Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Można spalić styropian ?


kabelek12

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 47
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jak Ci się wydaje ? że jest zgodne i nie zatruwa ?, a sąsiedzi i okolica ? co powiedzą na kłęby czarnego śmierdzącego dymu przez parę godzin??

zostaw sobie co większe kawałki napewno sie przydadzą jeszcze , resztę po woreczku powywalaj do śmieci, ja swoje po trochu wywoziłem autem do rodziców i wywalałem do kontenera przy bloku....też pewnie niezgodnie , ale przynajmniej nie spaliłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska płacą za pył styropianowy...

Jest wiele miejsc, gdzie da się go nasypać...

 

Albo po dopapraniu odrobiny wody i cementu - wylać!

To materiał na styrobeton. Substancję bardzo termoizolacyjną!

 

Już kompletnie nie masz czego udoskonalać w tym domku? :o

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooj mądrale, polecam lekture:

 

http://www.muratorplus.pl/technika/izolacje-termiczne/izolacje/styropian---ekologia,17082_26427.htm

 

Stryropian jest materiałem samogasnącym w przypadku pożaru i spalania się styropianu nie należy się obawiać zagrożenia gazami powstającymi w tym procesie ani także skażenia gruntu lub wody. Spaliny można porównywać z tymi, jakie powstają podczas spalania drewna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczególnego rodzaju problem stwarza zachowanie sie tworzyw sztucznych w przypadku pożaru. Przy spalaniu polistyrenu zawsze powstają substancje trujące, obok monomeru - styrenu, również małe ilości benzolu i toluolu. Składniki pogarszające palność tworzywa mają szczególne znaczenie gdy przy obciążeniu termicznym wypełniają swoją rolę. Z powodu ich obecności w tworzywie powstają mianowicie substancje o znacznie większej toksyczności, niż przy spalaniu czystego tworzywa.

http://solidnydom.pl/cv_353_8993,twarde_plyty_z_polistyrenu.htm

 

Tak tam piszą. I skłonny jestem w to uwierzyć.

Producenci tego oczywiście, a jakżeby inaczej, mają odrębne zdanie.

 

http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=fakty

 

W/g nich nic bardziej ekologicznego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku mogles to oddac producentowi czy zrobic cieply domek dla dzieci do zabawy a nie spalac to ! Jedni napisza tak, a drudzy inaczej, ale po to kazdy ma swoj rozum aby to przemyslec i zadecydowac tak aby bylo jak najwygodniej WSZYSTKIM, a nie tylko tobie ! Przeciez mogles to jakos wykorzystac czy oddac komus kto by to wykorzystal a nie palic, teraz male znaczenie ma czy to zatruwa czy nie, bo wazne jest ze ty to zrobiles mim ze inne wyjscia byly i wcale nie byly jakos strasznie angazujace czy drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom rozum. Stale go przecież ze sobą nosisz!

Skorzystaj z doświadczenia wcześniejszych pokoleń. Nie pal styropianu, mostów, lasów, czarownic i wrogów!

Jak się da, to także nie pal! (ja palę i nie mogę sie powstrzymać, choć to cholerny podatek... :cry: )

Znajdź dla tego styropianu zastosowanie zgodne z jego właściwościami.

Udoskonal glinę w swym ogródku pod trawnikiem, chociażby. Dociepl coś jeszcze.

Wylewkę styrobetonową gdzieś zastosuj, oddaj potrzebującemu jak już nie masz lepszego pomysłu...

Pozdrawiam Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom rozum. Stale go przecież ze sobą nosisz!

Skorzystaj z doświadczenia wcześniejszych pokoleń. Nie pal styropianu, mostów, lasów, czarownic i wrogów!

Jak się da, to także nie pal! (ja palę i nie mogę sie powstrzymać, choć to cholerny podatek... :cry: )

Znajdź dla tego styropianu zastosowanie zgodne z jego właściwościami.

Udoskonal glinę w swym ogródku pod trawnikiem, chociażby. Dociepl coś jeszcze.

Wylewkę styrobetonową gdzieś zastosuj, oddaj potrzebującemu jak już nie masz lepszego pomysłu...

Pozdrawiam Adam M.

Czy taka wylewka nadaje się do garażu? Czy wytrzyma obciążenie np .samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian sie pali i to ostro! Wczoraj przy okazji przyklejania papy na tarasie -majstry zapaliły styropian pod tynkiem elewacyjnym na ścianie. W ciągu kilku sekund wypalił sie komin średnicy 10 cm i wysokości 2m - będze trzeba zrywać elewację. Chwała ..., że obok był szlauf z wodą pod sporym ciśnieniem.

ps. dalmatyńczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dziwny miałeś ten styropian! :lol: :lol: :lol:

Pewnie atestu mu nie pokazali - ze niepalny i samogasnący jest!

:lol: :lol: :lol:

 

Ale to fakt!

Badania straży w CNBOP pokazały, ze to bzdura, jak ocieplenie jest grubsze od 5cm.

Pożar samonapędza się i meandruje pod tynkiem.

Więc:

Niepalny styropian JEST PALNY!

Ma atest i na jedno i na drugie!!!

 

Jest cool! Jest UNIWERSALNY!!!

Adam M.

 

I dlatego KOCHAM perlit!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...