Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rura ma 9 m ,najdłzsza 12. planuje 9m. uwazasz,ze to za długa do noszenia i przechowywania?

 

nie wiem

 

do tej pory w starym domu powiem szczerze nie wiem jaka byla

 

w nowym na razie mamy tylko instalacje

 

dom mamy w kwadracie okolo 10x10

 

gniazdko jest 1 na kazdym z 3 poziomow centralnie w srodku domu

 

mysle ze 6m rura + element sztywny spokojnie wystarczy

 

wolalbym raz przepiac niz miec dluzsza rure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

U mnie odkurza się co dzień: głównym powodem są dzieci, a najgłówniejszym najmłodsza pociecha ;) Do tego dochodzi pies.

Ponadto, ponieważ dom jest (niestety?) zdominowany przez kobiety (ja staram się mieszkać w pracy ;) ), kuchnia jest intensywnie użytkowana i nie ma dnia, żeby nie rozsypał się cukier czy kawa, albo żeby nie poleciały jakieś okruszki z chleba czy ciasta.

Generalnie odkurzacz nie nadąża czasem wystygnąć (t/j obudowa jednostki centralnej).

Szczotkę mamy w schowku na korytarzu - to jakieś 3.5 większego kroku z kuchni ;)

 

To ważne - muszę sobie przewidzieć miejsce na dużą szczotę jeśli wolę dać parę kroków niż kucnąć :wink:

 

rura ma 9 m ,najdłzsza 12. planuje 9m. uwazasz,ze to za długa do noszenia i przechowywania?

 

Nie oszukujmy się: zwinąć ją musisz i tak, najwygodniej jest zwinąć w duże kółeczko, więc czy będzie miało jeden zwój więcej to już różnicy nie robi w przechowywaniu.

Co do poruszania się z rurą 12m i 9m też kolosalnej różnicy być nie może i wygodniejsze to niż przepinanie gniazdek lub wpinanie się w podłogę - pamiętajmy że ważne jest żeby nie kucać :wink: Zresztą z takim gniazdem w podłodze to będzie problem przy myciu podłogi na mokro - zawsze jakieś syfy się przykleją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o radę.

 

czy warto walczyć o jak najmniejszą ilość gniazd?

 

wychodzi, mi,że starczy mi jedno (!) na 90m2!, ale warunkiem jest zamontowanie gniazda w PODŁODZE!!!(nie moze być na ścianie, bo tam jest komin, moze być na podłodze przy kominie)

 

czy to praktyczne?

 

wtedy do najdalszych zakątków mam 8,5 m.

 

mogę zrobić 2 gniazda, ale wtedy odkurzanie nie bedzie tak wygodne, bo bedzie sie trzeba przełączać, czy tak?

 

Poza tym zobacz: masz 8.5m ale wystarczy że jakiegoś mebla w obliczeniach nie przewidziałeś albo coś potem będziesz chciał zmienić w ustawieniu i się okaże że masz do najdalszego kąta 9.1m... I co wtedy? Chyba lepiej mieć trochę zapasu, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ale wystarczy że jakiegoś mebla w obliczeniach nie przewidziałeś albo coś potem będziesz chciał zmienić w ustawieniu i się okaże że masz do najdalszego kąta 9.1m... I co wtedy? Chyba lepiej mieć trochę zapasu, co?

 

 

to mnie przekonało. zrobię 2 gniazda, mimo,ze posiadanie jednego to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie:(

 

a moze wąz 12 metrowy, nie jest aż takim problemem ?

 

wtedy mozna by wrocic do koncepcji jednego gniazda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Widzę że na tym forum też trafiają sie pajace (BOHO) a myślałem że tutaj jest normalnie. Jestem nowy na forum ale jego wypowiedzi są delikatnie mówiąc pojechane. Dobra pomijamy gościa dzięki większości wypowiedzi przekonałem się ze warto postarać sie o OC. Decyzja zapadła będzie w moim domku takie urządzenie. :lol: :lol: :lol:

 

 

PS. BOHO masz za słabe argumenty aby polemizować w tym wątku więc odpuść sobie. :evil:

 

widać że jesteś nowy...... więc przeczytaj sobie najpierw regulamin, żeby wiedzieć że wyzwiska są zabronione....

 

BOHO jak ja pisałem na forach internetowych to ty nie wiedziałeś co to jest komputer, więc nie wyjeżdżaj mi tu z regulaminem bo podejrzewam że znam go lepiej niż ty. Kończę z tobą polemikę bo szkoda czasu innym radzę to samo.A i byłbym zapomniał jeszcze raz dzięki wszystkim za doradę odnośnie OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się czy nie wygodniej byłoby zamiast automatycznej szufelki , w szafce pod zlewem zainstalować gniazdo i waż rozciągliwy (1,5-7m) ? Napewno koszty większe ale czy nie wygodniej ?

 

a można wiedzieć dlaczego taki patent przecież koszt montażu tej szufelki nie jest chyba aż taki duży w porównaniu do gniazda.A może jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się czy nie wygodniej byłoby zamiast automatycznej szufelki , w szafce pod zlewem zainstalować gniazdo i waż rozciągliwy (1,5-7m) ? Napewno koszty większe ale czy nie wygodniej ?

 

a można wiedzieć dlaczego taki patent przecież koszt montażu tej szufelki nie jest chyba aż taki duży w porównaniu do gniazda.A może jest?

 

Nie chodzi o koszt. Koszty - wliczając rozciągliwy wąż będą zbliżone . Wg mnie bardziej wygodne jest wyciągnięcie podłączonego , krótkiego węża z szafki pod zlewem niż zmiotki i zamiatanie ją śmieci do szufelki.

Ale oczywiście co komu jest wygodniej to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Taki projekt zrobi Ci każdy kto robi instalację odkurzacza centralnego Bez problemu zrobisz to sam a pomoc znajdziesz na stronach producentów odkurzaczy centralnych np. Beam, Borysowski, Husky Zasada jest prosta jak najmniej gniazd i jak najmniej załamań prowadzonej instalacji projektując gniazda należy przyjąć wąż 9 m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się czy nie wygodniej byłoby zamiast automatycznej szufelki , w szafce pod zlewem zainstalować gniazdo i waż rozciągliwy (1,5-7m) ? Napewno koszty większe ale czy nie wygodniej ?

 

a można wiedzieć dlaczego taki patent przecież koszt montażu tej szufelki nie jest chyba aż taki duży w porównaniu do gniazda.A może jest?

 

Nie chodzi o koszt. Koszty - wliczając rozciągliwy wąż będą zbliżone . Wg mnie bardziej wygodne jest wyciągnięcie podłączonego , krótkiego węża z szafki pod zlewem niż zmiotki i zamiatanie ją śmieci do szufelki.

Ale oczywiście co komu jest wygodniej to już inna sprawa.

 

 

Jestem użytkownikiem OC juz ponad rok.

Mam dom piętrowy jedno gniazdo na górze i dwa na dole - z tym że jedno w garażu (garaż w bryle domu).

Wąż zakupiłam 9 m (bez wyłącznika) ponieważ kupiłam najtańszą wesję odkurzacza, taką za 999 zł.

Nie mam szufelki i mi jej nie brakuje ale jakbym miała tego 9 metrowego węża wyciągać za każdym razem to by mnie szlag trafił. dlatego dokupiłam rozciągliwy do 7 i jest ok.

Problem mam tylko z workami, których nie mozna kupić w normalnym sklepie, ale na szczęście wystarcza jednen na pół roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nikomu w swojej karierze nie zamontowałem jednostki centralnej z workami i z wężem bez wyłącznika w rączce a tak na marginesie właśnie Beam ma bardzo fajną promocję do swoich niektórych zestawów dodaje dodatkowo zestaw garażowy za darmo a w skład niego wchodzą

- wąż 9 m bez włącznika

- rura teleskopowa do węża

- dwie szczotki

Czas promocji ograniczony oczywiście mogę coś takiego sprzedać w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...