Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

Czy ktoś korzystał z usług firmy Centrossa http://www.centrossa.republika.pl, która sprzedaje i montuje odkurzacze centralne? Czy możecie ją polecić? Chcemy ją zatrudnić do zrobienia u nas instalcji. Ewentualnie czy polecacie inną firmę do zrobienia instalacji w domu pod Krakowem? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To mój pierwszy post - witam serdecznie.

Jestem na etapie budowy domu i zastanawiam się nad instalacją CO.

Mam już trochę wiedzy z internetu więc podstawowe wady i zalety chyba już poznałem.

Moje pytanie brzmi, czy rzeczywiście nie powinno sie używać CO do odkurzania szkła (np rozbita szklanka) lub ostrych kamieni. Ma to rysować powierzchnię wewnętrzną rur, co sprzyja zaczepianiu sie o te rysy włosów, nitek, itp, i późniejsze o"obrastanie" tych rzeczy w kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i wiem więcej.

A co powiecie na taka ofertę:

 

http://www.odkurzacze.edd.pl/index.php

 

Zamów Jednostkę z Zestawem do Sprzątania a Montaż Masz w Cenie.

(oferta dotyczy woj.mazowieckiego nie dalej niż 120 km od Grodziska Maz.)

W kilometrach się łapię bo mam jakieś 90.

Zastanawiam się tylko na wyborem jednostki centralnej. Bardzo zainteresowała mnie taka:

http://www.odkurzacze.edd.pl/jednostka-centralna-vacumaid-s1570-split-p-14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

78mysz a co sądzisz czy regulacja siły ssącej w węzu daje radę czy zbędna kasa ja chyba dygnę Beam tylko się zastanawiam czy 335 czy 355 choc przy 3 gniazdach to chyba ten słabszy będzie gitesik. Mnie zaczął Profi intrygować 1500 zł róznicy to dużo.

 

Jutro będę u przedstawiciela Beama w Łodzi, bo dostałem od nich informację że są już nowe modele i zestawy. Ja też się skłaniam do modelu 335 bo jest to najtańszy model z gniazdkiem na jednostce. Ma on w zestawie trzy grupy akcesorii. Dowiedziałem się od jednego z użytkowników Beama że nowa cena jednostki 335 z pierwszą grupą kosztuje ok. 2.400zł, z drugą 2.850zł i z trzecią 3.072zł. Nie wiem czy montaż jest w tej cenie. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczne budowe jeszcze rok...ale odkurzacz napewno będzie... materiał (rury) nie są drogie sam je rozprowadze a podłączać od razu nie musze odkurzacza sama instalacja nie jest droga tylko to co zasysa (nie wiem jak to się nazywa to już fachowiec mi podłączy), a jak rury zarosną i nie da się z tym nic zrobić to zatkam rury :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odkurzacz centralny. Użytkuję 1 rok. Na plus fakt, że cały tzw. syf wywalam na zewnatrz z pojemnika. Siła ciągu może być. Przydatne są szufelki. U mnie się sprawdzają, mam w kuchni i w przedsionku. Co mnie denerwuje? Dłuuuga rura. Trzymam to w kotłowni i nosi się gorzej niż zwykły odkurzacz. Jak trzeba coś na szybko odkurzyć i pomyślę o przytarganiu rury to czasem wolę zamieść. Podobno są też krótkie rury, muszę się rozejrzeć. Mam Beama z przyciskiem do włączenia przy rurze. I ta opcja się zepsuła, tzn. ciągnie z przerwami. Zepsuła się też końcówka szeroka z kółeczkami - odpadło kółeczko. Mocno poluzowały się klapki przykrywajace gniazda - taki niezbyt stabilny patent. Miałam też przygodę, otóż odkurzacz przestał działać i na wyświetlaczu pojawił się napis wysyłający mnie natychmiast do serwisu! Nieco się stropiłam, ale zanim wykręciłam nr do serwisu, wyciągnęłam wtyczkę z kontaktu. Po ponownym włączeniu odkurzacz zadziałał :lol: Myślę sobie, że trochę dużo tych rzeczy nawala jak na roczne użytkowanie. Dodam, że obchodzę się ze sprzętem delikatnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wykonać samodzielnie instalację centralnego odkurzacza. Czy w związku z tym polecacie szczególnie jakieś rozwiązanie (producenta).

Proszę o uwagi i sugestie w tym zakresie.

Jesli chodzi o rurki, trujniki i kolanka, to instalacje wszystkich producentow sa zunifikowane. Srednica to 50mm. Kup tam gdzie najtaniej, poloz zgodnie ze sztuka a bedzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rurki, trujniki i kolanka, to instalacje wszystkich producentow sa zunifikowane. Srednica to 50mm. Kup tam gdzie najtaniej, poloz zgodnie ze sztuka a bedzie dobrze ;)

 

Nieprawda.

Są conajmniej dwa systemy różniące się średnicą w stopniu wymagajacym pierdzielenia się z drogimi przejściówkami.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym przy kominku zamontować dedykowane do usuwania popiołu gniazdko podłączone do separatora i później do OC. Odległości kominka, przez ścianę, do OC to mniej więcej metr. Nie trzeba by nosić separatora po domu. Co o tym myślicie? Może ktoś ma coś takiego?

http://lh6.ggpht.com/_6iNv8PaGDF8/S7YtE_jEQ1I/AAAAAAAAAr0/ACZSMlugYb8/s128/dom_1589_3_24770_500x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

 

pozdr

tomek t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Czytając na temat odkurzaczy centralnych spotykałem się często z pytaniem dlaczego tyle kosztują.Wszedłem na amerykański serwis aukcyjny ebay.com w poszukiwaniu odkurzaczy firm ,które reklamują się jako amerykańskie.Niestety zbyt wielu ofert tam nie znalazłem ,dlaczego nie mam pojęcia.Znalazłem natomiast ciekawą ofertę firmy Allegro,która też u nas funkcjonuje. Podaję link do aukcji http://cgi.ebay.com/Central-Vacuum-Aspiracion-central-NEW-Power-Unit-220v-/380192957304?cmd=ViewItem&pt=US_Vacuum&hash=item5885442378 .Na tej aukcji jest jednostka odkurzacza za połowę ceny tego co trzeba u nas zapłacić za jednostki podobnej mocy.Teraz chyba już wiem dlaczego centralne odkurzacze u nas tyle kosztują ,jest to po prostu ZDZIERSTWO. Edytowane przez kgolebiowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie da podać tak, że jak dom 200m to instalacji 30m, a jak 100m to wystarczy 15. to nie centralne. Zastanów się, gdzie chcesz mieć od tego centralnego gniazdka (pamiętając, że masz do dyspozycji 9m giętkiej rury do odkurzania i gniazdko nie musi być w każdym pokoju), gdzie będzie jednostka centralna, połącz je linią, zmierz długość tej linii, dodaj kilka metrów na wszelki wypadek i będziesz mieć wynik.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...