Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

NO niestety jestem nieszczęśliwą posiadaczką odkurzacza Beama , a do tego mam dokupiony ich separator. Odkurzacza z separatorem użyłam kilka x na budowie i już był w naprawie co kosztowało mnie 500 zl. Gwarancji nie uznali bo odkurzacz był według nich używany niezgodnie z przeznaczeniem - owszem odkurzałam pyły budowlane. W końcu nie po to kupiłam separator popiołu i kurzu za 500 zl - który według producenta do tego się nadaje. Odkurzacz mi odesłali natomiast wąż od odkurzacza- tez reklamowany został zapomniany - leży sobie gdzieś w serwisie- a serwis jest jeden na cala Polske - w Szczecinie i obecnie w dniach 15-31.07.2011 jest nieczynny tak jak cala firma - przedstawicielstwo Beam'a na Polskę ma urlop:jawdrop:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

ja polecam jak najbardziej beama ma 60 miesięcy gwarancji i nie ma ograniczeń moto godzin jak większość odkurzaczy (5 lat lub 500 godzin pracy :) sprzątając 40 min dziennie gwarancje mamy na 2 lat )co do doboru odkurzacza firmy beam to trzeba go dobrać do swojej instalacji model 398 jest dosyć duży bo do 15 gniazd a jaka jest twoja instalacja? a co do wad beama jak każdy sprzęt trafiają sie jakieś modele że jes jakaś wada bo nie ma rzeczy idealnych jeden z naszych forumowiczów ma problem z beamem :(

Zastanawiam sie nad odkurzaczem firmy Beam SC398 co Wy na to???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca jest to opłacalne żeby wykonać to samemu ponieważ gotowe zestawy zazwyczaj nie starczają trzeba dokupić jeszcze elementy i do tego trzeba mieć odpowiedni nóż do rur bo one są elektrostatyczne i docinając je brzeszczotem zrywamy powłokę i robimy zadziory i dlatego w przyszłości takie instalacje się zapychają

ja wykonuję instalację po 200zł od punktu i jest to koszt robocizny wraz z materiałem

przeliczenie

zestaw montażowy 5 punktów około 450zł

transport około 25zł

dodatkowe elementy 100zł

nóż do rur (metalowy)400zł

całość 975zł

koszt wykonanie przez fachowca od 1000 do 1250 zł

ja wykonał bym to za 1200 zł

całkiem przyzwoicie

a ile cały osprzęt i instalacja - bez robocizny ?

 

jak i gdzie zaleźć szczegółową specyfikacje wykonania instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło 6 miesięcy codziennie użytkuję Profi 30.1. Jestem niesamowicie zadowolona (a w sumie to mąż bo on lubi odkurzać), tani był a na razie żadnych uwag. Jesteśmy w trakcie zapełniania drugiego worka. No i cena rewelacyjna. Nie dała bym za odkurzacz 2 tyś i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wymieniłem z 6 szt profi na beama wszystko było ok ale przez pierwsze dwa lata a potem :( odkręca sie turbina w wirnik robi sie luźny i odkurzacz po kilku kolejnych sprzątaniach nadaje sie na złom koszt turbiny w cenie nowego profi. co do odkurzania workowego nigdy to nie będzie cyklon pierwsza woda jesienią worek puszcza i wszystko idzie na odkurzacz kurz piasek itp turbina do wymiany gwarancje tego nie obejmuje zakładając Beama lub Vacuflo problem z głowy na jakieś 8-13 lat a więc sumując odkurzacze za ponad 2000 zł wyjdą taniej niż kilka profi

Od przeszło 6 miesięcy codziennie użytkuję Profi 30.1. Jestem niesamowicie zadowolona (a w sumie to mąż bo on lubi odkurzać), tani był a na razie żadnych uwag. Jesteśmy w trakcie zapełniania drugiego worka. No i cena rewelacyjna. Nie dała bym za odkurzacz 2 tyś i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w zasadzie było: czy mogę instalować najniższy model, czy muszę wskoczyć na wyższy. Zależy to głównie od tego, czy te limity podowane przez producenta są jeszcze z jakimś zapasem, czy i tak już naciągnięte na maksa.

Pytanie raczej do instalatorów z doświadczeniem lub użytkowników którzy zdecydowali się na najniższy model przy instalacji przekraczającej limity i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beam sc 355 jest on do 8 gniazd lub 45 metrów instalacji całkowitej model 335 bedzie za słaby na początku bedzie działał dobrze ale po jakimś roku już bedzie słabszy i nie bedzie pan z niego zadowolony lepiej zawsze mieć zapas mocy.

producenta limity są troche naciągnięte

Jaki model odkurzacza Vacuflo/Beam polecacie do instalacji o długości około 28m, załóżmy 30m, z 4 gniazdami i 2 szufelki (z tym że może jedna jednak będzie zaślepiona)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już wymieniłem z 6 szt profi na beama wszystko było ok ale przez pierwsze dwa lata a potem :( odkręca sie turbina w wirnik robi sie luźny i odkurzacz po kilku kolejnych sprzątaniach nadaje sie na złom koszt turbiny w cenie nowego profi. co do odkurzania workowego nigdy to nie będzie cyklon pierwsza woda jesienią worek puszcza i wszystko idzie na odkurzacz kurz piasek itp turbina do wymiany gwarancje tego nie obejmuje zakładając Beama lub Vacuflo problem z głowy na jakieś 8-13 lat a więc sumując odkurzacze za ponad 2000 zł wyjdą taniej niż kilka profi

 

A świstak... Profi centralne są produkowane dopiero od jesieni 2009, więc gdzie te pierwsze dwa lata? Aktualnie mają 5 lat gwarancji i worki są z włókniny, a silniki Profi wykonuje dla Elektroluxa. Mam Profi 30.1, chodzi rewelacyjnie ( mam 7 gniazd i długą instalację), za produkty Beama musiałabym dać co najmniej 3xtyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc o tym,że Beam tez się psuje- a produkowany jest podobno w Meksyku? Gdzieś na anglojęzycznym forum ludziska tez mocno psioczyli na Beama-Electroluxa.

Mój Beam się zepsuł po kilku odkurzaniach przez Beamowski separator do pyłów ,który jest podobno do tego przystosowany. Nie uznano mi gwarancji - bo odkurzacz był niewłaściwie użytkowany.To ja się pytam po co ja dałam 500 zł za separator - oryginalny ponoć- kiedy przy jego używaniu pyły przechodzą do odkurzacza i go psują? A potem producent mówi, że niewłaściwie użytkowałam? Rok temu odsyłałam separator ,ze jest nieszczelny - to mi go serwis z powrotem przysłał ,że jest wszytko w porządku - a teraz umywają ręce. Nie polecam - naprawdę-.Serwis jest jeden na całą Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem przyzwoicie

a ile cały osprzęt i instalacja - bez robocizny ?

 

jak i gdzie zaleźć szczegółową specyfikacje wykonania instalacji ?

 

Moją instalację wykonano za 800 zł (3 gniazdka + szufelka w kuchni).

Fachowcy nie z tej ziemi :) !!! Jeszcze się nie spotkałam z tak uczciwymi, porządnymi i przesympatycznymi specjalistami :)

Szybko i czysto, Panowie pracują z uśmiechem na ustach. A odkurzacz wybrałam Beam SC 335 LCD

Nie omieszkam podzielić się opinią po zamontowaniu odkurzacza - mam nadzieję, że będę zadowolona tak samo jak montażem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Zamiast Beama zaproponowałbym Ci Nuera DuoVac Symphonia 523 z zestawem Royal Superior LV 8,5 mb.

 

Co go wyróżnia w stosunku do Beama?

 

PODWÓJNA FILTRACJA, czyli cyklonowa filtracja w połączeniu z filtrem DUO-FIB (zatrzymuje cząśtki kurzu, o średnicy 0,1 mikrona) dodatkowo jednorazowy worek filtracyjny z mikro fibry o pojemności do 30l. Ponadto 10 lat pełnej gwarancji na jednostki centralne, dodatkowo 25 lat gwarancji na pewne elementy (m.in. silnik !!!), 2 lata gwarancji na gniazda ssące, 5 lat gwarancji na zestawy i akcesoria sprzątające, 10 lat gwarancji na materiały eksploatacyjne. Dodatkowo można podłączyć MODUŁ BEZPRZEWODOWY. Jednostka ta wyposażona jest w tzw. "miękki start", po włączeniu jej nie wskakuje od razu na wysokie obroty, tylko uzyskuje je stopniowo po paru sekundach.

 

Poniżej link:

 

http://www.topvac.pl/oferta/nuera-symphonia-523/pakiet-promocyjny-nuera-duovac-symphonia-523-royal-w%C4%85%C5%BC-ss%C4%85cy-superior-lv-

 

Jeżeli chodzi o ceny:) no cóż zawsze można odpowiednio po negocjować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...