Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

i tym pozytywnym akcentem .... itd, itd .... ;-)

 

przynajmniej ktos skorzystal na tej dyskusji ....

 

a ze sprzataniem 200m2 to i tak bedzie krucho ;-);-) czy z OC czy nie !

 

No właśnie jacekp71 masz rację - będzie krucho, niezależnie od tego jaki będzie ten "filtr w przeliczeniu do moich 200m2" (czy jakoś tak :wink: )- jak nie wystarczy centralny dosprzątam zwykłym "buchającym kurzem" odkurzaczem :wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich! Zastanawiam się nad zamontowaniem odkurzacza centralnego. Ale nikt z moich znajomych tego nie ma. I nie mogę się nikogo poradzić. Czy rzeczywiście jest to rzecz warta zachodu? Proszę o radę osób, które to mają zamontowane w swoim domu.

P.S. W dodatku mąż jest temy przeciwny. Ale gdybym znała jakieś dobre argumenty, to może, kto wie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Zastanawiam się nad zamontowaniem odkurzacza centralnego. Ale nikt z moich znajomych tego nie ma. I nie mogę się nikogo poradzić. Czy rzeczywiście jest to rzecz warta zachodu? Proszę o radę osób, które to mają zamontowane w swoim domu.

P.S. W dodatku mąż jest temy przeciwny. Ale gdybym znała jakieś dobre argumenty, to może, kto wie? :wink:

 

Też byłem sceptyczny, ale po zapoznaniu z tematem - minusów brak. Więc zdecydowanie będę go miał. I ceny już nie są tak powalające. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za:

 

- powietrze brudne poza domem

- lekko (nic się nie tarabani)

- wszędzie dojedzie się z rurą

- wydajnie

- w rurach nic się nie osadza

- jak jest dobrze wykonana instalacja to się nie zapcha (mi synek wkłada resoraki i się zatrzymują - bo zaraz za gniazkiem jest kolanko i wyjmuję bez problemu palcami - czasem szczypcami chirurgicznymi - którymi odczepiam rybom haczyki)

- zmiotka w kuchni pod szafką

-odkurzanie kominka przez separator

 

przeciw:

i na każdego burka kij się znajdzie

 

ja korzystam z beama - drugi model od dołu i daje radę - dom 170 metrów (2 gniazda parter+poddasze, zmiotka + gniazdo przy wyjściu by odkurzyć auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak kto często odkurza w domu ;)

Ja obecnie - nie posiadam dywanów, dywaników, dywaniczków - odkurzam w mieszkaniu hmmmm, hmmmm ... nawet nie wychodzi raz w roku ;)

Wszystko załatwiam mopem - jednej konkretnej firmy, do którego świetnie kleją się "koty" i okruszki, do wiaderka wodę z dobrym płynem o ładnym zapachu - 20 min i po sprawie. Nie odczuwam potrzeby utraty kolejnych 20 min na wcześniejsze odkurzanie.

To samo będzie w domu.

Ja chyba też tak zrobię. Moja młodsza córa ma alergię na kurz domowy, więc nie będę miała żadnych dywanów itp. Więc odkurzacz centralny też nie będzie mi potrzebny - a właściwie ŻADEN odkurzacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu strony w/w doszłam do wniosku, że zrobię tak, jak mynia_pynia: żadnych dywanów, dywaników i nie będzie mi żaden odkurzacz - nawet centralny - potrzebny. A to jedno auto, które mamy, to mąż sobie odkurzy zwykłym odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po czterech latach użytkowania jestem b. zadowolony z odkurzacza centralnego.

Na parterze mam samą płytkę i zero dywanów i odkurzacz się bardzo, ale to bardzo przydaje. Na piętrze z kolei same parkiety i zero dywanów, czy wykładzin. Tam się jednak zdecydowanie mniej brudzi, bo w butach tam nie chodzimy. Za to parter, to inna bajka - zwłaszcza w sezonie letnim, gdy non stop kursuje się z salonu do ogrodu (dzieci do piaskownicy) i z powrotem.

Odkurzacz centralny jest bardzo wygodny. W dodatku my mamy taki "korytarzyk techniczny" za salonem, w którym rura odkurzacza leży często cały dzień przypięta do gniazdka. Jak się w kuchni naniesie (dzieci jedzą kaszkę), to można od razu sięgnąć po rurę, poodkurzać, a potem znowu wrzucić za ścianę i schować z widoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też tak zrobię. Moja młodsza córa ma alergię na kurz domowy, więc nie będę miała żadnych dywanów itp. Więc odkurzacz centralny też nie będzie mi potrzebny - a właściwie ŻADEN odkurzacz :D

 

Oj żeby to wszystko było takie proste... A książki? A materace, czy meble... też będziesz mopem traktować :wink: ? ... Nie wszystko można "odkurzyć" na mokro...czy przy użyciu specjalnych ściereczek....Ja jakoś nie wyobrażam sobie życia bez odkurzacza jednak... A ponieważ mam dzieci z alergią na kurz to będę miała właśnie odkurzacz centralny.. I też nie planuję dywaników, wykładzin, zasłon...

 

Pozdrawiam

Phili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia i grzegorz

 

Witam

Jak sprawdza się odkurzacz centralny?. Wiem że gdzieś był ten watek ale nie mogę znaleźć. Doradźcie. Sprawdza się ? Czy jest funkcjonalny? Zastanawiam się czy w tych rurach w ścianach nie będzie zostawał syf?Jaka jest prawda a jakie mity? Mam dom 200 m2 i z tym sprzątaniem może być krucho. Chciałabym takiego "pomocnika". Jak jest u WAS??

 

Oczywiście że się sprawdza

Mówię to jako użytkownik i jako osoba montująca instalacje odkurzacza centralnego

Należy jednak pamiętać że odkurzacz centralny to nic innego jak tez odkurzacz i tylko tak należy go traktować a nie jak samo zasysający zsyp na wszystko

Zalet odkurzacza centralnego jest sporo ale do podstawowych należy zaliczyć właściwie to co powinien robic tzn jest czyściej w domu zaraz za czystością należy wymienić wygode sprzątania np. sprzątanie schodów lub wysoko na meblach pozostałe zalety takie jak mniej hałasu są mniej ważne

Bród w rurach instalacji to mit powtarzany ciągle przez osoby nie obeznane w temacie ale jeśli tak bardzo zależy wam na czystości to mogę wymienić kilka miejsc w domu gdzie jest naprawdę brudno

W trakcje kilku letniego doświadczenia z odkurzaczami centralnymi udało mi się przejść przez wszystkie etapy związane z odkurzaczem łącznie z reklamacjami i naprawami jednostek i instalacji odpowiedz jest taka

 

……..prawidłowo wykonana i użytkowana instalacja odkurzacza centralnego nie jest luksusem ale bardzo użytecznym urządzeniem w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz juz pisałem dzisjaj więc będe kopiował

Oczywiście że się sprawdza

Mówię to jako użytkownik i jako osoba montująca instalacje odkurzacza centralnego

Należy jednak pamiętać że odkurzacz centralny to nic innego jak tez odkurzacz i tylko tak należy go traktować a nie jak samo zasysający zsyp na wszystko

Zalet odkurzacza centralnego jest sporo ale do podstawowych należy zaliczyć właściwie to co powinien robic tzn jest czyściej w domu zaraz za czystością należy wymienić wygode sprzątania np. sprzątanie schodów lub wysoko na meblach pozostałe zalety takie jak mniej hałasu są mniej ważne

Bród w rurach instalacji to mit powtarzany ciągle przez osoby nie obeznane w temacie ale jeśli tak bardzo zależy wam na czystości to mogę wymienić kilka miejsc w domu gdzie jest naprawdę brudno

W trakcje kilku letniego doświadczenia z odkurzaczami centralnymi udało mi się przejść przez wszystkie etapy związane z odkurzaczem łącznie z reklamacjami i naprawami jednostek i instalacji odpowiedz jest taka

 

……..prawidłowo wykonana i użytkowana instalacja odkurzacza centralnego nie jest luksusem ale bardzo użytecznym urządzeniem w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Za to parter, to inna bajka - zwłaszcza w sezonie letnim, gdy non stop kursuje się z salonu do ogrodu (dzieci do piaskownicy) i z powrotem ...

a zimą non stop po drewno do kominka ...

rzeczywiście, Ci którzy zafundowali sobie wejscie bezpośrednio do salonu (prosto z pola) powinni miec obowiązkowo projektowany odkurzacz centralny (bez którego nie mozna by odebrac budynku)

... Odkurzacz centralny jest bardzo wygodny. W dodatku my mamy taki "korytarzyk techniczny" za salonem, w którym rura odkurzacza leży często cały dzień przypięta do gniazdka. Jak się w kuchni naniesie (dzieci jedzą kaszkę), to można od razu sięgnąć po rurę, poodkurzać, a potem znowu wrzucić za ścianę i schować z widoku

w przeciwieństwie do zwykłego odkurzacza , przy którym człowiekowi od razu nie chce sie siegac po rure ...

a kasza która rozrzucą dzieci lezy i lezy ....

wrrrr :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nie będzie się chodzić w butach - od tego są kapcie.

A kaszka? Mam dwie dziewczynki i jeszcze żadna nie wysypała mi kaszki na podłogę. Zresztą uczę je, że jak coś wysypią czy wyleją to mają po sobie posprzątać same. Bo matka żadną sprzątaczką czy pokojówką na żadanie nie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nie będzie się chodzić w butach - od tego są kapcie.

Gratuluję zdyscyplinowania domowników - szczególnie tych młodszych, a już najbardziej tych czworonożnych (jeśli masz).

Fajne założenie, ale obawiam się, że egzekwowanie go może Cię kosztować sporo energii i nerwów.

Nie mówię oczywiście, żeby olać - buty trzeba zdejmować. Ale założenie, że napewno i zawsze wszyscy zdejmą buty, jest dość odważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu nie będzie się chodzić w butach - od tego są kapcie.

A kaszka? Mam dwie dziewczynki i jeszcze żadna nie wysypała mi kaszki na podłogę. Zresztą uczę je, że jak coś wysypią czy wyleją to mają po sobie posprzątać same. Bo matka żadną sprzątaczką czy pokojówką na żadanie nie jest!

WOW!

Przyjmiesz chociaż na wakacje moje dziewczyny? Bo mi ta nauka ciężko przychodzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko natury technicznej. Czy warto w zalewanym stropie pozostawiać otwory do późniejszego poprowadzenia instalacji OC. Oraz jaki system albo jak kto woli jaki odkurzacz centralny polecacie, chodzi mi o konkretny sprawdzony model (producenta) bo jest ich kilka na rynku i nie mogę się zdecydować? Dodam że instalacja będzie w domu podpiwniczonym z zagospodarowanym poddaszem o pow. użytkowej 142 m2. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Beam - bo go mam ;)

Cechy tej marki, które u mnie zadecydowały o wyborze:

1. Znacznie tańszy niż Husky

2. Bardzo dużo zadowolonych użytkowników

3. W jednostce centralnej jest gniazdo, dzięki czemu nie musiałem robić dodatkowego orurowania i gniazda w garażu (tam mam jednostkę)

4. Super kompetentny sprzedawca i doradca (kupowałem w Warszawie na Bartyckiej) - dzięki temu instalację zrobiłem sobie sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...