Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JJ, - dawno mnie tu nie było. Jestem instalatorem i dystrybutorem odkurzaczy centralnych. Według mnie to zależy od gabarytów. Im większy kawałek szkła , tym większa masa jeśli dołożymy do tego ostre krawędzie to nadcięcia instalacji murowane. Odpowiedź brzmi: duże kawałki (1-2 cm) nie tylko mogą uszkodzić instalacje ale także ja zapchać.

 

Zorka - dlatego zrezygnowałem z dystrybucji tej firmy . (zbyt dużo serwisów) :-)

 

Lukasz 860910 - system można czyścić.

Edytowane przez jewrioszka
Dopiski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam odkurzacz Beam i podobnie jak Zorka31 mam zastrzeżenia co do jakości wykonania tej uniwersalnej szczotki z serii Aspira. Odkurzacza używam jakieś 2 lata a szczotkę mam już trzecią :evil: W pierwszej odpadły kółka i szczotka rysowała parkiet, w drugiej oprócz kółek ułamało się jeszcze takie cosik co odpowiada za to że szczotka jest "ruchoma". I już wypatruje aż zacznie się trzecia sypać :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja mam centralny odkurzacz firmy BEAM już 5 lat. Nie wyobrażam sobie już odkurzania normalnym odkurzaczem, a w przypadku gdy w domu jest zwierzak ( ja mam kota półdługowłosego) to jest on wręcz wskazany. Teraz jak odkurze to wiem, że mam czysto, a jak odkurzałam normalnym odkurzaczem to niestety sierść kota przez cały czas unosiła się w powietrzu , a jak skończyłam to opadała z powrotem na podłogę i meble i tyle było z mojego sprzątania, przy centralnym odkurzaczu nie ma tego problemu, ponieważ powietrze wylatuje na zewnątrz budynku. Jeszcze co mogę poradzić z własnego doświadczenia to lepiej zrobić więcej gniazd i krótszą rurę , bo ta 9-metrowa niestety się plącze, nie zdają też egzaminu rury teleskopowe, zwłaszcza jak ma się ściany z k-g. po pewnym czasie gniazdko się wyrywa ze ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ, - dawno mnie tu nie było. Jestem instalatorem i dystrybutorem odkurzaczy centralnych. Według mnie to zależy od gabarytów. Im większy kawałek szkła , tym większa masa jeśli dołożymy do tego ostre krawędzie to nadcięcia instalacji murowane. Odpowiedź brzmi: duże kawałki (1-2 cm) nie tylko mogą uszkodzić instalacje ale także ja zapchać.

 

Zorka - dlatego zrezygnowałem z dystrybucji tej firmy . (zbyt dużo serwisów) :-)

 

Lukasz 860910 - system można czyścić.

 

To jaką markę proponujesz jako niezawodną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja dotarłam do wyboru odkurzacza....

 

to teraz pytanie do posiadjących....czy w każdym pomieszczeniu macie gniazdo?a np. na pietrze w holu? i czy szufelki tylko w wiatrołapie i kuchni?

a czy np. przy/ na tarasie tez macie?

 

jakies ciekawe uwagi oprócz skarpety na rure?

 

prawdopodobnie zdecydujemy sie na beam....domek 200m2 proponuja nam model sc355...wystarczy?

http://www.beam.pl/admin/pliki/3_beam_platinum_2010.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz pytanie do posiadjących....czy w każdym pomieszczeniu macie gniazdo?a np. na pietrze w holu?
Po to wąż ma tyle metrów, żeby nie dawać gniazda w każdym pomieszczeniu. U mnie gniazda nie ma w ani jednym pomieszczeniu, tylko na korytarzach. Na dwóch poziomach 4 gniazda przy 230m powierzchni plus garaż. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o ocenę i ew. doradztwo do jewrioszki:

 

nasz instalator bardzo poleca nam odkurzacz AEROVAC, mamy niedaleko sklep i dystrybutora z tym sprzętem, a my nie bardzo wiemy, czy to będzie dobry wybór?

 

Dom ok.130 m kw. powierzchni do sprzątania, gniazda: poddasze, półpiętro, parter, garaż i szufelka w kuchni; jednostka centralna w piwnicy; do 25 metrów położonej instalacji.

 

Oczywiście jak u większości forumowiczów przed końcem budowy - z kasą trzeba się baaardzo liczyć:-) Jak wybrać optymalnie, cenowo i jakościowo ?

 

Ok, wiem,że na to ostatnie pytanie ciężko będzie, ale proszę przynajmniej o opinię na temat podanej wyżej jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Ja mam centralny odkurzacz firmy BEAM już 5 lat. Nie wyobrażam sobie już odkurzania normalnym odkurzaczem, a w przypadku gdy w domu jest zwierzak ( ja mam kota półdługowłosego) to jest on wręcz wskazany. Teraz jak odkurze to wiem, że mam czysto, a jak odkurzałam normalnym odkurzaczem to niestety sierść kota przez cały czas unosiła się w powietrzu , a jak skończyłam to opadała z powrotem na podłogę i meble i tyle było z mojego sprzątania, przy centralnym odkurzaczu nie ma tego problemu, ponieważ powietrze wylatuje na zewnątrz budynku. Jeszcze co mogę poradzić z własnego doświadczenia to lepiej zrobić więcej gniazd i krótszą rurę , bo ta 9-metrowa niestety się plącze, nie zdają też egzaminu rury teleskopowe, zwłaszcza jak ma się ściany z k-g. po pewnym czasie gniazdko się wyrywa ze ściany.

 

Ja sobie wyobrazam. Wersja z psem ale mysle, ze mowimy o tym samym.

Podobnie jak z OC tak i ze zwyklym - mozna kupic dziadostwo, a mozna cos przyzwoitego.

Odkurzanie calego parteru (100mk) wymaga ode mnie przepiecia kabla 1,2 razy. Zadem problem. Niczego nie dzwigam bo odkurzacz ma kolka :-) Mysle, ze kupie drugi na poddasze, bo faktycznie wynoszenie po schodach jest upierdliwe. Koszt laczny i tak bedzie parokrotnie nizszy nic OC. Szczotki jezdza razem z odkurzaczem. Obecne filtry nie zostawiaja smugi kurzu za soba.

Wiec generalnie - jesli ktos chce i lubi to moze wydac te kilka tysiecy w taki sposob.

Ja w ewentualnym nastepnym domu raczej takiej instalacji nie bede robil, bo nie brakuje mi jej teraz.

Jeden argument za moze byc istotny: przy sprzedazy nieruchomosci mozna uzyc argumentow o luksusowym standardzie wyposazenia:-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
alez ja nie mysle o tych profesjach ktore wymieniles ....

mysle o takich ludziach jak my.

 

sa tacy, ktorzy postawili sobie za cel dom energooszczedny kosztem jego wygladu, sa tacy ktorzy maja w tyle oszczedzanie, wola dobry wyglad. inni staraja sie godzic oba aspekty i kazdy z nich widzi zloty srodek inaczej.

i tyle.

nie rozumiem dlaczego dom energooszczedny jest lepszy od mniej energooszczednego. wg mnie nie jest. podobnie jak duzy nie jest lepszy od malego, a czerwony od niebieskiego.

 

argumentowanie ze jekies rozwiazanie jest be, bo generuje koszt, jest złe.

koszt wykonania lub tez utrzymania nie jest jedynym - a dla wielu nawet nienajwazniejszym - kryterium rozpatrywanym w realizacji domow.

 

 

Zgadzam się w 100%. Dla każdego liczy się, co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio zamontowałam sobie cyclonic firmy drainvac i nie muszę się niczym martwić. Sprzątam nawet wodę bez użycia żadnego separatora. Nawet zlew nim mogę przetkać :cool: Zero kosztów eksploatacji, żadnych worków, higiena i do tego 7 lat gwarancji na niego dostałam :-) wszystkie inne się chowają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Odkurzacz centralny miałam w pierwszym domu i mam teraz. Jestem na tak.

Ale jak dla mnie najważniejszą sprawą są w domu szufelki. Koszt niewielki a ile frajdy i mniej pracy. Mam takowe 2. Jedną w kuchni, drugą we wiatrołapie.

Mieszkam na wsi, droga nieutwardzona, mam dwa spore futrzaki, więc piachu i kłaków u mnie pod dostatkiem. Gdyby nie szufelki musiałabym ciągle latać z rurą od odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...