Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Oksymoron - "Zmień znajomego" to jest bardzo oględnie powiedziane. Dla mnie to kawał s..syna. Żeby znajomych próbować w taki sposób orżnąć, to jest dla mnie niewyobrażalne.

 

Odkurzacz mnie będzie kosztował ok. 3300-3500. Na razie instalacja 350zł - zrobiłem sam, bułka z masłem.

 

Szkoda tylko, że na podstawie jakiejś idiotycznej wyceny wygłaszasz opinie na forum - pomyśl, że ktoś to przeczyta i tez stwierdzi, że centralny odkurzacz to jakaś kosmicznie droga zabawa. Trzeba troche sprawdzić, zanim się coś napisze. Szczególnie, że wklepanie w Google oznaczeń jednostki centralnej to 4 sekundy...

 

No a alarm za 20 tys? Ja pier...nicze. Za 10 tys. jest tak wypasiony, że tańczy i śpiewa (automatyka, powiadamianie, ethernet itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no nasz dom jest jeszcze w fazie papierowej , wiec jak najbardziej chodzilo o nowa inwestycje,a nie prucie i kucie w zamieszkalym domu...

 

 

"Producent Fawas, typ Silentium 562 ES, silnik Ametek-Lamb, bez akcesoriów do sprzątania, gniazda Euro-Top" - kopia z oferty mojego znajomego slowo w slowo. Mial nam caly dom budowac,ale.... :evil:

 

W necie cena tego urządzenia wynosi 4900 zł z 22%Vat.

Ten typ zalecany jest do powierzhni do 800 a nawet do 1000 m2.

Czyżby pisząc o sporej rezydencji miałem jednak rację? :wink:

 

 

 

jesli pisząc duża rezydencja miales na mysli dom 220m 2 to rzeczywiscie miales racje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oksymoron -

 

Szkoda tylko, że na podstawie jakiejś idiotycznej wyceny wygłaszasz opinie na forum - pomyśl, że ktoś to przeczyta i tez stwierdzi, że centralny odkurzacz to jakaś kosmicznie droga zabawa. Trzeba troche sprawdzić, zanim się coś napisze. Szczególnie, że wklepanie w Google oznaczeń jednostki centralnej to 4 sekundy...

 

No a alarm za 20 tys? Ja pier...nicze. Za 10 tys. jest tak wypasiony, że tańczy i śpiewa (automatyka, powiadamianie, ethernet itp.).

 

 

halo , halo, ja nie wyglaszam opinii o odkurzaczu, napisalam tylko o wymianie zdan z moim malzoniekm, ktory jest przeciwnikiem wydawania 15 tysiecy na sam odkurzacz. A temu znajomemu wspomnialam,ze slyszalam o zgoła innych cenach,ale mnie zagadal na smierc gledzac o jakosci, wydajnosci i tym pseudoexperckim belkotem mnie wykonczyl. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Gdybym się budował, to zaryzykowałbym 5tys na instalację, ale prucie ścian i remontowanie całego istniejącego już domu, to fanaberia. Tym bardziej, że nie mam ani jednej, nawet malutkiej alergii. :-)

 

No to zdecyduj sie... fanberia czy nie? Przecierz nikt tutaj nie sugeruje prucia scian dla montazu odkurzacza centralnego. Pozatym 5 tys ?! Za 3 tys spokojnie mozesz zrobic instalacje- trzeba tylko zakasac rekawy

Pozatym dobry odkurzacz tradycyjny to i tak wydatek 2000zl w gore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac kwestie - warto nie warto...

 

jaka jednostke centralna zalozyc?

w moim przypadku mamy dom ok 160m2, parter i poddasze

moim zdaniem 4 punkty to max na taki dom

i tak do wyboru mam np jednostke za 1000zl

http://www.dladomu.net/22,Zestaw-STANDARD-z-jednostka-centralna-165

albo za 3 500zl

http://allegro.pl/item518102044_odkurzacz_centralny_beam_sc395lcd.html

 

nie chce wydawac dodatkowe 2500 tylko po to by miec zapas mocy / tak w razie czego/

czy zdazylo sie komus dobrac za slaba jednostke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce wydawac dodatkowe 2500 tylko po to by miec zapas mocy / tak w razie czego/

czy zdazylo sie komus dobrac za slaba jednostke ?

Oczywiście ;)

Sąsiad ma za słabą - w efekcie już kilka razy zatkały mu sie rury, a wąż elastyczny zatyka mu sie prawie za każdym razem, jak wessie coś większego (np. chusteczkę higieniczną).

Skarpetkę kiedyś wyciągał z rur przez pół weekendu.

No i słaby ciąg oznacza słabe zbieranie cięższych zanieczyszczeń.

 

P.S. Jemu też się nie chciało wydawać pieniędzy na zapas mocy ;)

 

Ja zaufałem radzie ludzi z Beama na Bartyckiej:

1. Rozrysować instalację

2. Obliczyć efektywną długość (z uwzględnieniem kolanek, a także wyrzutu itp.)

3. Wybrać jednostkę centralną oczko większą niż ta, która wynika z efektywnej długości.

 

W efekcie przypadkowo wciągnięte skarpetki wybieram tylko z wiaderka pod jednostką centralną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z ciekawości spytam - czy szczotkę do klopa macie Starcka? Bardzo ładne...

 

:lol:

 

Moim zdaniem, to pytanie było zbyteczne.

 

Zgadzam się, ale trochę mnie bawi jak ktoś kupuje sprzęty z napisem "Starck" za k$$$ a odkurzacz odrzuca, "bo za drogi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jednostka centralna może wisieć w garażu nieogrzewanym? Dzisiaj np było w nim -2 stopnie - bardzo mroźna noc. Zastanawiam się, czy to jej nie zaszkodzi. Często czytam, że jednostka jest w garażu - czy wszyscy maja ogrzewane garaże?

 

A odnośnie hałasu na zewnątrz jaki powoduje jednostka i obaw o cierpliwość sąsiadów to mam wrażenie, że kosiarka albo piła spalinowa robi znacznie większy hałas a jeszcze nie słyszałam, żeby było to powodem konfliktu sąsiedzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jednostka centralna może wisieć w garażu nieogrzewanym? Dzisiaj np było w nim -2 stopnie - bardzo mroźna noc. Zastanawiam się, czy to jej nie zaszkodzi. Często czytam, że jednostka jest w garażu - czy wszyscy maja ogrzewane garaże?

 

A odnośnie hałasu na zewnątrz jaki powoduje jednostka i obaw o cierpliwość sąsiadów to mam wrażenie, że kosiarka albo piła spalinowa robi znacznie większy hałas a jeszcze nie słyszałam, żeby było to powodem konfliktu sąsiedzkiego.

 

 

Jedynym przeciwwskazaniem są bardzo niskie temperatury przy których może być problem z uruchomieniem silnika ale w garażu takich być nie powinno

 

Bo sąsiedzi też mają kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym przeciwwskazaniem są bardzo niskie temperatury przy których może być problem z uruchomieniem silnika ale w garażu takich być nie powinno

 

 

Pytanie do Ciebie jako fachowca w tej dziedzinie.

 

Czy w przypadku ujemnych temperatur zewnętrznych (obudowa metalowa) oraz dodatnich wewnętrznych (praca silnika) nie nastąpi roszenie i korozja elementów metalowych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny mam i chwalę :D

Chociaż wyszło mi, że to 1% dotychczasowych wydatków na dom :evil:

Czyli razem 3000 zł - Beam razem z osprzętem

Można pisac o wadach i zaletach ale tych ostatnich jest więcej. A tak po za tym to po prostu inny standart. Uważam go za lepszą inwestycję niz solary ( zwłaszcza w tym okresie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jednostka centralna może wisieć w garażu nieogrzewanym? Dzisiaj np było w nim -2 stopnie - bardzo mroźna noc. Zastanawiam się, czy to jej nie zaszkodzi. Często czytam, że jednostka jest w garażu - czy wszyscy maja ogrzewane garaże?

 

 

Jedynym przeciwwskazaniem są bardzo niskie temperatury przy których może być problem z uruchomieniem silnika ale w garażu takich być nie powinno

 

Bo sąsiedzi też mają kosiarki

 

Czyli te -2 czy też -5 będzie ok?

 

Sąsiedzi też mogą mieć odkurzacz centralny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...