Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Odnoszę wrażenie że w tej dyskusji bierze udział kilka osób które w odpowiedniej fazie budowy nie wykonały instalacji centralnego odkurzacza a teraz wykonanie jej jest już bardzo kosztowne. Czyli w praktyce uniemożliwia jej wykonanie bez poważnego remontu większości budynku. Uważają więc teraz, że w jakiś sposób muszą "umotywować" jego brak.

Posiadanie odkurzacza centralnego pomimo, że staje się to zwolna standardem (podobnie jak elektrycznie opuszczane szyby i centralny zamek w samochodzie - o czym pisałem wyżej) nie jest obowiązkowy.

Jeśli z jakichś powodów czy to finansowych czy też innych nie ktoś go nie posiada- to jego sprawa.

 

Chyba trafiłeś w sedno :wink:

Na pewno nie w moim przypadku, czego można było się dowiedzieć uważnie czytając moje posty... Ale EOT, to EOT - nie będę ciągnął tej jałowej dyskusji w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pisalem wczesniej,ze czekam z niecierpliwoscia na zakup jednostki,nie moge sie doczekac-zlozyc kaski na kupke ;-).

Powody zainstalowania znam jedynie teoretycznie,ale praktycznie mam dosc targania mniejszych,czy ciezszych sprzetow,roznej jakosci...Do instyalacji podchodzilem 2x,wstepnie odpadl pomysl, z uwagi na szokujace wyceny czolowych producentow i miejscowych instalatorow...Ale pozniej przemysallem,zdobylem nowe wycenki...Czy msie kieruje-na pewno chce miec spokoj,wydatek jeden spory na dlugo,ale jak Zona nagle,a raz juz bylo tak,chciala miec Rainbow'a bo to super sprzet i warto,ale za 7 tys. obecnie,to mnie przerazilo.Zelmerka mamy,daje rade,zwlaszcza,ze nie mamy i nie bedzie dywanow,wiec kazdy odkurzacz da rade,co innego-do dywanow dobry sprset jest potrzebny.Teraz robia coraz fajniejsze sprzecik,ale....chce spokoju,totez bedzie co w garazu.Bedzie sporo ciszej,ale wiedziec bede kiedy dziala,jednak....nie bede tachac po schodach,nie bede meczyc sie z workami,szukaniem ich w sklepach pod konkretny model...Kieruje sie wygoda,czy zyskam na zmniejszeniu pylkow domu i ochornie lub nie przed alergenami?Tak i nie...ale komfort i uzytecznosc na pewno.Nie oszukujmy sie,rzeczy ponadstandardowe kosztuja wiecej,ciesza,jednych nie,drugich tak,ale....z biegiem czasu czesc nwoinek staje sie standardem i nie ma co tego krytykowac,jedynie zdolnosci finansowe i pomyslowe moga studzic zamiary i mieszac w glowach....Jak tylko odpale i popracuje z co ,napisze praktyczne wnioski.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od dyskusji nie merytorycznej podam swój przykład. Dwa m-ce temu spalił się silnik w moim odkurzaczu centralnym (przebicie stojana - no cóż zdarza się). Zanim go ponownie uruchomiłem zostaliśmy zmuszeni do używania odkurzacza typowego - który był stał bezczynnie po przeprowadzce do nowego domu. Każdego szlag trafiał że musiał dźwigać go po schodach, przepinać kabel (dużo częściej niż 9 m wąż). Ponadto nie można było używać "automatycznej" szufelki w kuchni i przy kominku. Naprawdę warto zainstalować odkurzacz centralny (nawet na raty: wpierw rury i kable sterujące a jednostkę zakupić potem) bo dopiero jego brak uświadomił mi jak wszyscy przyzwyczaili się do szybkiego i lekkiego odkurzania domu, nie wspominając w/w zalet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od dyskusji nie merytorycznej podam swój przykład. Dwa m-ce temu spalił się silnik w moim odkurzaczu centralnym (przebicie stojana - no cóż zdarza się). Zanim go ponownie uruchomiłem zostaliśmy zmuszeni do używania odkurzacza typowego - który był stał bezczynnie po przeprowadzce do nowego domu. Każdego szlag trafiał że musiał dźwigać go po schodach.....

 

:lol:

 

to ile on waży, że tak strasznie go "dźwigaliście" ? 5 kg ? 7 ? a może to jakiś odkurzacz przemysłowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od dyskusji nie merytorycznej podam swój przykład. Dwa m-ce temu spalił się silnik w moim odkurzaczu centralnym (przebicie stojana - no cóż zdarza się). Zanim go ponownie uruchomiłem zostaliśmy zmuszeni do używania odkurzacza typowego - który był stał bezczynnie po przeprowadzce do nowego domu. Każdego szlag trafiał że musiał dźwigać go po schodach.....

 

:lol:

 

to ile on waży, że tak strasznie go "dźwigaliście" ? 5 kg ? 7 ? a może to jakiś odkurzacz przemysłowy ?

BOHO nudny jesteś :wink:

Policz może ile razy więcej waży odkurzacz od rury do CO - w ujęciu procentowym to GIGANTYCZNA różnica! :lol: Albo policz ile więcej pracy się zużywa na wciągnięcie go po schodach vs. rury. W zasadzie to tego nie da się policzyć, jeśli ktoś ma dwie rury na dwóch poziomach - bo nie można dzielić przez zero :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i nudny ale śmieszą mnie te utyskiwania na "dźwiganie odkurzacza".... :lol:

równie dobrze można się zastanawiać nad "dźwiganiem" klapy od sedesu - zastosowanie jakiegoś układu hydraulicznego zapewne oszczędzi "zużytą pracę"....

znam ludzi ,którzy mają OC, po to żeby nie "dźwigać" normalnego, a za pół godziny siadają na rower albo idą na siłownię żeby "zgubić kalorie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są szafki i szuflady kuchenne otwierane/zamykane elektrycznie. Deski do sedesu wolnoopadające coraz powszechniejsze, więc i "prądootwierane" to kwestia najbliższej przyszłości.

Ludzie są skłonni wkładać coraz mniej wysiłku fizycznego w codzienne czynności, i dlatego wolą lekki wąż OC niż niż krótszy i lżejszy wąż z uwiązanym na końcu "zwykłym odkurzaczem".

A z tym gubieniem kalorii to masz rację - wolę nie męczyć się przy sprzątaniu i mieć siły pojechać na wycieczkę rowerową :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację odkurzacza centralnego wykonuje się razem z elektrykiem i hydraulikiem a co do zapychania się samej instalacji to jeśli została ona prawidłowo wykonana i co ważniejsze użytkowana to nic złego się nie stanie ale bardzo rzadko zdarzają się takie przypadki Trochę trzeba pokombinować i da się udrożnić

Sprężyna do kanalizacji to ostateczność może pokaleczyć rury od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj dziala u mnie Beam,model 350,kupilem w promocji,zamontowalem sam....Moje odczucia-troszke inaczej sobie wyobrazalem to-szum duzy przy wlocie rury,porzadna sila ssaca,zaden z odkurzaczy mobilnych takiej nie ma...ja troszke przewymiarowalem moc oc,ale ....nie wiem,czy to zmniejszyloby halas,naprawde slychac ssanie,maszyna w garazu jest nieslyszalna w domu,bylem na drugiej kondygnacji i nad garazem w pokoju....ale spiacego da sie obudzic tym sykiem,poza tym,Zonie sie podoba praca odkurzacza w sensie dzialania,trzeba sie przyzwyczaic do weza,zwlaszcza idac po schodach,jak przetestuje odkurzanko z garazu samochodu,to ostatecznie sie wypowiem....ale moc jest okrutna sprzetu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem OC całkiem niedawno. Instalację miałem już zrobioną na etapie budowy. Po prawie dwóch latach kupiłem jednostkę centralną z osprzętem i sam zamontowałem. Nie podłączyłem jeszcze wyjścia na zewnątrz budynku i wylot jest w garażu. Powiem szczerze, że jestem zaskoczony słabą filtracją kurzu. Przy odkurzaniu, w garażu mam mnóstwo fruwającego kurzu. Tak naprawdę to spodziewałem się czegoś lepszego - wynikało to z opisu producenta czy wypowiedzi forumowiczów. Faktem jest, że większe nieczystości trafiają tam gdzie przewidział to producent ale kurz jest wydalany na zewnątrz. W końcu ten sprzęt kosztował prawie 3000 zł. Za te pieniądze jakość mogłaby być nieco lepsza.

Chyba, że na tym polega idea OC by grubsze paprochy zatrzymać a resztę w atmosferę.

Czy ci którzy mają OC też to zauważyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem OC całkiem niedawno. Instalację miałem już zrobioną na etapie budowy. Po prawie dwóch latach kupiłem jednostkę centralną z osprzętem i sam zamontowałem. Nie podłączyłem jeszcze wyjścia na zewnątrz budynku i wylot jest w garażu. Powiem szczerze, że jestem zaskoczony słabą filtracją kurzu. Przy odkurzaniu, w garażu mam mnóstwo fruwającego kurzu. Tak naprawdę to spodziewałem się czegoś lepszego - wynikało to z opisu producenta czy wypowiedzi forumowiczów. Faktem jest, że większe nieczystości trafiają tam gdzie przewidział to producent ale kurz jest wydalany na zewnątrz. W końcu ten sprzęt kosztował prawie 3000 zł. Za te pieniądze jakość mogłaby być nieco lepsza.

Chyba, że na tym polega idea OC by grubsze paprochy zatrzymać a resztę w atmosferę.

Czy ci którzy mają OC też to zauważyli?

 

To podłącz jak najszybciej i zamelduj jak działa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...