Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisząc kratki masz chyba na myśli skrzydełka lub skrzydełko z boku ramki, służą one głównie do ustawienia ramki równolegle do ściany (w naszym budownictwie), maja przylegać do "cegieł" i jak najbardziej maja być przykryte tynkiem.

Ramki montażowe mają kryzy i należy je zlicować z tynkiem. Najprościej pisząc ramka montażowa nie może wystawać z pod tynku, może być natomiast lekko schowana. Głębokość schowania pod tynkiem to max 1,5 cm w innym przypadku trzeba będzie użyc tulejek przedłużających i być może dłuższych śrub mocujących gniazdo. Należy jednak wiedzieć że zbyt długie śruby mocujące to mniejsza "sztywność gniazda" co oznacza że może sie ruszać podczas wyciągania węża.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szara strefa...

 

A ja mam pytanie: jestem w trakcie montażu instalacji. Na jakiej głębokości w ścianie montować płytki montażowe?

Pod tynkiem? i wtedy całe te kratki wokół pokryć tynkiem? Czy jakoś inaczej?

 

Pomóżcie.

 

Marcin

 

zgadzam sie z kolegą tylko jeszcze chciałem dodac ze jak masz juz tynk i wykuwasz otwory to potem dodaj jeszcze siatkę

żeby w przyszłości nie pękała ściana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy,

 

Najpierw skuwam tynk a później na ścianę kładę jeszcze połówkę cegły. Także płytkę montażową przydało by się wysunąć sporo do przodu (połówka cegły to 6 cm plus oczywiście zaprawa). Tak więc między kolankiem podejściowym a płytką zastosuję około 5, 6 cm dodatkowej rurki. Z tego gniazdka będzie około 1,5 do 2 metrów do jednostki centralnej. Chyba wszystko będzie grało prawda?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy,

 

Najpierw skuwam tynk a później na ścianę kładę jeszcze połówkę cegły. Także płytkę montażową przydało by się wysunąć sporo do przodu (połówka cegły to 6 cm plus oczywiście zaprawa). Tak więc między kolankiem podejściowym a płytką zastosuję około 5, 6 cm dodatkowej rurki. Z tego gniazdka będzie około 1,5 do 2 metrów do jednostki centralnej. Chyba wszystko będzie grało prawda?

 

Marcin

 

bedzie wszystko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
TQD bardzo głośny i słaby Profi 30 za mały przez pierwsze puł roku bedzie działał ok ale jak sie troche turbina zużyje to bedzie słaby :)

 

Zgadzam się z przedmówcą. Dodam jeszcze że w TQD silniki sa co prawda Ametek, ale nie rozbieralne i z najtańszych materiałów.

Polecam Vacuflo, brak jakichkolwiek filtrów które sie zapychają, nie szkodzi im zassanie wody, zawsze ciągna na 100% mocy, są w 100% amerykańskie.

No i mają 7 lat gwarancji.

 

P.S.

Nie polecam jednostek ze zmienną siłą ciągu poprzez regulację obrotów silnika z co najmniej 2 powodów.

1. Zmiana obrotów silnika znacznie skraca jego żywotność. Jak będa odkurzacze z silnikami na prąd stały ten problem zniknie :).

2. Słabszy ciąg jest nie tylko na ssawce, ale także w całej instalacji. Może to prowadzić do odkładania się w niej zanieczyszczeń i co za tym idzie do jej zapchania.

 

P.S.II

Dodam jeszcze że sam byłem użytkownikiem i sprzedawcą Beam'a. Jako użytkownik i instalator doświadczyłem jego plusów i minusów i przy pierwszej okazji wymieniłem go na jednostkę bez-filtrową czyli Vacuflo model TC488Q. Jedyne co przemawia na korzyść jednostek z filtrem to fakt że zatrzymują one bardzo drobne frakcje takie jak pył gipsowy(tego nie powinno się sprzatać odkurzaczem innym niż budowlany) , popiół (do tego sa separatory) itp. co z kolei prowadzi do znacznego zmniejszenia sia przepustowości filtra czyli spadku skuteczności. A konia z rzędem temu kto po czymś taki zaciągnie odrobine wody np. z wiatrołapu i nie stworzy na filtrze skorupy z gipsu i wody. Chyba nie muszę wyjaśniać że taki filtr wymaga czyszczenia lub wymiany. Dlatego pomimo faktu że w swojej ofercie posiadam jednostki z filtrem plisowanym Vacuflo serii FC, filtrem w systemie odwróconego worka Element i TQD to zawsze polecam swoim klientom modele Vacuflo True Cyclonic.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jaką głębokość ma gniazdo szufelki ściennej Leovac?

Od pół godziny bezskutecznie szukam tej informacji, ale nawet na stronie producenta nie ma takiej informacji...

Ewentualnie czy są w Polsce dostępne inne systemy szufelek ściennych (nie interesuje mnie tzw. gniazdo z szufelką)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Każdy wykonawca poleci ci swój produkt. Ja tez polecę odkurzacze marki Vacuflo serii TC ponieważ:

1. Są w 100% amerykańskie , a nie robione lub składane w meksyku lub chinach.

2. Nie musisz martwić się zapchanym filtrem, pamiętać o jego wymianie lub czyszczeniu.

3. Modele serii TC nie posiadają filtrów , więc: nie zapychają się, zawsze ciągną ze 100% mocą, nie szkodzi im woda, mają 7 lata gwarancji bez żadnych obwarowań.

Miałem w swojej ofercie kilka marek i pozostałem przy tej jednej.

 

Jeśli chodzi o instalację, to zrób z białych kształtek i rur. Będzie pasowała do 90% odkurzaczy na rynku.

Edytowane przez jewrioszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...