Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mamy w domu Roombę - powiem jedno - rewelacja! Doskonały do codziennego zachowania dużej czystości (małe dzieci, allergicy).

Sam się naładuje, sam wszystko odkurza. Tylko co jakiś czas należy opróżniać zbiornik na śmieci.

W przeciwieństwie do zabawkowego electroluxa - ten nie spada ze schodów, z balkonów itp.

Mamy trzecią generację, w zeszłym roku zamieniliśmy z pierwszej - tamten sprawował się dobrze - ten świetnie.

Oczywiście nie zastąpi to porządnego odkurzenia cienką ssawką co jakiś znacznie rzadszy niż normalnie czas.

Teraz chcemy dokupić do pary Scoobę - który to myje podłogi (jak mop).

Ceny w Polsce są pozrywane z kosmosu - 3tys. zł - na allegro czasami bywają ok. 1tys. zł - a ze stanów co najmniej dwa razy tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Nie

bo:

droższy (min. 4000 zł + koszty kredytów)

pobiera więcej mocy = droższy

koszty eksploatacyjne przeważnie wyższe

w sezonie grzewczym wywala ogrzane powietrze na zewnątrz

kolejna instalacja w domu w której usówanie usterek moze być kłopotliwe i kosztowne

Kupiliśmy dysona za 899 zł i 0 zł kosztów eksploatacyjnych polecam

 

centr. odkurzacz to nie jest cos, co ma na siebie zarabiac, tylko oferowac komfort i wygode mieszkania w domu.

patrzac jedynie na strone ekonomiczna (najbardziej mi sie podoba ta strata c[ogrzanego powietrza) to mozna by skasowac polowe uzytecznych urzadzen w nowoczesnych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja nie zdecydowałem się na odkurzacz centralny, nie wiem czy nie będę żałował ale przeważyły jednak koszty, stwierdziliśmy z żoną że te pieniądze przeznaczymy na inne przyjemności, ale nie o tym chciałem napisać.

Moje spostrzeżenie po wizycie w domach znajomych, którzy mieszkają ok 2 lat: instalacja do odkurzacza położona ale brak reszty tj. jednostki centralnej itd., używają jeszcze starych które zabrali ze sobą z bloków, powód jest prosty, zawsze coś jest ważniejszego do kupienia, a to lepsza plasma, a to coś do ogrodu itd., także myślę, że jak ktoś chce intalować to kupić wszystko na początku i z głowy :wink:

No chyba, że ktoś ma dużo kaski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
...

Teraz chcemy dokupić do pary Scoobę - który to myje podłogi (jak mop).

Ceny w Polsce są pozrywane z kosmosu - 3tys. zł - na allegro czasami bywają ok. 1tys. zł - a ze stanów co najmniej dwa razy tańsze.

 

Z myciem podłogi to już bardzo dobre. Znaczy postęp techniczny już się dokonuje. Nawet odżałuję te schody i sufit ;)

 

Roomba lepiej działa niż sprzęt markowy ? OK.

Gdzie to naprawiacie (ew. gdzie byście to naprawili gdyby) ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW
żadne urządzenie nie zastapi dobrej słuzby. Do odkurzania najlepiej zatrudnic lokaja. W pasiastej kamizelce.

 

 

Ja optuję za służącą w krótkim fartuszku.

:lol:

 

Panowie obaj macie 100% racji (szczególnie NJerzy ;) . Ale te koszty, ZUS-y... Autoodkurzacz posprząta bez przyjemności ale znacznie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roomba lepiej działa niż sprzęt markowy ? OK.

Gdzie to naprawiacie (ew. gdzie byście to naprawili gdyby) ?

 

Obawiam się, że przy Roombie firmy iRobot - odkurzacz electroluxa to no-name. Roomba to jeden z najlepiej sprzedających się odkurzaczy w USA - tak stoi na pudełku.

Wszystkie części można zamówić w USA. Nowy model ma budowę bardzo modułową - i łatwo to wszystko ogarnąć.

Wymienialiśmy uszkodzoną baterię - na ebay (z przesyłką prosto do Polski). No i raz - gąsienice/oponę skleił mąż. Ale to w poprzedniej. Ta już chodzi z pół roku bez problemu.

Odradzam firmę sprzedającą roombę na pokazach w Polsce - bo to są naciągacze - krzywią się, że roomba nie kupiona u nich i odmawiają serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek i ania,

 

jesli jeszcze macie szanse na montaz instalacji, to poszukajcie opinii wsrod osob ktore uzywaja CO, a nie tych ktorzy pozostali na etapie instalki.

to primo.

a secundo: tak jak pisano wyzej, instalacja to relatywnie niewysoki koszt, a jego nieponiesienie nieomal zamyka droge do pelnego CO w przyszlosci.

rozumiem ludzi, ktorzy przed CO stawiaja plazmy itp rzeczy choc wg mnie CO to rowniez towar luksusowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
dobre "mobilne" odkurzacze tez maja takie ceny :roll:

 

Nieźle - mobilny odkurzacz. Czyli, że co? Można go podłączyć do sokowirówki albo robota kuchennego? Czy może pospołu z lodówką współpracuje? A jakby tak wspomagał centralne ogrzewanie to już byłby to pewnie kosmos-mobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre "mobilne" odkurzacze tez maja takie ceny :roll:

 

Nieźle - mobilny odkurzacz. Czyli, że co? Można go podłączyć do sokowirówki albo robota kuchennego? Czy może pospołu z lodówką współpracuje? A jakby tak wspomagał centralne ogrzewanie to już byłby to pewnie kosmos-mobil.

"Mobilny" to nie to samo co "kompatybilny", lecz "przenośny" :wink: . I w tym tkwi jednen z minusów tych odkurzaczy - myslę, że z samą rurą jest dużo prościej. Poza tym nie wiem jak Wasze dzieci, ale moje, jesli towrzysza mi przy sprzątaniu, lubia ustawiać sie przy wylocie powietrza choćbym nie wiem jak ich goniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam oc od grudnia ub. roku;instalację zrobiłem(tzn.zrobil to przedstawiciel beama p.Tarasiewicz :D-pozdrawiam ) w 2004 na etapie stanu surowego;czytalem troche na ten temat i teoretycznie byłem w 100% na tak;pod koniec ub. roku zadzwonil do mnie p.Tarasiewicz i powiedział,że jest promocja jed.centralna + separator gratis;to mnie zmobilizowało i mam :D ;odkurzanie stało się przyjemnością;odkurzam wszystko co się da,dom,kominek,żonę :D ,przede wszystkim samochód i czuję się jak bym był na stacji benzynowej ale nie muszę wrzucać 2zł;teraz praktycznie jestem w 100% na tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny to żaden luksus tylko wygoda i czystość Dużo łatwiej sprząta się schody i regały w przypadku odkurzacza centralnego niż tradycyjnego

Przed kilkoma dniami instalowałem jednostkę centralną u klienta i inwestor zabrał się ochoczo do testowania urządzenia a żona oczywiście skomentowała to tak że rzeczywiście warto było wydać te kilka tysięcy złotych żeby zobaczyć sprzątającego męża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. To jest jakaś dziwna funkcja odkurzacza centralnego, o której milczą wszelkie foldery reklamowe producentów.

 

W naszym domu to właśnie JA zajmuję się odkurzaniem. Dodam więcej, robię to z całą przyjemnością.

 

Żonę mam niezwykle wyrozumiałą i na szczęście nie ogranicza mnie w tym moim "hobby" :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny to żaden luksus tylko wygoda i czystość Dużo łatwiej sprząta się schody i regały w przypadku odkurzacza centralnego niż tradycyjnego

 

niezły,

wygoda i czystosc to oczywiscie nie jest luksus, sa natomiast mniej lub bardziej luksusowe drogi do ich osiagniecia.

rozumiem, ze jako instalator bedziesz sie staral unikac takiego okreslenia ;-)

 

wg mnie wydanie kilku tysiecy zlotych na odkurzacz (chocby i centr.) to jest jednak jakis luksus ;-) nie wiem, dlaczego tak boicie sie takich slów ;-)

a smieje sie, bo to juz kolejny watek (po watku z TV), w ktorym cos co jest jednak drogie i nadal rzadkie staramy sie sprowadzic do normy.

CO jest nadal czyms wiecej niz standardem. nawet w krajach zamozniejszych od nas nim nie jest. standardem to jest lodowka lub kolorowy TV, w Polsce nawet komputerow jest za malo, a co dopiero OC !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre "mobilne" odkurzacze tez maja takie ceny :roll:

 

Nieźle - mobilny odkurzacz. Czyli, że co? Można go podłączyć do sokowirówki albo robota kuchennego? Czy może pospołu z lodówką współpracuje? A jakby tak wspomagał centralne ogrzewanie to już byłby to pewnie kosmos-mobil.

"Mobilny" to nie to samo co "kompatybilny", lecz "przenośny" :wink: .

 

taki byl sens...

czytaj ze zrozumieniem OtoKero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Już od josephine uzyskałem inromację, że źle zinterpretowałem Twoją Jola_K wypowiedź więc nie musiałaś się silić po niewczasie na złośliwość.

Ale aby dojść do Twojego poziomu powiem Ci, że zwyczajna zmiotka z szufelką so niebo bardziej kompatybilne i o drugie niebo tańsze wiec nie kuś się nawet na marzenia o centralnym odkurzaczu.

Do togo trzeba dojrzeć a niektórym to się nigdy nie uda.

Nie życzę Ci takiego LUKSUSU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...