Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

1. Prawie wszyscy dystrybutorzy w swojej ofercie maja zestawy promocyjne jednostka centralna + zestaw sprzątający z wężem 9m.

2. Z moich doświadczeń wynika że taki wąż jest najwygodniejszy.

3. Proponuję rozmieścić gniazda tak aby najdalej odkurzany punkt znajdował się w odległości 7,5 do 8m. Takie rozplanowanie pozwoli na swobodne ułożenie węża na podłodze podczas odkurzania. Nie będzie też "szorował" po meblach i framugach na których będzie się załamywał.

4. Niższa cena za zestaw promocyjny zniweluje koszt dodatkowego gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

separator kupiłam w maju ubiegłego roku.Obawiam się,ze tam nie ma żadnych uszczelek :(.

Ja ten separator reklamowałam -odesłałam w całości - razem z wężem ,który po pierwszym odkurzaniu dosłownie porozpadał się na kawałki.Koszt wysyłki to było dla mnie chyba z 60 zł. Otrzymałam separator z powrotem - wąż wymienili - separator podobno sprawdzili i dostałam ekspertyzę ,że jest w porządku :(.A on niestety aż gwiżdże na nieszczelnościach.

Na dodatek straszliwie się elektryzuje.Nie wiem czy to zasługa samego odkurzacza centralnego - bo na razie sprzątałam tylko przez separator, ale w trakcie odkurzania wielokrotnie dostałam od niego kopniaka- albo przez metalową obudowę albo przez metalową rurę ,która podłączyłam do węża z mojego domowego odkurzacza- bo oryginał niestety ma tylko kawałek rurki wyjściowej - bez końcówki

przepraszam za tak puzna odpowiedz ale zablokowali mi konto za spam

a może były odkurzane resztki cekolu lub cos podobnego i filtr w separatorze jest zapchany lub końcówka rury dotyka plastiku jaki jest na dole filtra i wtedy on moze syczec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się pięknie z uszczelkami :).

Mam pytanie techniczne - jak sprawdza się szczelność instalacji odkurzacza centralnego?

Niestety mój jest nieszczelny.Dowiedziałam się o tym dopiero wczoraj. Na razie nie mieszkamy . Odkurzałam dosłownie 2 x do tej pory. Wczoraj odkurzał syna a ja myłam podłogi .Jakież był moje zdziwienie kiedy okazało się ,ze przy nie używanym gnieździe odkurzacza słychać świsty w trakcie gdy syn korzystał z drugiego gniazda. Sprawdziłam pozostałe wejścia do OC i już wiem ,że 2 są do poprawki - czyli skuwanie ściany a może i podłogi , ponowne malowanie. Trochę mnie to zdenerwowało. Do tej pory ufałam firmie ,która mi to robiła - sama niczego nie sprawdzałam- myślałam ,że zrobili wszystko profesjonalnie. I znowu zadziałało prawo Murphy'ego :(.

2 gniazda do poprawki.Chciałabym wobec tego wiedzieć jak sprawdzić po tych poprawkach szczelność mojej instalacji - bo zdaje się moi wykonawcy nie maja o tym pojęcia :(.

pozdrawiam

najprostsze i najtańsze sprawdzenie szczelności to na pozamykanych gniazdach włączyć odkurzacz (przy odkurzaczu powinien być włącznik )i jezeli instalacja bedzie szczelna to praca silnika zmieni sie w taką jak byśmy zatkali gniazdo zaraz przy odkurzaczu

co do syczenia przy gniazdach to prosze sprawdzić uszczelki moze tylko one są podwinięte i może nie będzie trzeba kuć ściany :)mogą być też krzywo zamocowane gniazdka wystarczy je dokręcić lub popuścić

prosze o odpowiedz czy coś to dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie troszkę inne - czy istnieją odkurzacze centralne ze zmienną siłą ciągu? Słyszałem że tak, ale nic nie udało mi się znaleźć. Jeśli istnieją to w jaki sposób jest regulowany ten ciąg? Czy coś trzeba zrobić inaczej na etapie układania rur pod wylewki do takiego odkurzacza? Jakieś inne kable?

Pozdrawiam.

istnieje taki odkurzacz np, "BEAM z zestawem NEXE" regulacja ciśnienia działa tak ze reguluje pracą silnika czym mocniej przesuwamy suwak tym szybciej silnik pracuje i za razem mocniej ciągnie

instalacja jest standardowa kabel normalny potem zalezy to od odkurzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco odświeżę temat. Posiada ktoś odkurzacz TQD Hurricane 165? Czy warto go kupić? Lepszy wybór niż np. Profi 30.1?

 

TQD bardzo głośny i słaby Profi 30 za mały przez pierwsze puł roku bedzie działał ok ale jak sie troche turbina zużyje to bedzie słaby ja polecam BEAM droższy ale za to praktycznie bez problemowy i wrazie gwarancji nie ma problemu z niczym koszty wszystkie po ich stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może były odkurzane resztki cekolu lub cos podobnego i filtr w separatorze jest zapchany lub końcówka rury dotyka plastiku jaki jest na dole filtra i wtedy on moze syczec

filtr regularnie wytrzepuje jak spada siła ssania natomiast gwizdy na wyjsciu i wejściu można nieco zmniejszyc przytrzymując rurę prostopadle do wejscia- tylko wtedy jak odkurzać??? Trzeba zatrudnić 2 osoby :evil: aby poodkurzać.Jedna trzyma obydwa dojścia do separatora aby zachować szczelność a druga odkurza :bash:.

Dodam do tego ,ze nie dostałam od firmy żadnej instrukcji do separatora.Po moich interwencjach i uwagach od nich ,że przecież to proste urządzenie i instrukcji nie trzeba- dostałam takową ,ale od zupełnie innego separatora. Tak naprawdę do tej pory nie wiem do czego ja mogę a do czego nie mogę go używać. Na koniec firma mi się przyznała,ze instrukcji do niego nie posiadają -jak w takim razie oni mogą to sprzedawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostsze i najtańsze sprawdzenie szczelności to na pozamykanych gniazdach włączyć odkurzacz (przy odkurzaczu powinien być włącznik )i jezeli instalacja bedzie szczelna to praca silnika zmieni sie w taką jak byśmy zatkali gniazdo zaraz przy odkurzaczu

co do syczenia przy gniazdach to prosze sprawdzić uszczelki moze tylko one są podwinięte i może nie będzie trzeba kuć ściany :)mogą być też krzywo zamocowane gniazdka wystarczy je dokręcić lub popuścić

prosze o odpowiedz czy coś to dało

Nie bardzo rozumiem pierwsze zdanie. Ja mam gniazdo w odkurzaczu.Robię ten test stojąc przy jednostce centralnej. Wszystkie gniazda są zamknięte włączam odkurzacz i słyszę jak on pracuje.Potem wkładam wąż do gniazda w odkurzaczu i znowu włączam i słucham jak pracuje. Jeśli za każdym razem dźwięk jest taki sam to jest OK - czy dobrze zrozumiałam?

Syczenie przy gniazdach zgłosiłam do instalatora. Stwierdził,ze cos tam jest popękane w jednym gnieździe a w drugim chyba uszczelka.Ma to naprawiać. Tylko ciekawe dlaczego on wcześniej sam tego nie sprawdził:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr regularnie wytrzepuje jak spada siła ssania natomiast gwizdy na wyjsciu i wejściu można nieco zmniejszyc przytrzymując rurę prostopadle do wejscia- tylko wtedy jak odkurzać??? Trzeba zatrudnić 2 osoby :evil: aby poodkurzać.Jedna trzyma obydwa dojścia do separatora aby zachować szczelność a druga odkurza :bash:.

Dodam do tego ,ze nie dostałam od firmy żadnej instrukcji do separatora.Po moich interwencjach i uwagach od nich ,że przecież to proste urządzenie i instrukcji nie trzeba- dostałam takową ,ale od zupełnie innego separatora. Tak naprawdę do tej pory nie wiem do czego ja mogę a do czego nie mogę go używać. Na koniec firma mi się przyznała,ze instrukcji do niego nie posiadają -jak w takim razie oni mogą to sprzedawać?

 

ma pani możliwość nagranie tej syczenia oraz podłączenia odkurzacze do separatora i np dodac to na yotube zebym mógł to zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pierwsze zdanie. Ja mam gniazdo w odkurzaczu.Robię ten test stojąc przy jednostce centralnej. Wszystkie gniazda są zamknięte włączam odkurzacz i słyszę jak on pracuje.Potem wkładam wąż do gniazda w odkurzaczu i znowu włączam i słucham jak pracuje. Jeśli za każdym razem dźwięk jest taki sam to jest OK - czy dobrze zrozumiałam?

Syczenie przy gniazdach zgłosiłam do instalatora. Stwierdził,ze cos tam jest popękane w jednym gnieździe a w drugim chyba uszczelka.Ma to naprawiać. Tylko ciekawe dlaczego on wcześniej sam tego nie sprawdził:mad:

 

a więc tak otwieramy gniado gospodarcze w odkurzaczu i włączamy odkurzacz gdy odkurzacz pracuje zatykamy gniazdo ręką odkurzacz zaczyna głośniej pracować tak jakby nie miał powietrza do ssania jezeli tak sie stanie to w 95% instalacja jest szczelna małej nie szczelności takiej jak uszczelka nie odczujemy ale jak jest gdzieś pęknięta rura to odkurzacz nie powinien zmienić głośności

a co do instalatora to powinien to sprawdzić przy montażu odkurzacza chyba ze pani sama go montowała

a co do sprawdzenia co gdzie syczy to włączamy odkurzacz na wszystkich zamkniętych gniazdach i idziemy po domu syczenie napewno bedzie słychac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia .Jak tylko naprawią mi nieszczelne gniazda to spróbuje tę uproszczona próbę szczelności zrobić

a co do instalatora to powinien to sprawdzić przy montażu odkurzacza chyba ze pani sama go montowała

przecież cały czas piszę,ze jestem zła na instalatora,że nie sprawdził szczelności. Gdybym ja to instalowała to byłabym na siebie wściekła i chyba nie rozpisywałabym się o tym na forum:P

Edytowane przez ewadora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...