Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O rany....przepraszam że nie odpisałem....sam nie wiem dlaczego przeoczyłem :(

 

Marka jaka proponuję to Vacuflo.

1. Maja dwa systemy filtracji Mechaniczny seria FC i cykloniczny seria TC.

2. Sa w 100% produkowane w stanach ( nie w Meksyku za miske fasoli czy Chinach)

3. Nawet elektronika w nich jest produkcji USA!!!!!

4. NIe instalowane sa w nich żądne wynalazki tylko zawsze silniki Ametek Lambd.

 

Zakładam że w takim domu masz ok 3-4 punktów ssących. Do wyboru TC570 lub FC288Q.

Jeśli jeszcze nie nabyliście jednostki to proszę o mail, a prześle wycenę wraz z zaletami jakie maja poszczególne modele.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Już pozamiatane :(.Kupiłam Beama , zamontowany.Jeszcze nie mieszkamy więc nic więcej na jego temat nie napisze.Może nie będzie tak źle

 

I jak już użytkujesz?? też mam Beama z wbudowanym gniazdem, czyli w piwnicy odpadało gniazdo. Do tego jedno na parterze plus 2 szufelki i jedno na poddaszu. Wąż 9mb z włącznikiem w rączce. Ale nie mieszkam jeszcze i nie wiem jak to może się sprawować

 

A i odnośnie tego montażu w cenie....bo kilka pytań się tu pojawiło...to taki mały chwyt marketingowy...sprzedawca ładnie mi to wytłumaczył...w haśle montaż w cenie zwiera się montaż jednostki centralnej :) czyli wywiercenie 6 otworów zamontowaniu blachy nośnej (w przypadku Beam) i zawieszeniu odkurzacza, to wszystko :) Nie myślcie czasem że któryś ze sprzedawców kupi dla Was rurociąg i za darmo go rozprowadzi po domku :) pozdrawiam

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze nie mieszkam.

Kilka x odkurzałam i na razie w porządku natomiast nie polecam ich separatora.

Wydałam na to cudo ponad 500 złotych- aby mieć do odkurzania w trakcie budowy i potem do kominka.

Pop ierwszym odkurzaniu rura od separatora po prostu sie rozpadła.Ale to nic. Sam separator jest po prostu nieszczelny. Gwiźdże i wyje wszytkimi zakamarkami i w ten sposób na wylocie ciąg jest bardzo nieduży. Kurz zbierze , ale trochę cieższe np. 0,5 cm kawałki gruzu juz nie. Oddałam do reklamacji co za wysyłkę kosztowała mnie kilkadziesiąt złotych.Owszem rurę wymienili ale nieszczelności nie poprawili. Już nie mam siły drugi raz wysyłać i znowu płacic kilkadziesiąt złotych i otrzymac z powrotem ten szajs- bez szans na naparawe.

To jakiś straszny chiński złom.

Na samym separatorze nie ma żadnej nazwy- tak jakby Beam wstydził się tego produktu .Na dodatek nie ma instrukcji obsługi i nie udało mi sie jej uzyskać nawet z centrali Beama w Polsce. Twierdzą,ze to tak proste ,że instrukcji nie potrzeba- ja jednak miałam kłopot z podmontowaniem tego pod wąż odkurzacza ( trzeba wiedziec ,ze przy odkurzaczu jest taka przejsciówka). Trzeba te z wiedzieć co można tym separatorem odkurzać - np -płyny? ,pyły budowlane?. , pyły z kominka?-Ja tego do tej pory nie wiem. A ustne zapewnienia mi nie wystarczają- bo jak ja mogę potem żądać napraw gwarancyjnych?

Na dodatek wąż od separatora nie pasuje do rury i szczotki od odkurzacza- zupełnie inny rozmiar.Korzystam z rury i szczotki ze swojego domowego odkurzacza bo inaczej musiałabym jeszcze to dokupić- ciekawe gdzie?

Mam niejasne wrażenie ,ze pod marką Beam ktoś sprzedaje jakies podróby?- nawet nie wiem jak to nazwać - bo podróbka powinna pasować do oryginału.

Edytowane przez ewadora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba jakoś uruchomić odkurzacz, w oryginale masz albo włącznik w rączce co jest najbardziej wygodne albo uruchamiasz w momencie włożenia węża do gniazdka...na oryginalnym jest metalowa blaszka która zwiera styki i uruchamia odkurzacz. Wniosek jest taki ze tak czy siak do gniazdka musi wchodzić oryginał, a rączka jest przeważnie na stałe złączona z wężem i teraz pytanie czy Twoja rurka teleskopowa będzie pasowała na oryginalny wąż ściślej ujmując na rączkę....średnica, zatrzask...Moim zdaniem nie bo wiadomo jak to jest wśród producentów zmienią coś minimalnie abyś w razie uszkodzenia kupił tylko ich produkt. Chyba że przez jakieś złączki i przejściówki, ale z tego co napisałeś chcesz użyć tych co masz bo podoba Ci się ich estetyka... myślę że jak zastosujesz te myki może już Ci się nie podobać... Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Andry wyraźnie pytał czy :

" Czy rura teleskopowa od zwykłego odkurzacza przenośnego pasuje do rury od odkurzacza centralnego. Mam prawie nowy , fajny zestaw szczotek i rurę chromowaną i zastanawiam się czy wykorzystam to w przyszłości do CO? "

więc jeśli będzie miał oryginalny wąż od CO i do tego przejściówkę to przynajmniej w moim Beamie to chodzi :) i można do tego podłączyć rurę i akcesoria od innego odkurzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chodziło mi właśnie o to czy połączę rurę teleskopową z dłuuuugą elastyczną rurą od CO.

Z Waszych wypowiedzi wnioskuję, że każdy producent CO stosuje swoje średnice rur, ale da się to połączyć przez zastosowanie przejściówki.

 

Oglądałem ostatnio jednostkę centralną AeroVac 07, jest on w promocyjnej cenie ok 1100zł wraz z prostym zestawem sprzątającym. Sama jednostka zaskoczyła mnie swoją prostotą, jest to takie większe blaszane wiadro z silnikiem w środku i workiem foliowym. Sprzedawca zachwalał ten model mówiąc, że sporo tego sprzedaje i nie ma problemu z reklamacjami, tam po prostu nie ma się co popsuć. Nie potrzebuję ,,wypasionej" jednostki ale nawet za tak niską cenę w porównaniu do innch, większych jednostek, oczekiwałem czegoś więcej. Za blaszane wiadro dać 1100 zł to trochę przesada. Drugim modelem jaki mnie interesuje jest Profi 30.1 ale nie mam możliwości zobaczenia go w realu. Czy ktoś używa tych jednostek i może podzielić się opinią na ich temat?

Edytowane przez andry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Sprzątacie odkurzaczem centralnym kominek. Ja ostatnio spróbowałem i po wyjściu z domu ujrzałem wielką chmurę pyłu. Coś z tym odkurzaczem jest nie tak?

Oczywiście używałem separatora do popiołu (bez filtru). Odkurzacz AreoVac S1570. Siła ssania wydaje się OK.

 

Czy uzywales oryginalnego separatora AeroVac?

pozdrawiam trolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

Proponuje swoje separatory.

Ich plusy to:

Zmywalny filtr

Super szczelna komora

Uszczelka silikonowa w miejscu podłączenia odkurzacza. (pasuje do wszystkich typów, nawet owalnych jak Aspira)

Wykonany w całości z aluminium, dzięki czemu przypadkowo zassany żar go nie uszkodzi.

Filtr zabezpieczony metalową siatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

jestem szczęśliwym(?) posiadaczem jednostki TC Vacuflo i mam z nią spory problem. Mimo cudownej, niby najlepszej cyklonicznej techniki filtracyjnej z wylotu wyrzucane są chmury pyły. Czy u Was występuje podobny problem? Czy jest możliwość zamontowanie jakiegoś filtru na rurze wylotowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakiw---a co odkurzasz ta jednostką? Być może pyły budowlane, kominek lub coś w tym guście? Mam TC280 od 2 lat, śnieżno białą elewację i chmury pyłu ani specjalnego zabrudzenia nie posiadam. (dlatego jestem ich orędownikiem). Chmura pyłu pojawiła mi się tylko raz gdy odkurzałem pył gipsowy o zacieraniu ściany. Producent podaje że te jednostki przepuszczają ok. 95% zanieczyszczeń w przeciwieństwie do odkurzaczy z filtrem które zatrzymują do 98% zanieczyszczeń. (zgadzam sie z tymi danym pod warunkiem że odkurzacz jest używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem). A może ta chmura pyłu to właśnie te 5% ?, które niestety będzie wylatywało. Może przesadzasz? Jeśli ktoś chce moge na maila przesłać aktualne zdjęcie mojego gniazda wylotowego i stopnia zabrudzenia elewacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...