Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znam dobra firme co u mnie zakladala taki system piec lat temu i dotad nie mam zadnej awari

polecam: http://fach-cent.rew.pl/

a system jest rewelacyjny nic nie smierdzi poniewaz tylko centralnuy odkurzacz zapewnia 100% wywalenia kurzu,zapachow,drobnoustrojow z naszego mieszkania żaden inny system filtrow w stacjonalnych urzadzeniach tego nie zapewni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Idea CO mi osobiście przypadła d gustu. Planujemy dom parterowy 100m2 + garaż.

Z tego co wyczytałem to wystarczą tylko 2 gniazdka więc koszty małe pozostaje tylko jednostka centralna,

u nas jest dom z poddaszem -130m.kw. i mamy 3 gniazdka -a w zasadzie 2 gniazdka (w holu na poddaszu i w holu na parterze) i automatyczną szufelkę w kuchni. Odkurzacza jeszcze nie mamy -ale instalację zrobilismy -"na zaś" :) przed tynkami i wylewka. Zestaw montażowy na 3 gniazdka kupiliśmy na stronie BEAM za 330zł -mąż montował wszystko sam -w kieszeni zostało 1 tys zł -1300 zł chcial wziąśc "autoryzowany montazysta BEAM" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam dobra firme co u mnie zakladala taki system piec lat temu i dotad nie mam zadnej awari

polecam: http://fach-cent.rew.pl/

a system jest rewelacyjny nic nie smierdzi poniewaz tylko centralnuy odkurzacz zapewnia 100% wywalenia kurzu,zapachow,drobnoustrojow z naszego mieszkania żaden inny system filtrow w stacjonalnych urzadzeniach tego nie zapewni

 

 

 

Robisz sobie reklamę to rób, ale nie zmyślaj. Kolego od ogłoszeń to jest tutaj odpowiedni dział.

Taki sam tekst na innym forum i tez tylko jeden post. Na dokładkę obydwa z ta sama datą?

 

http://forum.budujemydom.pl/index.php?s=a4a3dfeea7966c182bacff85f5ff79b5&showtopic=1389&pid=45847&st=60entry45847

 

Polecić ciebie to mogą tutaj forumowicze.

 

kachna28 - to strasznie u was drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu za i przeciw, postanowiłam kupić porządny ogkurzacz karchera z wytwornicą pary do pucowania kafli. CO nie montuję

 

A rok temu pisałam o suszarce bębnowej, która faktycznie oszczędza czas, bo poza koszulami większość rzeczy wyciągniętych z suszarki jest miękka, nie pognieciona, składam więc tylko i wkładam do szafy. Przestałam prasować rzeczy dla dzieci. Namówił mnie małż, bo chciał mieć "miękkie dżinsy" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołoże swoje trzy grosze...

nie mam jeszcze co w domu ( jestem w trakcie), ale sprawa jest prosta i jasna: przy dzieciach i psie , mieszkając na wsi przy polnej drodze kurzu, piasku i brudu szczególnie latem będę miała dużo szczególnie na "szlakach komunikacyjnych" dlatego muszę miec SZYBKI i ŁATWY dostęp do odkurzacza, którego będę uzywać CZĘSTO - i to jest dla mnie argument najważniejszy.

Teraz używam dobrego odkurzacza wodnego, ale jak mam go szykować, lać wodę, zakładać filtr a później go myć to mi się odechciewa jeszcze w przedbiegach.

Lubię mieć czysto w domu, ale chcę mieć także komfort szybkiego sprzątania,

a co za tym idzie chcę mieć taki sprzęt, który mi to ułatwi.

Gadanie o roztoczach wędrujących tam i z powrotem uważam za dzielenie włosa na czworo szczególnie przez tych, którzy są na nie.

Ciekawe,że mało kto analizuje wyższośc zmywarki na zmywaniem ręcznym ( i na odwrót)pralki automatycznej nad wirnikową ( chociaz nadal znam gospodynie, które jej nie uznają!).

Jak pisałam mieszkam na wsi, jak wielu z budujących tu forumowiczów. Nasze obowiązki nie zaczynają i kończą się nan naszych wypieszczonych domach. Chodzimy przecież do pracy, wokół domu mamy często wielki ogród i posesję, które wymagają wielkiego nakładu czasu i pracy; w domu czekają dzieci i kolejne obowiązki, no i przecież chcemy usiąść, poczytać nacieszyć się tym co mamy.Dom jest dla ludzi, nie ludzie dla domu - korzystajmy więc z dobrodziejstw techniki i oszczędzajmy czas.

I jeszcze- często pomagam mojej znajomej sprzątać jej 200 metrowy dom, bez co.Samo odkurzanie, latanie po schodach z odkurzaczem w ręku, przełączanie kabla z wtyczki do wtyczki, bo za krótki doprowadza mnie do szału....

Jestem za co!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do speców od odkurzaczy.

Co takiego jest w jednostce centralnej że kosztuje 2-3tyś zł?

Czy nie moge zamiast jakiegoś Beama podłaczyć np. odkurzacza przemysłowego do domowego użytku jakie mozna spotkac w normalnych sklepach?

 

maja moc ok 1200W, możliwość podłączenia rury do wyrzutu powietrza, zbiornik 10litrów, jakoś podłączyłbym taki odkurzacz do istniejącej instalacji , bez problemu za pomocą przekaźnika zrobiłbym załączania odkurzacza po włożeniu rury do gniazda.

Czemu to nie miałoby działać.

Dodam, że mam w domu 2 gniazda, odkurzcz byłby w kotłowni, długość instalacji nie przekracza 2,5m i nie ma więcej jak 2 kolanka pomiędzy gniazdem a odkurzaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt Ci nie odpowie bez znajomości parametrów jednostki która chcesz wykorzystać. Jeśli jej moc w Air-Wattach będzie za słaba za kilka lat może się okazać rurki są z deczka zapchane.

Nie rozumiem jednak dlaczego akurat BEAM z filtrem mechanicznym który w trakcie użytkowania znacznie obniża moc ssącą. Na dokładkę za 2-3 tys.

U mnie podobna jednostka kosztuje grubo poniżej 2 tys.

 

Co do długości instalacji to obawiam sie że po przeliczeniu wyjdzie że jest dłuższa ponieważ.

 

2,5 m długość rur

kolanko podejściowe za gniazdem to 1,4 m

2 kolanka w instalacji (90) to 2 x 1,2 m = 2,4

dodaj do tego wąż 9m

wynik: 15,3.

nie napisałeś ile kolanek na podejściu do jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do speców od odkurzaczy.

Co takiego jest w jednostce centralnej że kosztuje 2-3tyś zł?

Też chętnie bym się dowiedział, mam nadzieje że to koszt silnika bo jest taki super :lol: . Bo reszta jak oglądałem z bliska to tylko kawałek blachy i plastiku. No chyba, że policzymy marże. Do mnie przyszedł odkurzacz z uszkodzoną płytką sterującą, a że plomby nie było a ja ciekawski więc rozkręciłem żeby zobaczyć co to z ustrojstwo. Płytka prosta jak budowa cepa, zabawki za 10zł mają czasem bardziej skomplikowane układy, no ale w sumie do takiego odkurzacza nic więcej nie trzeba, prosta to dobrze, nie ma co się psuć. Dogadałem się z firmą, że oni mi przyślą płytkę a ja ją wymienię, żeby się nie bawić w wysyłanie,serwis itd. Najbardziej zdziwiła mnie cena na fakturze za taką płykę coś ponad 200zł :o , a to tylko mostek na 4 diodach i małe trafo plus przekaźnik, no to jak na pozostałych częściach mają podobne narzuty to się nie dziwię cenie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy taka poprowadzona instalacja będzie działać poprawnie

 

http://images46.fotosik.pl/112/b46425aeb368077bm.jpg

 

Nie za bardzo można poprowadzić najkrótszą drogą z góry do jednostki centralnej tylko muszę przez tak jak na schemacie.

 

 

Mam jeszcze jeden problem jak zamontować automatyczną szufelkę w murowanej ścianie.

 

Wymyśliłem sobie że wykuję odpowiedni otwór w ścianie do którego później z obu stron przykręcę jakiś rodzaj płyty drewnianej w której zamontuje automatyczną szufelkę.

 

Da się tak. Jak wielki musi być wykuty otwór pod taką szufelkę i jak zrobić podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro,

 

to tylko kwestia długości (z uwzględnieniem liczby gniazdek, kolan itp.) i doboru odpowiedniej do niej jednostki centralnej. pooglądaj dane techniczne odkuraczy, które Cię interesują. i przeczytaj jakąś instrukcję instalacji - tam są podane, np. konstrukcje których należy unikać i kilka knifów. ja korzystałem z materiałów borysowskiego.

 

co do szufelki - tak samo - lepiej zdobyć wymiary szufelki i lokalizacji podłączenia od producenta, którego będziesz montował. to można podłączyć rurą elastyczną na ostatnim odcinku, ale mimo wszystko lepiej to mieć przygotowane pod konkretny model.

 

(ps. zupełnie zbędny wynalazek w kuchni taka szufelka, może trochę bardziej by się przydała w wiatrołapie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odaro,

 

to tylko kwestia długości (z uwzględnieniem liczby gniazdek, kolan itp.) i doboru odpowiedniej do niej jednostki centralnej. pooglądaj dane techniczne odkuraczy, które Cię interesują. i przeczytaj jakąś instrukcję instalacji - tam są podane, np. konstrukcje których należy unikać i kilka knifów. ja korzystałem z materiałów borysowskiego.

 

co do szufelki - tak samo - lepiej zdobyć wymiary szufelki i lokalizacji podłączenia od producenta, którego będziesz montował. to można podłączyć rurą elastyczną na ostatnim odcinku, ale mimo wszystko lepiej to mieć przygotowane pod konkretny model.

 

(ps. zupełnie zbędny wynalazek w kuchni taka szufelka, może trochę bardziej by się przydała w wiatrołapie)

 

No wczoraj kupiłem puszki Beam to pewnie już tak musi zostać.

 

No właśnie chcę automatyczną szufelkę zainstalować w wiatrołapie a tam nie mam żadnych cokołów ani szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz dalej i czego nie widac na rysunku.

Niema czegoś takiego jak puszki Beam to zwykły standard pasujący do ok. 90% odkurzaczy na naszym rynku. (nie pasuje jedynie do Borysowskiego)

 

Jeśli będziesz miał problem to zadzwoń. tel. jest podany na mojej www.

Chętnie ci pomogę w samodzielnym wykonaniu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz dalej i czego nie widac na rysunku.

Niema czegoś takiego jak puszki Beam to zwykły standard pasujący do ok. 90% odkurzaczy na naszym rynku. (nie pasuje jedynie do Borysowskiego)

 

Jeśli będziesz miał problem to zadzwoń. tel. jest podany na mojej www.

Chętnie ci pomogę w samodzielnym wykonaniu instalacji.

 

No może inaczej kupiłem w sobotę u dystrybutora Beam bo był najbliżej pod ręka a we wtorek muszę zrobić instalację to tynkarze ładnie obrobią puszki pod gniazda.

 

Tak się porobiło że na odkurzacz centralny zdecydowałem się w sobotę :p

 

Co to tam piszą na stronach Borysowskiego że tylko ich niebieskie rurki nadają się pod wylewki betonowe a białe rury to tylko do budownictwa szkieletowego.

 

Czy to prawda.

 

Zaraz spiszę sobie numer Twojego telefonu :lol:

 

Oj... Twoja strona się nie otwiera może wyślij mi telefon na priva.

 

Sorry, sorry mea culpa strona działa jak należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie stolarz wykonał kuchnię - zabudowa

a teraz problem, bo zaplanowana jest szufelka w cokole, a nie ma jak za bardzo dojść teraz do tej przygotowanej rury; cokół można zdjąć i rurę widać, tylko ...

ile od ziemi musi wystawać ta rura; bo rozumiem że na to przychodzi kolanko; kolejna rura w stronę cokołu i sama szufelka

 

a czy wybrać muszę szufelkę tej samej firmy co gniazd, czy nie ma to żadnego znaczenia?

 

gniazda mam od roku; nawet nie wiem jakiego producenta i pewne teraz z doborem szufelki mógłby być problem :oops:

 

czym sie sugerować wybierając szufelkę, no i jeszcze ta jednostka centralna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...