Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Witam,

czy ktoś może mi powiedzieć ile będzie kosztował średniej klasy centralny odkurzacz do domku jednorodzinnego w składzie jednostka centralna (w garażu), dwa gniazda (parter,poddasze) i jedna szufelka.Ma to być w okolicy Koszalina.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Mam odkurzacz z możliwością prania. Robię to może raz w roku. Nie wiem jak wygląda opróżnianie odkurzacza wodnego, ale ten mój po takim praniu wymaga oczyszczenia, czyli 10 minut babrania się w brudnej wodzie.

 

Składnikiem kurzu oprócz roztoczy jest także starty lakier z (parkietu/paneli), guma z linoleum i naszych kapci i masę innych syntetyków które razem z kurzem wdychamy i połykamy.

Sprawa jest oczywista że najlepszym rozwiązaniem jest częste pozbywanie się tego świństwa. Im metoda skuteczniejsza tym lepsza. Odkurzacz centralny robi to najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
właśnie

czy poza BEAM-em - jakieś inne marki polecacie ???

naprawde położenie instalacji jest takie tanie i proste ?

a co potem z gwarancją ? nie ma problemów ze nie montowane sposobami domowymi ?

 

Zrezygnowałem ze sprzedaży Beama, smarta, Dysana itp. i polecam Vacuflo. Jeśli chcesz wiedziec dlaczego to prześlij mi na priv swój email lub zadzwoń.

 

Należy wiedzieć że 90% jednostek na naszym rynku wykorzystuje silniki firmy Ametek, więc sa tak samo bezawaryjne. Różnica tkwi w rodzaju filtracji.

 

Systemy montowane domowym sposobem maja 2 wady.

1. zajmie ci to sporo czasu

2. Nie masz możliwości sprawdzenia szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach z tarasu nie powoduje szybszego zużycia odkurzacza, jednak w przypadku jednostek z filtrem mechanicznym zassanie wilgoci może powodować spadek mocy ssącej (kurz na filtrze + wilgoć = błoto). Do tarasu proponowałbym dmuchawę ogrodową, jesienią zamieciesz tez liście.

 

Jeśli teraz masz wykończeniówke to odradzam sprzątanie pyłów budowlanych, nawet przy użyciu separatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..a ja ''pochwale sie'' ,spalilem niewlasciwym zalozeniem filtra mojego Beam-a..

naprawa 350 pln,plus koszty przesylki....

nieszczelne zaloezenie obejmy z workiem-filtrem od dolu tuby,doprowadzilo do zasysania smieci do turbiny,efekt-spalil sie wirnik na moich oczach....3 miesiace prawie bez odkurzacza-to moja wina,gdyz nie chcialo mi sie jechac 30 km ,by odwiezc odk. do dilera,a stamtad odeslac do importera-Szczecina...

juz jest podobno,1.5 tyg. od zawiezienia juz jest naprawiony i gotowy....oczywiscie-reklamacja nie uznana...rozumiem,moj blad....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Jeśli idzie o kwestie filtracji to zgoda. Jednak wymienione dwa punkty z góry zakładają, że samodzielny montaż instalacji to skomplikowana sprawa co jest oczywiście bzdurą. To bardzo prosta sprawa. Wystarczy poczytać instrukcje montażu.

Drugi punkt mówi o tym, że każdy samouk sklei instalację pozostawiając nieszczelności - niby dlaczego? Fachowiec stosuje sztuczki magiczne?

Fakt wakuometru z pewnością nie kupi. Znam wiele instalacji wykonywanych przez inwestora samodzielnie i nie napotkałem żadnej nieszczelnej. Napotkałem natomiast niejedną wykonaną tzw. "gratisowo" przez instalatorów wod-kan i c.o., która była nieszczelna. żadnej z takich nie starałem się poprawić. Część pozostała na marnym podciśnieniu a część nie funkcjonuje wcale.

 

Zatem twierdzę, że inwestor przy moich podpowiedziach wykona instalację bez żadnego problemu i to starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi punkt mówi o tym, że każdy samouk sklei instalację pozostawiając nieszczelności - niby dlaczego? Fachowiec stosuje sztuczki magiczne?

 

 

A gdzie tak jest napisane?

 

Jeśli idzie o kwestie filtracji to zgoda. Jednak wymienione dwa punkty z góry zakładają, że samodzielny montaż instalacji to skomplikowana sprawa co jest oczywiście bzdurą.

 

Inwestorowi w tym przypadku brakuje doświadczenia, więc nadal twierdze że zajmie to sporo czasu. Nigdzie nie twierdziłem że to niewykonalne.

 

Tak samo jest z murowaniem .....niby proste....

 

Proszę czytać ze zrozumieniem i oszczędzać słowa. mam tu na myśłi słowo bzdura które jest niekulturalne i obraźliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

"Proszę czytać ze zrozumieniem"

Powyższe zdanie jest pouczaniem wprost i nie sądzę aby takowe należało do kanonów kultury. Zatem powoływanie się na kulturę samemu nie pozostając kulturalnym trąci myszką.

Mimo wszystko dobrego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze czytać ze zrozumieniem.

 

Proszę - prośba - słowo jak najbardziej kulturalne

Czytać - jw.

za zrozumieniem - sugestia

 

Ogólnie w całym zdani niema słowa obraźliwego. To zwykłe stwierdzenie faktu. poprawiał Pan nieprawidłowości których nie niema.

 

Resztę przemilczę.

 

Miłego dnia i mam nadzieje że to już koniec tej dyskusji i, a pozostałe że będą bardzie merytoryczne.

 

P.S.

Nie wiem jak Pan , ale ja mam zamiar pomagać forumowiczom, tak jak i mnie pomogli. Jednocześnie staram się czytać wypowiedzi ze zrozumieniem i reagować bez emocji. (bzdura)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Człowieku daj sobie luz. Jesteś albo zadufany albo sam nie rozumiesz tego co piszesz.

"Prosić" kogoś o czytanie ze zrozumieniem to nic innego jak stwierdzenie, że ów nie rozumie co czyta. Ja nie proszę - ja proponuję dać sobie luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, rok temu hydraulicy ułożyli mi instalacje pod centralny odkurzacz

w zeszłym tygodniu inna firma przyjechała, założyła gniazda 2 szufelki no i jednostkę centralną BEAM

jestem póki co w okresie prób

wiem jednak że to świetna sprawa, jako że mamy 2 poziomy planujemy w najbliższym czasie zakupić jeszcze jeden wąż na 7 metrów dodatkowo separator do czyszczenia kominka

 

ps. widząc jak hydraulik układał instalację do odkurzacza to powiem, że to łatwa sprawa, warunek jest by na spokojnie pomyśleć gdzie co i jak, aby trasa rur była jak najkrótsza, by gniazd nie było za dużo i te szczelności, ale u mnie ok

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jeśli dom nowo budowany to tylko z centralnym odkurzaczem !!! i nie tylko dla tego ze lata się tylko z rurka zamiast całym silnikiem na kołach ale i kurzu w pomieszczeniach nie podnosi :) a przy tym ciśnienia ze dopiero co sprzątane a tu znów pył na meblach !

Tylko jedyny ale to dobra i uczciwa ekipa która nam dobierze i wykona instalację :/ a taki niewiele - sam wiem bo na różnych magików nożna trafić :)

 

pozdrawiam i dobrych wyborów życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem na tak. Początkowo nieco nieufnie podchodziłem do tej instalacji uznając ją za zbędny bajer, ale po przeanalizowaniu "ryzyka inwestycyjnego" stwierdziłem że centr. odkurzacz jest jak najbardziej pożyteczny.

Koszty nie są już tak wysokie, a do tego wygoda użytkowania, brak "wydechu" - kurzu w odkurzanym pomieszczeniu mnie przekonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...