Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chce wam się odkurzać? Przecież mamy 21 wiek. Ja się zastanawiam nad tym http://www.roomba.pl/

 

niestety to jest jedynie fajny bajer, ladnie wyglada jak jezdzi dookola wojtek (na krotka mete ruchy odkurzacza wydaja sie rachityczne). rozwiazanie calkowicie niepraktyczne: odkurzanie trwa w nieskonczonosc, pokrycie powierzchni sprzatania jedynie teoretyczne, krotki czas pracy na baterii, absurdalnie niska sila ciagu (bateria!), problem przy duzej ilosci przeszkod, nie wspominajac o balaganie (dzieci!). to co przy jednym pomieszczeniu moze wydac sie jedynie nieco uciazliwe, przy domku jednorodzinnym staje sie groteskowe

 

jednym slowem, do zabawy polecam LEGO mindstorms. :wink: wiecej frajdy i rozne zestawy da sie budowac. odkurzanie tylko centralne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie instalacje do centralnego odkurzacza. ( mały koszt). Teraz jak trzeba kupić jednostkę centralną i akcesoria to także bardzo się zastanawiam nad odkurzaczem-robotem. Koszt jednostki centralnej jest niewiele mniejszy od robota - prawie taki sam. A nie trzeba odkurzać i latać z rurą.

Ciekawe tylko czy ten robot naprawdę dobrze odkurza. Może ktoś go ma i się wypowie jak to jest na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazanie calkowicie niepraktyczne: odkurzanie trwa w nieskonczonosc, pokrycie powierzchni sprzatania jedynie teoretyczne, krotki czas pracy na baterii, absurdalnie niska sila ciagu (bateria!), problem przy duzej ilosci przeszkod, nie wspominajac o balaganie (dzieci!). to co przy jednym pomieszczeniu moze wydac sie jedynie nieco uciazliwe, przy domku jednorodzinnym staje sie groteskowe

Nie wiem czy twoje opinie wynikaja z faktycznego doświadczenia ale jeśli tak to faktycznie jest to tylko zabawka. W necie można znaleźć sporo pozytywnych uwag. Nie wiadomo jednak czy są prawdziwe. Ponoć w USA roomba jest bardzo popularna no ale jednak USA jest krajem wyprzedzającym o parę dobrych lat resztę śwata pod względem rozwoju.

 

Co do siły ciągu to chyba nie orientujesz się w temacie - roomaba zamiata a nie odkurza. Faktycznie ma też jakiś ciąg ale nie tak jak odkurzacz liczony w kW (1,6kWh )ale w W (10W). Bateria ponoć wystarcza na 2 godziny zamiatania po czym sam się ładuje.

 

Co do ilości przeszkód to ja to widzę tak, że mieszkanie musi być dostosowane do roomby już na etapie wstawiania mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W necie można znaleźć sporo pozytywnych uwag. Nie wiadomo jednak czy są prawdziwe. Ponoć w USA roomba jest bardzo popularna no ale jednak USA jest krajem wyprzedzającym o parę dobrych lat resztę śwata pod względem rozwoju. ......

 

Mam odkurzacz centralny. Z zakupem omawianej wyżej zabawki wstrzymam się do czasu, aż wyprodukowany będzie taki model, który samodzielnie "wdrapie" się na ścianę by sprzatnąć pajęczynę z kąta i muszki owocówki z kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mnie zakrzyczycie ( nie mam tego cuda ) ale ....myślę , że to chodzi o to

 

jest cichy , wolno się porusza , okrągłe kształty nie pozwalają mu sprzątać w rogach prostych no i kwestia powierzchni ...czyli "wdrapywania się "z podłogi na dywan ( pewna trudność ) .....i chyba nie sprząta tak idealnie ( widziałam go przy pracy i nawet miałam ochotę ...bo jest bezobsługowy i sam podjeżdża do stacji bazowej )

jest to pierwszy z grupy takich urządzeń . . ...coś wam opowiem nie w temacie ale pewna analogia istnieje ..Siemens ( ? ) wypuścił kiedyś automat do prasowania koszul kosztował około 4000 pln ale jadę i będę kupować , co się okazuje ....wygląda tak: na dole jakby szafka , na górze nadmuchany manekin ....myślałam , że wkłada się koszulę, naciska guziczek , myk i koszula wyprasowana ...nic bardziej mylnego ...zakłada się mokrą koszulę , równiuteńko zapina na wszystkie guziczki ( rękawy też ) i on suszy ją czyli czas ...zdejmuje się i następną...... nierówno zapięte czy krzywo będzie załamanie w tym miejscu bo musi być idealnie napięta czyli .... czas.. długi , bo musi wysuszyć ..i ile by trwało uprasowanie 10 koszul ? dłuuugo :evil:

 

dziwne , ze na filmie porusza się szybko a do stacji wolno ...pewnie , że musi wyhamować ale dlaczego wolno jedzie dużo wcześniej ? ( chyba , że bateria aut ..ale wtedy musiałby mieć logikę , żeby nie odjechać za daleko bo nie dałby rady wrócić do bazy ) ...wniosek , że taka jest jego prędkość prawdziwa a nie przyśpieszona , nie może sprzątać szybko, bo robiłby to niedokładnie . To dla ludzi o spokojnych nerwach idzie się do pracy ..przychodzi, posprzątane ...no i co ze schodami .i niższym poziomem ..chyba aż tak sprytny nie jest ? :wink: a może jeszcze skacze ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla ludzi o spokojnych nerwach idzie się do pracy ..przychodzi, posprzątane

Nie koniecznie, sama odpowiedziałaś. Idziesz do pracy a on sprząta. A najlepiej to jeden na parterze a drugi na piętrze.

 

...no i co ze schodami .

Trzeba ręcznie. Ja wolę posprzątać schody niż cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... W necie można znaleźć sporo pozytywnych uwag. Nie wiadomo jednak czy są prawdziwe. Ponoć w USA roomba jest bardzo popularna no ale jednak USA jest krajem wyprzedzającym o parę dobrych lat resztę śwata pod względem rozwoju. ......

 

Mam odkurzacz centralny. Z zakupem omawianej wyżej zabawki wstrzymam się do czasu, aż wyprodukowany będzie taki model, który samodzielnie "wdrapie" się na ścianę by sprzatnąć pajęczynę z kąta i muszki owocówki z kuchni.

No tak, spore masz wymagania. Rzecz w tym, że ten odkurzacz centralny nie posprząta ani pajęczyny ani muszki ani pdłogi, generalnie to nic sam nie posprząta.

 

Druga sprawa. Ja teraz mam zwykły, malutki odkurzacz Zelmera. Jest lekki, sprawny, ma dobry filtr. Bardzo dobrze nim się sprząta. Był w promocji za 150 zł. 4lata gwarancji. W czym jest lepszy odkurzacz centralny od takiego zwykłego dobrego odkurzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do siły ciągu to chyba nie orientujesz się w temacie - roomaba zamiata a nie odkurza. Faktycznie ma też jakiś ciąg ale nie tak jak odkurzacz liczony w kW (1,6kWh )ale w W (10W). Bateria ponoć wystarcza na 2 godziny zamiatania po czym sam się ładuje.

 

Co do ilości przeszkód to ja to widzę tak, że mieszkanie musi być dostosowane do roomby już na etapie wstawiania mebli.

 

wiem, ze zamiata ale ciag tez jest potrzebny, nawet jesli nie ma w odkurzaczu systemu rurowego. porownanie ilosci kurzu i innych substancji pozostalych po odkurzaniu roomba a OC musi byc miazdzace na korzysc tego ostatniego

 

bateria wystarcza na 2 godziny ale posprzatanie domu moze trwac w nieskonczonosc (uwzgledniajac czas ladowania). przy tym nalezy stosowac rozne sztuczki (wirtualne latarnie, czujniki) aby automat sobie poradzil z wieloma pomieszczeniami, nie wspominajac o schodach (chyba ze skacze, jak sugeruje bonetka :) ) oczywiscie mozna sobie 2 lub 3 sztuki sprawic...

 

co do mebli 'roomba-friendly', nie bede komentowac, bo sympatycznie rozbawil mnie ten komentarz :wink:

 

ogolnie moze to i fajna zabawka, w pewnych przypadkach moglaby byc pomocna. i dlatego na koniec najwazniejsza uwaga: taki odkurzacz roomba 560 w polsce kosztuje 3600 PLN a w UK ok. 210 funtow przy kursie 4.20 za funta: odpowiedzi dlaczego nasz kraj nie moze byc normalny, nie trzeba dlugo szukac :evil:

 

przyklad pierwszy z brzegu: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0013FEND6?ie=UTF8&tag=daily10-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=6738&creativeASIN=B0013FEND6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym jest lepszy odkurzacz centralny od takiego zwykłego dobrego odkurzacza?

 

to juz bylo wiele razy - dla mnie najwazniejsze rzeczy to:

 

1. bardzo duza moc ssania

2. caly syf (kurz, brud, mikroorganizmy) wywalane z domu a nie rozwiewane po pomieszczeniach

3. akcesoria - automatyczna szufelka (kuchnia, wiatrolap) czy separator popiolu (kominek)

4. znacznie zmniejszony poziom halasu w stosunku do tradycyjnych odkurzaczy

 

reszta mniej lub bardziej rowniez do mnie przemawia, chociaz jest dyskusyjna, jak np. wygoda uzytkowania (9 metrowy przewod kontra odkurzacz, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie moze to i fajna zabawka, w pewnych przypadkach moglaby byc pomocna. i dlatego na koniec najwazniejsza uwaga: taki odkurzacz roomba 560 w polsce kosztuje 3600 PLN a w UK ok. 210 funtow przy kursie 4.20 za funta: odpowiedzi dlaczego nasz kraj nie moze byc normalny, nie trzeba dlugo szukac :evil:

 

przyklad pierwszy z brzegu: http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0013FEND6?ie=UTF8&tag=daily10-21&linkCode=as2&camp=1634&creative=6738&creativeASIN=B0013FEND6

 

Zainteresowałem się tematem bo zobaczyłem jakąś normalną promocję http://www.irobotsklep.pl/

Tak 1500zł. Może dlatego że wchodzi jakiś nowy ktory ma myc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Ja teraz mam zwykły, malutki odkurzacz Zelmera. Jest lekki, sprawny, ma dobry filtr. Bardzo dobrze nim się sprząta. Był w promocji za 150 zł. 4lata gwarancji. W czym jest lepszy odkurzacz centralny od takiego zwykłego dobrego odkurzacza?

 

W czym?

W tym, że:

- Sprawnośc filtra Twojego odkurzacza wynosi coś 99 % przy założeniu, że te 99 i coś % wyłapywanych drobinek kurzu ma wielkość powyżej iluś tam mikronów. Wszystko co mniejsze nie jest obejmowane norma i po prostu przelatuje przez szczotkę, rurę, dyszę odkurzacza, filtr i następnie osadza się gdzieś w odkurzanym pomieszczeniu.

 

- Sprawność (umownego) filtra odkurzacza centralnego wynosi 100% i dotyczy wszystkiego co wpadnie do szczotki/ssawki bez względu na wielkość ( w tym roztocza).

 

- Powietrze, które wydostaje się z Twojego odkurzacza powoduje wymuszony ruch powietrza w całym pomieszczeniu. Kurz z odkurzanych podłóg osadza sie na już przetartych meblach itp.

 

- Rozgrzane powietrze wychodzące przez cokolwiek starszy filtr po prostu śmierdzi (o wodniaku z kilkudniową wodą nawet nie wspomnę).

 

W przypadku odkurzacza cenntralnego tych niedoskonałości brak.

 

Co do ceny - to masz absolutną rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa. Ja teraz mam zwykły, malutki odkurzacz Zelmera. Jest lekki, sprawny, ma dobry filtr. Bardzo dobrze nim się sprząta. Był w promocji za 150 zł. 4lata gwarancji. W czym jest lepszy odkurzacz centralny od takiego zwykłego dobrego odkurzacza?

I o tym właśnie pisał BOHO (może nie zawsze w sposób akceptowalny dla wszystkich): OC jest pewnie wygodny i ma swoje zalety, pytanie czy za te zalety wart zapłacić? Część ludzi płaci, a część woli odkurzacz za 150.

 

Ja mocno zastanawiam się nad OC, ale jeszcze nie jestem przekonany... Chociaż rury to chyba sobie zamocuję, bo koszt nie jest taki wielki, a kuć potem - nie wchodzi w rachubę. Z drugiej strony po co płacić 500pln na coś, co nie będzie używane? Na szczęście jeszcze trochę czasu na decyzję mam.

 

A panu kowalio radzę pohamować swój rynsztokowy język, bo jakbym był moderatorem, to miałby absolutny zakaz wstępu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się tematem bo zobaczyłem jakąś normalną promocję http://www.irobotsklep.pl/

Tak 1500zł. Może dlatego że wchodzi jakiś nowy ktory ma myc.

 

Przecież jest już dawno: http://www.scooba.pl/

Spadek ceny pewnie wynika z tego że ludzie są bardziej świadomi tego co kupują i potrafią szukać, porównywać ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...