Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cyklonu są dużo mniejsze koszty utrzymania na pewno beama 1 filtr który wymienia się raz na około 4 lata a koszt utrzymania odkurzacza typu split jest dużo większy a co do filtracji zanieczyszczeń to trochę bajer bo przecież powietrze i tak jest wyrzucane na zewnątrz

To ja też zapytam:

która jednostka split będzie dobra do domu o powierzchni ok 300m2, warto w ogóle dopłacać do jednostek tego typu?

 

to część artykułu na jaki niedawno trafiłam:

"Odkurzacz z separatorem cyklonicznym.

Do oddzielania kurzu od powietrza jest w nim wykorzystane działanie siły odśrodkowej. Dzięki odpowiedniej konstrukcji jednostki centralnej kurz opada do zbiornika na śmieci, a oczyszczone powietrze jest wydmuchiwane na zewnątrz domu. Zaletą tego rozwiązania jest stała wydajność jednostki centralnej bez względu na ilość kurzu zgromadzonego w zbiorniku. Aby poprawić skuteczność filtracji powietrza, niektórzy producenci stosują dodatkowe filtry, np. elektrostatyczne (najczęściej wykonane z tworzywa) lub papierowe(...)

Odkurzacze typu split mają w oddzielnej obudowie silnik i w osobnej – filtry i zbiornik na kurz. Dzięki temu wyposażone są w dodatkowy filtr włosów i większą komorę cykloniczną, mają też większą sprawność. Ze względu na łatwy dostęp do filtrów, ich obsługa jest zdecydowanie prostsza niż kompaktowych jednostek centralnych. Niestety odkurzacze o konstrukcji split zajmują więcej miejsca niż kompaktowe i są droższe. Zawsze wyposażone są w separator cykloniczny.(...)

Ci, dla których najważniejsza jest wygoda użytkowania odkurzacza, powinni wybrać jednostkę cykloniczną o rozdzielonej budowie, a więc typu split.(...)"

Maciej Lichterowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złoty jest w promocji tylko do końca miesiąca to po pierwsze a co do tego że wystarczy to może i prawda ale nie za bardzo wiem o co chodzi tym fachowcom że nie doradzili większego modelu

ja sprzedaję BEAMA już kilka ładnych lat i mam trochę doświadczenia i ja bym go nie polecił do tej waszej instalacji

dlaczego?

są 3 gniazda i szufelki a więc co najmniej 2szt a więc mamy całość punktów ssących 5 szt a więc jest to jego maximum bedzie to działało prawidłowo ale przez rok potem turbina w odkurzaczu się trochę zużyje filtr się trochę zapcha i odkurzacz będzie miał trochę słabszą siłę ssania i nie będziemy zadowoleni z odkurzacza co odbije się na reputacji BEAMA itp. ja bym polecił model 355 z tym zestawem a na gratis to nadaje sie tylko do garażu bo nie ma sterowania w rękojeści i odkurzacz załącza się po włożeniu rury do gniazda a co do bonu 200zł to trzeba zrobić zakupy u producenta za minimum 150 zł żeby dostać bon

do mnie przemawiaja konkrety - ile taka jednostka kosztuje ?? i co jest w zestawie w owej cenie ??

 

dobrza przeanalizowalam czego potrzebuje /jakich akcesoriow/

- waz 9m z wylacznikiem

- teleskopy i wieszak - mus

- szczotka do kafli

- szczotka do nielicznych dywanow

- szczelinowki

- uchwyty zebu mi sie to wszystko nie walalo po szafie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do akcesori do sprzątania to szczotka 35 cm rewelacji pokrowiec na wąż bardzo fajna sprawa nie rysuje podłogi drewnianej oraz nie zrywa narożników co do szczotki mop może i fajne ale jak do instalacji dostanie się wilgoć to bedzie się przyklejał kurz i w przyszłości zapcha się instalacja
Mop czyści na wilgotno - zbiera kurz z dużej powierzchni - roluje go a "rolki" wciąga super sprawa - to już ekstremalny bałagan, ale przydaje się bardzo często gdy sprząta się wokół stołu, po gościach zawsze coś komuś upadnie usunie i resztki i plamę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po pierwsze odkurzacz dobiera się do metrów całkowitych instalacji lub ilości gniazd ssących co do różnicy beam 5 lat gwarancj bez ograniczeń moto godzin serwis przez okres gwarancji darmowy nie są obowiązkowe przeglądy roczne jest to pełen cyklon

 

Jest różnica ale to " cyklon, samooczyszczający się filtr GORE" potocznie odwrócony worek gdy odkurzacz nie pracuje worek spada do pojemnika - ma to na zasadzie siły ciężkości się oczyścić.....;)

Co do gwarancji to pewnie kolega ma rację że 5 lat...a może i więcej obecnie większość sprzętu czy to w zwyczaju czy za dodatkową opłatą ma 5 lat.

Mnie chodzi tylko o jedno - jest tak że taki odkurzacz pracuje i pracuje aż worek się nie zapełni - jeśli ma 15l to szybciej niż ten z 25l, dodatkowo jeśli mamy 100% pewność że zapełnienie pojemnika nie wpływa na moc ssącą to komfort samego odkurzania jest jeszcze większy(ale to zrozumie tylko ten kto obsługuje takie urządzenie) dodatkowo liczy się również serwis tutaj trzeba przeanalizować co i jak bo jeśli faktycznie jednostka padnie w czasie do 5 lat to wybaczcie ale to jakiś "szajs" i tyle jednak gdyby to =- telefon i kurier odbiera sprzęt po naprawie przywozi - wszystko w ramach gwarancji - to rozumiem i chwalę.

Nie neguję i nie chwalę żadnego z producentów ale warto jest przemyśleć urządzenie proste,pojemne i skuteczne, a nie w rewelacyjnie modnych barwach , z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem itp jak i tak wisi w garażu,lub schowku i praktycznie rzez 6mc nikt się nim nie interesuje.

Najważniejszy jest OSPRZĘT i powtórzę to czym posługujemy się przy odkurzaniu ma być przede wszystkim trwałe i wygodne, to ma nam ułatwiać a nie utrudniać pracę a przyjemniej jest wziąć foliowy worek po śmieciach wyjąc ze zbiornika i nie zaglądając zawiązać i umieścić w koszu głównym, niż trzepać jakiś materiał aby poprawić wydajność ssania.

Ja to brałem pod uwagę nim zakupiłem swój za 1970 zł(jednostkę centralną) reszta sprzęty to różnych producentów ale głownie Beam i VACU-MAID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie się przyklejał kurz i w przyszłości zapcha się instalacja

Bajka, jak wciągniesz sok, miód, i inne lepkie płyny ok, woda nie widziałem jak pracuje centralny odkurzacz podłączony do kanalizacji - wymieniano nim wodę w 300l akwarium sprzątano terraria po żółwiach, wężach i nic się nie działo z instalacją(wykonaną rurami Beam)

A jeśli kolega wie to prócz PIPE CLEANER stosuje się już ich odpowiedniki do usuwania i zatorów z gum do żucia, taśm klejących i właśnie płynów lepkich - po prostu czyści się instalacje.

Ok ale ja się nie znam widziałem raptem 3 instalacje które działają i jedną co ma ponad 20 lat postanowiłem że zrobię sobie u mnie jak będę budował dom co też uczyniłem i jestem bardzo zadowolony - I wszystkim polecam odkurzacz centralny, a czy on będzie zielony czy srebrny, czy będzie z radiem tv czy bez - aby był do odkurzania i to po prostu robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podoba mi się ten opis bo wszystko się zgadza z firmą odkurzaczy jakie sprzedaje BEAM

gwarancja bez żadnych kosztów a więc jeżeli coś się dzieje odkurzacz zabiera kurier i po paru dniach przywozi naprawiony

cyklon a więc nie ma worka tylko pojemnik z którego wysypujemy śmieci

wlot instalacji z boku odkurzacza a więc odkurzacz cięgnie zanieczyszczenia a nie podnosi śmieci z pojemnika dlatego ma taką samą siłę ssania

a co do psucia się sprzętu to każdy sprzęt sie psuje ale jeden bardziej a drugi mniej BEAM należy do tych drugich dlatego odkurzacz do serwisu jest wysyłany na ich koszt jeżeli by to się psuło często to na pewno by sobie na to nie pozwolił

firma produkuje odkurzacze już ponad 50 lat a więc musi robić dobry sprzęt bo utrzymuje się nadal a rynku

Jest różnica ale to " cyklon, samooczyszczający się filtr GORE" potocznie odwrócony worek gdy odkurzacz nie pracuje worek spada do pojemnika - ma to na zasadzie siły ciężkości się oczyścić.....;)

Co do gwarancji to pewnie kolega ma rację że 5 lat...a może i więcej obecnie większość sprzętu czy to w zwyczaju czy za dodatkową opłatą ma 5 lat.

Mnie chodzi tylko o jedno - jest tak że taki odkurzacz pracuje i pracuje aż worek się nie zapełni - jeśli ma 15l to szybciej niż ten z 25l, dodatkowo jeśli mamy 100% pewność że zapełnienie pojemnika nie wpływa na moc ssącą to komfort samego odkurzania jest jeszcze większy(ale to zrozumie tylko ten kto obsługuje takie urządzenie) dodatkowo liczy się również serwis tutaj trzeba przeanalizować co i jak bo jeśli faktycznie jednostka padnie w czasie do 5 lat to wybaczcie ale to jakiś "szajs" i tyle jednak gdyby to =- telefon i kurier odbiera sprzęt po naprawie przywozi - wszystko w ramach gwarancji - to rozumiem i chwalę.

Nie neguję i nie chwalę żadnego z producentów ale warto jest przemyśleć urządzenie proste,pojemne i skuteczne, a nie w rewelacyjnie modnych barwach , z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem itp jak i tak wisi w garażu,lub schowku i praktycznie rzez 6mc nikt się nim nie interesuje.

Najważniejszy jest OSPRZĘT i powtórzę to czym posługujemy się przy odkurzaniu ma być przede wszystkim trwałe i wygodne, to ma nam ułatwiać a nie utrudniać pracę a przyjemniej jest wziąć foliowy worek po śmieciach wyjąc ze zbiornika i nie zaglądając zawiązać i umieścić w koszu głównym, niż trzepać jakiś materiał aby poprawić wydajność ssania.

Ja to brałem pod uwagę nim zakupiłem swój za 1970 zł(jednostkę centralną) reszta sprzęty to różnych producentów ale głownie Beam i VACU-MAID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odkurzacza tej firmy to nie za wiele moge powiedzieć ponieważ na polskim ryku jest on kilka lat i nie zna konkretnych opinii a co do beama to zestaw progresion jest z włącznikiem w rękojeści

oto link do niego http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-beam-sc-355-prog-do-8-gniazd-i2008288756.html

kruszyno skoro 335 to malo mocy to moze jednak pokusic sie na tego drainvaca 700AW ??

 

w zestawie progresion o ile dobrze pamietam tez nie ma wylacznika w rekojesci !! a nexe to juz spory koszt !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w mocy nie jest aż tak wielka pomiędzy odkurzaczami nie miałem do czynienia jeszcze z tym odkurzaczem a więc nie wiem jaka jest prawdziwa mac ssania a beam jednak ma dosyć pozytywne opinie decyzja należy do was :)
mnie to odkurzanie wody nie kreci ale raczej ta wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :) i glownie z tego powodu wogole szukam centralnego ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to odkurzanie wody nie kreci ale raczej ta wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :) i glownie z tego powodu wogole szukam centralnego ...

 

Tak szczerze to jak kolega wcześniej wspomniał Beam ma już renomę, działa jakiś czas na rynku i nie wierzę w tą super moc odkurzaczy drainvac, być może jest to chwyt marketingowy bo znając rynek potencjalny użytkownik kupuje zawsze "z zapasem" odkurzacz.

Podejrzane wydaje się również to, że przy mocy 1370W/2480mmH2O chce obsłużyć 9 gniazd(511m2)napiszę tak nikt ze znanych i ceniących producentów nie podał by takich osiągów a te parametry są wykładnią mocy dla potencjalnego użytkownika "kurzozjadacza"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksza moc!! a kurzu ci u mnie dostatek :)

 

Mam pomysł;)

Proszę wypożyczyć odkurzacz KRES lub Hilti przemysłowy na 1 dzień i wypróbować go jako centralny jeśli spełni oczekiwania to kupując jednostkę Beam lub VacuMaid

spełni oczekiwania z dużym zapasem ;)

http://zluzuj.pl/files/Image/5136/gallery/2_5136_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Żeby nie przedłużać.

Do Drainvaca jest potrzebna specjalna instalacja.

Beam sie sam nie czyści tylko w miarę zapychania sie filtra ciągnie coraz słabiej (pokazywałem juz filmik z opadającym workiem), ale za to filtruje coraz lepiej ...tylko po co? :). (Jak zauważył Kruszyno ).

 

Splita nie rozumiem...bo po co dokładać kolanka ...to dodatkowy opór czyli potrzebna większa jednostka czyli większy koszt.

 

Jeśli chodzi o sprzątaną powierzchnię, ktoś powyżej proponował ssawkę 35 cm, ok tylko że taka ssawka zbyt dobrze nie odkurzy ponieważ podciśnienie rozkłada sie na bardzo dużej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolega rozwiązał problem z wyborem odkurzacza jeżeli nie macie instalacji do tego odkurzacza to pozostaje nam BEAM

Ok. Żeby nie przedłużać.

Do Drainvaca jest potrzebna specjalna instalacja.

Beam sie sam nie czyści tylko w miarę zapychania sie filtra ciągnie coraz słabiej (pokazywałem juz filmik z opadającym workiem), ale za to filtruje coraz lepiej ...tylko po co? :). (Jak zauważył Kruszyno ).

 

Splita nie rozumiem...bo po co dokładać kolanka ...to dodatkowy opór czyli potrzebna większa jednostka czyli większy koszt.

 

Jeśli chodzi o sprzątaną powierzchnię, ktoś powyżej proponował ssawkę 35 cm, ok tylko że taka ssawka zbyt dobrze nie odkurzy ponieważ podciśnienie rozkłada sie na bardzo dużej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolega rozwiązał problem z wyborem odkurzacza jeżeli nie macie instalacji do tego odkurzacza to pozostaje nam BEAM

 

nie no chyba troche upraszczasz temat ... nie da sie dac darainvaca /czego nie omieszkam skonsultowac/ ale na beamie nie konczy sie gama jednostek centralnych !!

i nadal nie rozumiem twojego toku myslenia ze 335 nie da rady z 10m instalacja skoro dedykowany jest do 25metrowej ?? patrze na ciebie jak na sprzedawce - zawsze zachwali mocniejszy model bo niby dlaczego nie mialby zarobic wiecej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...