Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Odkurzacz zdecydowanie tak.

Mam, używam, sam montowałem, jest super.

 

Ale co robicie po odkurzeniu z 9 metrową rurą... :-? ?

Chyba coś zamontuję w garażu - jakiś pałąk, czy uchwyt...

Patrzałem na stronie BEAM'A (taki mam) ale tam jest tylko taki uchwycik grubości rury, a przecież zwinięta ma z 5 pętli, znaczy okrążeń...

Jak to rozwiązaliście w swoich domach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Największym minusem centralnego odkurzacza jest to że po wykonaniu instalacji i wprowadzeniu się do domu nie ma już kasy na odkurzacz :-?

 

Największym plusem to to że bez niego da się żyć :)

 

Tobie zabrakło na odkurzacz, a mi na piec wolnostojący [nie piszę koza, żeby nie dać pożywki forowym prześmiewcom] :wink:

ale...co się odwlece to nie uciece... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym minusem centralnego odkurzacza jest to że po wykonaniu instalacji i wprowadzeniu się do domu nie ma już kasy na odkurzacz

Tobie zabrakło na odkurzacz, a mi na piec wolnostojący

Wam zabrakło na odkurzacz i piec, a mi na ogrodzenie, podbitkę, kostkę na podjeździe, szafę, lampę...itd itd :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz zdecydowanie tak.

Mam, używam, sam montowałem, jest super.

 

Ale co robicie po odkurzeniu z 9 metrową rurą... :-? ?

Chyba coś zamontuję w garażu - jakiś pałąk, czy uchwyt...

Patrzałem na stronie BEAM'A (taki mam) ale tam jest tylko taki uchwycik grubości rury, a przecież zwinięta ma z 5 pętli, znaczy okrążeń...

Jak to rozwiązaliście w swoich domach?

 

Przede wszystkim zrobiłem tyle gniazd że wystarcza waż 6-ścio metrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na OC ale czy nie za późno ? Mam już tynki, nie mam podłogi - sam chudziak, czy to bedzie duży problem. Całą instalację chce zrobić sam ?

 

Jedyny problem to taki, że będziesz musiał rozkuć ściany w miejscu, gdzie chcesz zainstalować gniazda odkurzacza. Im więcej gniazd, tym więcej kucia. Poza tym nie ma żadnych problemów - spokojnie możesz sobie rozłożyć całą instalację na chudziaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym minusem centralnego odkurzacza jest to że po wykonaniu instalacji i wprowadzeniu się do domu nie ma już kasy na odkurzacz

Tobie zabrakło na odkurzacz, a mi na piec wolnostojący

Wam zabrakło na odkurzacz i piec, a mi na ogrodzenie, podbitkę, kostkę na podjeździe, szafę, lampę...itd itd :lol: :roll:

 

Nie wymieniłem wszystkiego na co zabrakło... :D

podbitki też nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz zdecydowanie tak.

Mam, używam, sam montowałem, jest super.

 

Ale co robicie po odkurzeniu z 9 metrową rurą... :-? ?

Chyba coś zamontuję w garażu - jakiś pałąk, czy uchwyt...

Patrzałem na stronie BEAM'A (taki mam) ale tam jest tylko taki uchwycik grubości rury, a przecież zwinięta ma z 5 pętli, znaczy okrążeń...

Jak to rozwiązaliście w swoich domach?

Na dowolnym haku. Są zwykle takie w zestawach.

I nie w "kółko", bo wtedy rura się skręca, a w ósemkę Nie mam tego jak pokazać na rysunku, ale to najlepszy sposób stosowany przez wszystkich kablarzy świata. Kabel ułożony w ósemkę nie skręca się i nie trzeba biegać dookoła z jego końcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

czy ktos może powiedzieć ile gniazdek potrzeba w takim domku?

powierzchnia 130-140 m, pion którym wychodzi sie na góre tylko koło kimina w łazience (wazne bo to dom drewniany więc nie ma kucia w scianach. Na dole tez ograniczona ilość miejsc na gniazdo ( z tego samego powodu) Ale jest miejsce na ibudowanie w okolicach kominka w salonie. No właśnie, ile potrzeba gbiazdek zeby potem było wygodnie z tym wężem. Rozumiem ze na dole mam szufelkie pod oknem, gniazdo koło kominka od strony przedpokoju. Czy ja oblece nim gabinet i łazienkę? na górze juz z gniazdkami mniejszy problem bo można pochowac w sciany.

http://www.polskadrewniana.pl/ig/img_katalog/dodatkowe/D_3_c9lsaE.jpg

http://www.polswniana.pl/img/ig_katalog/dodatkowe/D_3_wKlGqo.jpg

PS hurrrraaaaaaaaaaa. Po raz pierowszy udało mi sie wkleic zdjęcia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdciągne sie pod temat i zapytam: jakiej marki odkurzacz polecacie. Chodzi mi o jakośc a dopiero potem cena.

 

Wiadomo jakie polecam :-)

 

Akselek w Twoim domu według mnie powinno wystarczyć 1 gniazdo na poddaszu w holu, 1 gniazdo na parterze w miejscu w którym opisujesz i szufelka w kuchni (nie może wychodzic tam gdzie bedzie stała zmywarka lub lodówka(nie posiadaja one cokołu). Najlepiej posłużyć sie sznurem o długośći ok. 7,5m. Jeśli napięty sznur pozwoli sięgnąc od miejsca gdzie ma być gniazdo do wszystkich miejsc przez nie "odkurzanych" to na pewno wystarczy tam 9 metrowy wąż. Sznur powinien miec 7,5m dlatego że musisz miec zapas na ewentualne przeszkody w postaci miebli, ościeżnic itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste i genialne z tym sznurem. dzięk Jewrioszkai. Przy najblizszej wycieczce na budowe zrobie test sznurkiem :-)

A co sadzicie o szufelce w wiatrołapie, bo jedni chwalą inni mowia ze mokrego i tak sie nie poodkurza. Mieszkam poza miastem, ulica nieutwardzona więc pewnie piachu będzie troche. Czy moze to niepotrzebny wydatek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akselek, nie bardzo rozumiem co masz konretnie na myśli pisząc o szufelce w wiatrołapie. (szufelka automatyczna czy szufelka z gniazdem)

 

Więc po kolei.

 

Szufelka automatyczna, aby ją tam umieścić nalezałoby miec mebel z cokołem w tak małym pomieszczenie będziesz miała raczej szafę z drzwiami przesuwnymi. Jest to jedyna przeszkoda. (sa oczywićie szafy z drzwiami suwanymi na cokole wtedy problem znika.)

 

Szufelka z gniazdem, ta zdecydowanie odradzam bo:

- Ma tylko 10 cm szerokości i trzeba nieźle celować

- Zbyt często ulegaja rozszczelnieniu

 

Co do przydatności szufelki w wiatrołapie to powiem tak.

Najwięcej piachu i błota nosimy do domu podczas pory deszczowej (jesień, zima, wiosna). W takiej sytuacji lepiej zainewstowac w wycieraczkę i dobry mop, bo i tak ta podłogą należy umyć. Odradzam także w przypdku gdy decydujecie się na jednostki z filtrami mechanicznymi. Taki filtr zatrzymuje kurz na swojej powierzchni i jesli dodamy do tego wilgoć to powstanie błoto nieprzenikalne dla powietrza, stąd juz tylko krok do spalenia jednostki. Rozwiązaniem sa tutaj oferowane przeze mnie odkuzacze z filtracją cykloniczną. (TC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...