Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!

Jestesmy przed wylewaniem chudziaka. Czy trzeba pamietac na tym etapie o jakichs drobiazgach dla odkurzacza centralnego? Czytalam cos o przepustach, ale co, gdzie, jak?

O'rety - jak chcesz zrobić instalację po chudziaku ???????????

W ścianach???? Jak położysz rury i połączysz wszystko, jak po drodze w ścianie będą np. drzwi?

Zasada nr. 1 w instalacji OC brzmi: jak najmniej kolanek - bo strata ciśnienia i potencjane miejsce na utknięcie np. wciągniętej skarpetki.

 

Nie widzę możliwości zrobienia instalacji po chudziaku, chyba że masz piwnicę pod domem, i tam będzie instalacja. Ale w przypadku piętra nie ma szans.

 

Sorry palant ze mnie. :oops:

Oczywiście że po chudziaku - ale przed wylewką.

Nie wiem, jakieś zamroczenie widac miałem, bo czytałem "chudziak", a myślałem "wylewka" i dla tego nie wyobrażałem sobie technicznej możliwości zrobienia tego na tym etapie (tzn po wylewce ;) ).

 

Przepraszam, jeśli wprowadziłem kogoś w błąd - bo błąd to jest rzeczywiście poważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem o jednej dość ważnej rzeczy chodzi o wyrzut powietrza Z moich doświadczeń wynika że najlepiej jest jeśli nie jest skierowany w stronę sąsiada Takich przypadków należy unikać wylot należy skierować w stronę wjazdu na działkę lub w po drugiej stronie ale nie w kierunku domu sąsiada Wbrew potocznym opiniom może być to przyczyną niesnasek zwłaszcza jeśli sąsiad takiej instalacji nie posiada :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście to tylko z przyczyn czysto psychologicznych: "a to sk..., wyprowadził na mój dom rurę i dmucha jakimś syfem" ;)

Bo ani przepisy, ani zdrowy rozsądek wcale nie zabraniają kierowania wylotu na dom sąsiada, który - jak by nie patrzeć - musi być minimum 6m od naszego domu.

 

Niestety nie prawda doświadczenie i zdrowy rozsądek nakazuj takie właśnie działanie Wylot w stronę sąsiada naprawdę może być uciążliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim. Zdecydowałam się na taki oto zakup i jestem z niego bardzo zadowolona - zdążyłam przetestować: :D

http://img444.imageshack.us/img444/4378/odkurzaczmx0.jpg

 

A możesz tak, z łaski swojej, sprecyzować co wpłynęło na Twój wybór?

Który/które z argumentów były przekonywujące?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic roombe i miec w nosie odkurzanie?

Koszt w usa najlepszego modelu to 500$ i mysle ze taka jest przyszlosc a nie odkurzacze centralne :wink: :wink: :wink: ale jesli ktos lubie duzo halasu i latanie z rura to tez w koncu sport, przepraszam jesli kogos urazilam tak sobie dzisiaj zartuje :wink:

Ja w obecnym domu tez mam zrobione instalacje pod odkurzacz centralny ale w przyszlym planuje tylko zakup robota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic roombe i miec w nosie odkurzanie?

......

Ja w obecnym domu też mam zrobione instalacje pod odkurzacz centralny ale w przyszlym planuje tylko zakup robota :D

 

I ten robocik bedzie się wdrapywał po scianach by posprzątać pajęczynki z sufitu. Będzie skakał po sofach i fotelach by z zakamarków poduszek wyssać kruszki po czipsach ....

 

Może kiedyś. Ale za naszego życia będzie to mało prawdopodobne.

Myśl praktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie w domu nie jada sie chipsow ale ok jakies jedzonko mozna i znalezc czasem , ja ma skorzana kanape i sciagam z niej wszytsko recznie odkurzacz tak zasysa ze nie da sie odkurzyc :wink:

a sciany ja odkurzam raz na 6 miesiecy a roomba moze zrobic reszte :wink: dla odkurzania scian szkoda instalowac odkurzacz centralny :lol:

 

Kolezanke ktora prosilam o zakup robota najpierw ogarnal blady smiech a teraz po przetestowaniu sama sobie go kupuje :D

Ja nie neguje tego typu urzadzen ale mysle ze jednak przyszlos i to za naszego zycia lezy w automatyzacji :wink: i odciazaniu sie od pracy...ale co kto lubi.

Ma tez taka kolezanke ktora nie wyobraza sobie dnia bez odkurzacza :D dla kazdego cos innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się z punktu siedzenia :) nowoposiadającego centralny odkurzacz

Jak stać Was na wydatek 700 zł w czasie budowy, to NIE ZASTANAWIAJCIE SIĘ i nie słuchajcie tych malkontentów TYLKO MONTUJCIE . Sami zobaczycie jak to fajnie mieć centralny odkurzacz i 200 m2 z jaką przyjemnością się pucuje.

Posiadaczy normalnych słoników pozdrawiam i życzę powodzenia .

Se odkurzajcie :)

 

Pozdr

Arco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... a sciany ja odkurzam raz na 6 miesiecy a roomba moze zrobic reszte :wink: dla odkurzania scian szkoda instalowac odkurzacz centralny :lol: .......

 

Jeśli zobaczysz w kwietniu pajęczynkę pod sufitem to oczywiście poczekasz z jej likwidacją do sierpnia, gdyż na ten miesiąc przypada z grafiku odkurzanie ścian?

 

Gratuluję dyscypliny :wink:

 

P.s. Nie wiem czy wiesz, że mieszkając w parterowym domku będziesz częsciej narażona na widok "pajęczynki" i nie tylko pajęczynki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stać Was na wydatek 700 zł w czasie budowy...

Musisz mieć sporą sieć :wink: Ja wydałem 250 (pod Beama), ale raptem tylko 2 gniazda (parter/poddasze). Sam się zastanawiam jak to wszystko będzie hulać, bo tym swoim g... zelmerem obiłem już w mieszkaniu wszystko, co można było obić...

 

Jaro :) sieć niewielka w sumie 4 gniazda ( w tym szufelka i coś tam jeszcze , na p.pokoju) , ale zdania jestem :) i moja żona również , która to pukała się po czole jak wprowadzałem swoje pomysły, że REWELKA :) i naprawdę jeżeli ktoś mówi inaczej :) no cóż ma prawo do własnego zdania. To tak jak moja mama która by nie kupiła zmywarki :)

 

Pozdr

Arco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem przeciw i uważałem, że Rainbow ze starego mieszkania wystarczy nam w zupełności.

I pewnie by wystarczył, gdyby nie to, że żona użyła takich argumentów, którym musiałem ulec ;)

No i teraz nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie mieli centralnego odkurzacza - a na Rainbowa nawet nie chce mi się patrzeć (stoi na strychu - chyba dam go teściom ;) ).

Wygoda nieporównywalna - i nie zrozumie tego ten, kto nie doświadczy tego osobiście. Dlatego rozumiem forumowych oponentów, ale - bez urazy - traktuję ich głos jako głos, hmmm, troszkę mniej świadomej części społeczeństwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...