Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz centralny - plusy i minusy


Pedro

Odkurzacz centralny  

349 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Odkurzacz centralny



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od jakiej powierzchni domu/mieszkania zaczyna sie cenowo oplacac montowanie odkurzacza centralnego??

 

zdecydowanie od kazdej :) tzn w mieszkaniu nie bawilabym sie w centralny - chyba ze apartament wielopoziomowy - ale dom ... musze przyznac ze CO to moja najulubiensza fanaberia w domu :) uparla sie i juz :) a efektem jest min to ze jak NIENAWIDZILAM wyjca ... za chiny ludowe i wietnam poludniowy unikalam RAINBOWA ... tak teraz odkurzam min 2 razy w tyg i sprawia mi to przyjemnosc :)

 

 

ciekawe czy ktos juz tu wymyslil taka ladna reklame :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

W małym domu, mały metraż to rzeczywiście przerost formy nad treścią.

Jak masz dom powyżej 200m2 to już warte jest grzechu. Mnie cieszy to że aby odkurzyć mój dom podłączam się 2 razy do gniazdka raz u góry i raz na dole. Odkurzam prawie godzinę zegarową mój metraż. Tradycyjnym odkurzaczem byłoby to dość mocno upierdliwe.

 

Uczciwie trzeba też napisać, że do odkurzenia jednego pomieszczenia to nie chce się rozwijać 9 metrowego węża. Ale na cotygodniową, kompleksową obsługę domu super sprawa. Ja sobie chwalę. Wszędzie panele podłogowe, albo płytki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre odkurzacze mobilne, wcale nie są tanie , niewiele tańsze od jednostki centralnej - mało tego są kosztowne w eksploatacji (worki, filtry). Suma sumarum, moim zdaniem na jedno wychodzi - pod względem ekonomicznym.

 

A tani odkurzacz do domu 250m2 to za długo też nie pożyje...

A dobry tak jak piszesz swoje też kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Fajne, ale ciekaw jestem, ile miejsca wymaga po drugiej stronie ściany.

A ile kosztuje... chyba nawet nie chcę wiedzieć...

 

J.

Węże są w długości od 9 do 15m a instalacja dla jedego hide a hose kosztuje od 2k. Wadą kolejną to to, że jednostki centralne muszą być sporo mocniejsze jak dla standardowych gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero doczytałem, że ten wynalazek nie wymaga po drugiej stronie ściany wielkiego pudła na te 15m węża wraz ze zwijadłem (szkoda, że żaden z was wyraźnie tego nie napisał, pytałem o to przecież), wąż w stanie spoczynku chowa się po prostu w rurach OC. Brzmi to ciekawie, ciekaw jestem tylko, jak na chowanie się rury wpływają zakręty w instalacji, czy nie jest to problem.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te informacje. 1 etap dla jednego węża kosztuje ok. 1100 zł. Jeśli chcecie wiedzieć więcej zapraszam www.bezkurzu.pl, 601781801

Nie "Nie wiem skąd te informacje" tylko sam napisałeś "1 etap dla jednego węża kosztuje ok. 1100 zł". Dolicz do tego wszystko co potrzebne również w drugim etapie plus usługa z 8% FV i masz 2k. Ja osobiście nie lubię ukrywać kosztów całościowych. Lepiej przedstawić klientowi, że to będzie tyle a tyle kosztowało jak najpierw w pierwszym etapie tylko 1,1k a później to jakoś tam będzie. Nie wspomniałeś również, że do tych systemów producent zaleca większe jednostki co również nie może być bez znaczenia dla całościowej inwestycji. Nie oszukujmy się: rozwiązanie sooper ale ... i też swoje kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System HaH ma specjalne łuki o duzo większym promieniu niż standardowa instalacja. Nie powinno być ich wiecej niż 4. Jeśli ktoś z mazowsza jest zainteresowany wycena to zapraszam.

Owszem i każdy łuk sporo kosztuje. Biorąc pod uwagę długość węża np 9m to te rury trzeba gdzieś je schować a trzeba również dodać, że na trasie owych 9m nie mogą być podłączenia do innych gniazd - tylko tzw. "magazyn na rurę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 5 months później...

U mnie 110 m2 parterówka , kupiłem już rurki do instalacji (koszt 150 zł), ale jak zobaczyłem ceny szufelek i tych pierdół oraz jednostka centralna coraz bardziej mi się odechciewa ,kasa się kurczy a to jednak bajer za który trzeba słono zapłacić .

Człowiek budują dom nakręca się strasznie i nie ma opamiętania .

Mimo nacisków żony rezygnuję !!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...