterii.

Oczywiście widziałem domy, w których królowały karaluchy - tam rzeczywiście odkurzacz centralny jest zbędny bo istnienie takiego "towarzystwa" dowodzi jedynie o gospodarzach domu a nie o odkurzaczach centralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem odkurzacza Beam od tygodnia.Dla mnie git.Bardzo duża moc ssania,nieporównywalna z moim dotychczasowym zwykłym odkurzaczem.Robale mogą wejść to środka tylko z ludzką pomocą.Wszelkie złe opinie są najczęściej wynikiem niechlujności przy montażu i błędami w projektowaniu.To tak jak zbobon przy ogrzewaniu podłogowym-że puchną nogi i kurz unosi się na oczach gości pod sufit....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
...To tak jak zbobon przy ogrzewaniu podłogowym-że puchną nogi i kurz unosi się na oczach gości pod sufit....

 

To prawda, że kurz się unosi ale dodać należy, że wszędzie tam gdzie dbałość o czystość w domu to obce zjawisko dla jego gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto może polecić jakąś firmę z okolic Krakowa?!?!

2 miesiące temu zadałem to pytanie, nikt nie napisał...

A ja nadal szukam... wiadomo - firm w internecie "wyskakuje" wiele, ale którą wybrać, komu która robiła centralny odkurzacz, kto z jakiej jest zadowolony..?

 

HELP - ludzie z Krakowa i spod-Krakowa... na pewno instalowaliście o.c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę sie do tego wątku z pytankiem. Ile czasu oszczędza się (o ile się oszczędza) sprzątając odkurzaczem centralnym w porównaniu do normalnego na kółkach? A może czas jest ten sam, a centralny jest źródłem wygody?

 

Z tradycjonalistek jestem, co to niechętnie nowości przyjmują, bojąc się, że przygoda z nowiną zakończy się posiadaniem kolejnego nieużywanego sprzętu, z którym nie wiadomo co zrobić, a miejsce zajmuje... Jednak z urządzeń, które oszczędzają czas jestem jak dotąd zadowolona: cieszy mnie niezwykle zmywarka, lubię żelazko na parę pod ciśnieniem, przymierzam sie do kupna suszarki mechanicznej (zmniejsza ilośc rzeczy do prasowania).

 

Jak to jest z CO? Szybciej i wygodniej, czy tylko wygodniej? Jeśli szybciej, to o ile szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"Jednak z urządzeń, które oszczędzają czas jestem jak dotąd zadowolona: cieszy mnie niezwykle zmywarka, lubię żelazko na parę pod ciśnieniem, przymierzam sie do kupna suszarki mechanicznej (zmniejsza ilośc rzeczy do prasowania). "

I gdzie tu tradycjonalistkę widać??

 

Odkurzacz centralny to przede wszystkim komfort i jakość wykonywanej pracy.

Zatem nie licz, że on sam będzie sprzątał:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto może polecić jakąś firmę z okolic Krakowa?!?!

2 miesiące temu zadałem to pytanie, nikt nie napisał...

A ja nadal szukam... wiadomo - firm w internecie "wyskakuje" wiele, ale którą wybrać, komu która robiła centralny odkurzacz, kto z jakiej jest zadowolony..?

 

HELP - ludzie z Krakowa i spod-Krakowa... na pewno instalowaliście o.c.

 

Nam instalację robiła firma z ul.Bronowickiej - nie pamiętam nazwy i nie polecam, bo może i rury położyli OK, ale nie uprzedzili, że do nich pasuje tylko i wyłącznie jeden rodzaj gniazdek i mieliśmy bardzo duże problemy z poskładaniem wszystkiego razem, a i nie obyło się bez kucia.

 

Polecam za to firmę z ul. Kościuszki - Matrix, bo to oni wyprowadzili wszystko na prostą.

http://www.matrix.krakow.pl/index.php?site=searchArticles&categoryQuery=16&node=16&categoryTreeName=articles

 

No i polecam Niezłego :wink: , bo od niego mam Husky'ego :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników CO zastanawiał się nad sprawą oszczędności energii związanej z eksploatacją tego urządzenia ?

Niewątpliwie dobrą rzeczą jest wyrzucanie zanieczyszczeń poza mieszkanie. Jednak w sezonie grzewczym razem z zanieczyszczeniami wyrzucamy sporą ilość ciepłego, a nawet dodatkowo podgrzanego powietrza. W jego miejsce napłynie do domu powietrze zimne z zewnątrz.

 

Czy ktoś rozważał połączenie CO z instalacją wentylacyjną i przy jej pomocy odzyskanie tego ciepła z wyrzucanego na zewnątrz powietrza?

 

 

Heniu

Pomysłu może i słuszny, ale chyba niewykonalny. Zwróć uwagę, że w rurach instalacji odkurzacza nie leci sobie tylko ciepłe powietrze (gdyby tak było podpięcie pod reku nie stanowiłoby problemu). Leci także trochu większych gabarytowo zanieczyszczeń, a czasami i większe przypadkowe (bądź nieprzypadkowe) przedmioty. One nie przejdą przez wąskie kanaliki rekuperatora. I z tego powodu, moim zdaniem, trzeba się pogodzić z wyrzuceniem energii z wyrzucanego powietrza.

Bo trzeba by zrobić jakieś dodatkowe układy filtrująco-zabezpieczające odseparowujące powietrze od zanieczyszczeń, ale czy warto?

 

Ale tak sobie teraz pomyślałem, że w sumie pod reku można by podłączyć sam wydech powietrza czyli już po przejściu przez odkurzacz (może właśnie to miałeś na myśli), ale czy to powietrze jest jeszcze wtedy ciepłe? Trzeba by przeanalizować budowę odkurzacza (jest chyba trochu inna niż normalnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...