Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

BOHO, z całym szacunkiem: jak rozumiem, Twoja krytyka odkurzacza centralnego wynika z faktu, że masz takowy i u Ciebie się nie sprawdził? Nie mylę się, prawda?

 

z całym szacunkiem....

1. to nie była krytyka OC, tylko odniesienie się do śmiesznych argumentów wyciętych z jakiejś żałosnej reklamówki....

chyba że też masz kłopoty z przemieszczaniem się z pokoju do pokoju - wtedy przepraszam.... :wink:

2. czy wypowiadając się o smaku czekolady, musisz ją w tym samym czasie konsumować ? czy też kierujesz się swoim doświadczeniem?

uprzedzając pytanie - tak, miałem do czynienie z OC...

 

to jeszcze raz - nie jestem przeciwnikiem ani "Wielkim Krytykiem" OC - mnie on po prostu Lotto! :wink:

po prostu drażnią mnie głupawe, hasełka z reklamówek klasy C..... wszystko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do BOHO -typowy przejaw arogancji na tym Forum i czepialstwa się. To jest to o czym już pisałem.

Argumenty przeciw zaprezentowałeś super.

A o filtrach Hepa to Ty sobie poczytaj bo pisząc że wiele odkurzaczy ma, pokazuje że nie rozumiesz o co chodzi w tych filtrach i raczej Ty ulegasz wszechobecnej reklamie.

Tak na prawdę jest kilka modeli które posiadają odpowiedni ten filtr. Filtr filtrowi nie równy i o tym warto poczytać.

 

Odkurzacz centralny polecam bo mam, od początku inwestycji założyłem że będzie i w żadnym calu nie żałuję.

Taka krytyka bardzo często jest podyktowana brakiem OC i jest formą bezsensownego ataku na innych z tego też powodu, a nie ma nic wspólnego z rzeczową dyskusją.

 

jasne..... rzeczowe są za to głupawe opowieści o "ryku innych typowych odkurzaczy" i "niewyobrażalnym bieganiu po schodach" a już zupełny horror to "bieganie z pokoju do pokoju"....

 

i jeszcze to : "Taka krytyka bardzo często jest podyktowana brakiem OC i jest formą bezsensownego ataku na innych z tego też powodu...."

dobrze się czujesz ? czy masz jakieś komplesksy i myślisz, że inni nic tylko zazdroszczą Ci boskiego OC ??? wybacz, ale to takie myślenie z piaskownicy....

 

PS. jeśli jesteś inwalidą i faktycznie masz kłopoty z przezmieszczaniem się po domu, po schodach i pomiędzy pokojami, to przepraszam!...... mogłeś jednak uprzedzić o tym fakcie i nie byłoby dyskusji.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BOHO -typowy przejaw arogancji na tym Forum i czepialstwa się. To jest to o czym już pisałem.

Argumenty przeciw zaprezentowałeś super.

A o filtrach Hepa to Ty sobie poczytaj bo pisząc że wiele odkurzaczy ma, pokazuje że nie rozumiesz o co chodzi w tych filtrach i raczej Ty ulegasz wszechobecnej reklamie.

Tak na prawdę jest kilka modeli które posiadają odpowiedni ten filtr. Filtr filtrowi nie równy i o tym warto poczytać.

 

Odkurzacz centralny polecam bo mam, od początku inwestycji założyłem że będzie i w żadnym calu nie żałuję.

Taka krytyka bardzo często jest podyktowana brakiem OC i jest formą bezsensownego ataku na innych z tego też powodu, a nie ma nic wspólnego z rzeczową dyskusją.

 

jasne..... rzeczowe są za to głupawe opowieści o "ryku innych typowych odkurzaczy" i "niewyobrażalnym bieganiu po schodach" a już zupełny horror to "bieganie z pokoju do pokoju"....

 

i jeszcze to : "Taka krytyka bardzo często jest podyktowana brakiem OC i jest formą bezsensownego ataku na innych z tego też powodu...."

dobrze się czujesz ? czy masz jakieś komplesksy i myślisz, że inni nic tylko zazdroszczą Ci boskiego OC ??? wybacz, ale to takie myślenie z piaskownicy....

 

PS. jeśli jesteś inwalidą i faktycznie masz kłopoty z przezmieszczaniem się po domu, po schodach i pomiędzy pokojami, to przepraszam!...... mogłeś jednak uprzedzić o tym fakcie i nie byłoby dyskusji.....

 

Teraz to już przegiąłeś zamiast podać kilka argumentów, na poparcie swojego stanowiska, obrażasz ludzi.

I kto tu ma kompleksy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też własnie się zastanawiam co robić bo zaczynam instalacje. Pytanie moje nie jest czy ma zalety, bo uważam że na pewno ma zalety. Tylko pytanie jest takie: czy te zalety są warte 5-6 tyś. To raczej niemała kwota w porównaniu z nawet lepszym zwykłym odkurzaczem.

Helikopter też ma w porównaniu z samochodem mnóstwo zalet, ale myślę że niewielu z Was myśli o jego kupnie.

 

u mnie rury sam rozprowadziłem - 300 zł materiały

potem jednostka 2000 zł

do 5000 zł sporo brakuje...

 

nie mam jeszcze odkurzacza, ale jakieś rurki sobie bym położył, czy to jest jakiś standard/średnica rurek, czy kazdy odkurzacz moze miec inne ? no i gdzie te rurki kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość systemów ma kompatybilne średnice rur, chyba tylko Borysowski inne ale nie mam pewności.

Jednakże lepiej jest wybrać konkretny system i tego się trzymać.

Tak na prawdę trzeba zdecydować jaką jednostkę centralną potrzebujesz.

Jak zlecisz firmie -większy koszt, ale coś doradzą. Ja montowałem sam i też wybór był mój po przeczytaniu informacji w Internecie.

Najlepiej kłaść rury jako pierwszą instalację przed tynkami i wylewkami, pamiętając w szczególności o przyszłych instalacjach co i w.u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy też to że wcale nie drożej w porównaniu do dobrej klasy odkurzaczy z filtrem Hepa z prawdziwego zdarzenia a nie tylko z reklamy.

 

ELECTROLUX ULTRA SILENCER H13 Z3323 Odkurzacz 1600W HEPA

filtr HEPA H13 - proponuję poczytać sobie parametry....

poziom hałasu 72 dB

waga 5,4 kg

cena: 459 zł

 

oczywiście można sobie pogadać w stylu: no tak ale co to ma być? jakiś szit pewnie za taką cenę i obiecanki producenta....

pogadać można.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już przegiąłeś zamiast podać kilka argumentów, na poparcie swojego stanowiska, obrażasz ludzi.

I kto tu ma kompleksy.

 

ja ! bo nie mam takiego samego cudownego OC jak Ty ! :lol:

 

no dobra.... nie miałem zamiaru nikogo obrażać i tego nie robiłem (przeczytaj sobie jeszcze raz mojego posta)...

 

na podstawie wypowiedzi:

 

"Powiem od razu mam od dwóch lat i nie wyobrażam sobie biegania z normalnym odkurzaczem z pokoju do pokoju oraz co najgorsze po schodach."

 

można sądzić, że autor jest człowiekiem doświadczonym przez los, bo dla nikogo sprawnego ruchowo (nawet w stopniu podstawowym) takie czynności nie są problemem....

 

ot i wszystko....

 

PS. mam do OC stosunek obojętny całkowicie, więc nie mam zamiaru wymyślać argumentów ZA czy też PRZECIW....

po prostu podane przez Ciebie argumenty ZA nie są poważne i brzmią jak kiepska reklamówka dla głupoli....

 

szczególnie urzekł mnie ten "ryk typowego odkurzacza".... :lol:

to już nie są czasy kanciastych Zelmerów - obudź się !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury maja srednice 50, np produkcji beam 11zl za 2m.

Sama instalacja jest tania, nieco drozszy jest osprzet (czyli wspomniana szufelka automatyczne, gniazdka) ale bez szalenstw. Na dom 145m instalacja kosztowala ok 400zl (dwa gniazdka + szufelka). Odkurzacz kupie pozniej, na razie sprobuje jak bedzie sie sprawowal odkurzacz przemyslowy.

Jezeli ktos ma w domu zwierzeta, to na pewno doceni odkurzac centralny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto często odkurza w domu ;)

Ja obecnie - nie posiadam dywanów, dywaników, dywaniczków - odkurzam w mieszkaniu hmmmm, hmmmm ... nawet nie wychodzi raz w roku ;)

Wszystko załatwiam mopem - jednej konkretnej firmy, do którego świetnie kleją się "koty" i okruszki, do wiaderka wodę z dobrym płynem o ładnym zapachu - 20 min i po sprawie. Nie odczuwam potrzeby utraty kolejnych 20 min na wcześniejsze odkurzanie.

To samo będzie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę

http://www.hepa.com/

 

 

i może tu

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-opinie-na-temat-centralnego-odkurzacza,t32703-120.htm?highlight=hepa

 

Tu też się Pan BOHO kwieciście wypowiada o "zaletach" OC, szczególnie urzekł mnie wątek o siłowniku do klapy od deski sedesowej.

A w ogóle dla zainteresowanych polecam opcję szukaj. Nawet nie trzeba szukać po OC a wystarczy wpisać hepa. Jest dużo o OC zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stronę

http://www.hepa.com/

 

 

i może tu

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-opinie-na-temat-centralnego-odkurzacza,t32703-120.htm?highlight=hepa

 

Tu też się Pan BOHO kwieciście wypowiada o "zaletach" OC, szczególnie urzekł mnie wątek o siłowniku do klapy od deski sedesowej.

A w ogóle dla zainteresowanych polecam opcję szukaj. Nawet nie trzeba szukać po OC a wystarczy wpisać hepa. Jest dużo o OC zarówno zwolenników jak i przeciwników.

 

super!

 

szkoda tylko że w warstwie merytorycznej pozostałeś na poziomie stwierdzeń:

 

".... nie wyobrażam sobie biegania z normalnym odkurzaczem z pokoju do pokoju oraz co najgorsze po schodach...."

 

czy też

 

".... bo jednak zasysające powietrze szumi, ale to nic w porównaniu do ryku innych typowych odkurzaczy...."

 

no cóż, mówiąc delikatnie, nie są to argumenty zbyt błyskotliwe.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy też to że wcale nie drożej w porównaniu do dobrej klasy odkurzaczy z filtrem Hepa z prawdziwego zdarzenia a nie tylko z reklamy.

 

ELECTROLUX ULTRA SILENCER H13 Z3323 Odkurzacz 1600W HEPA

filtr HEPA H13 - proponuję poczytać sobie parametry....

poziom hałasu 72 dB

waga 5,4 kg

cena: 459 zł

 

oczywiście można sobie pogadać w stylu: no tak ale co to ma być? jakiś szit pewnie za taką cenę i obiecanki producenta....

pogadać można.....

 

Ciekaw jestem jak taki filtr HEPA zapobiega wznoszeniu się kurzu w pomieszczeniu? Czary jakieś?

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy też to że wcale nie drożej w porównaniu do dobrej klasy odkurzaczy z filtrem Hepa z prawdziwego zdarzenia a nie tylko z reklamy.

 

ELECTROLUX ULTRA SILENCER H13 Z3323 Odkurzacz 1600W HEPA

filtr HEPA H13 - proponuję poczytać sobie parametry....

poziom hałasu 72 dB

waga 5,4 kg

cena: 459 zł

 

oczywiście można sobie pogadać w stylu: no tak ale co to ma być? jakiś szit pewnie za taką cenę i obiecanki producenta....

pogadać można.....

 

Ciekaw jestem jak taki filtr HEPA zapobiega wznoszeniu się kurzu w pomieszczeniu? Czary jakieś?

 

MCB

 

nie zapobiega - zapewniam Cię....

takiemu procesowi NIC nie zapobiega, a juZ na pewno nie CO, jeśli o nim myślałeś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epopeja o większości świąt jednych nad drugimi. Jasne kurzacz za 400 zł a odkurzacz za 5 koła to dwie różne bajki. (instalacja, jednostka, szczotki, rury i gniazda)

Obite futryny przez słonia trąbalskiego, poobijane meble, drzwi, a ze schodów nie raz mi zleciał z całym majdanem i wysypał się okazale na dole (miałem kiedyś osławionego rejnboła) wylało się to, bajorko, fe a już wyciąganie woreczków ze zwykłego czy bebranie się w tym szambie urocze, zwłaszcza że po odkurzeniu 300 m to nie wiem czy mi by worka starczyło na raz.

Po co to gadać głupoty, jak kogoś nie stać to trąbalski, jak kogoś stać to nawet się nie zastanowi co wybrać.

Filtry hepa i inne wynalazki dopbre w mieszkankach 30 m2 a nie w chałupach, no po co to się pytać o takie rzeczy, normalny człowiek nie zbuduje domu żeby się w nim męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

epopeja o większości świąt jednych nad drugimi. Jasne kurzacz za 400 zł a odkurzacz za 5 koła to dwie różne bajki. (instalacja, jednostka, szczotki, rury i gniazda)

Obite futryny przez słonia trąbalskiego, poobijane meble, drzwi, a ze schodów nie raz mi zleciał z całym majdanem i wysypał się okazale na dole (miałem kiedyś osławionego rejnboła) wylało się to, bajorko, fe a już wyciąganie woreczków ze zwykłego czy bebranie się w tym szambie urocze, zwłaszcza że po odkurzeniu 300 m to nie wiem czy mi by worka starczyło na raz.

Po co to gadać głupoty, jak kogoś nie stać to trąbalski, jak kogoś stać to nawet się nie zastanowi co wybrać.

Filtry hepa i inne wynalazki dopbre w mieszkankach 30 m2 a nie w chałupach, no po co to się pytać o takie rzeczy, normalny człowiek nie zbuduje domu żeby się w nim męczył.

 

ale co ma niby rodzaj filtra do metrażu ? bo jakoś nie łąpię....

 

PS. to nie jest kwestia czy kogoś stać, czy nie, tylko jakie są argumenty ZA, a jakie PRZECIW.... czy kupujesz wszystkie rzeczy na które Cię stać? czy takie , które chcesz kupić, bo uważasz za potrzebne lub przydatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...