Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile wynosi obecnie dniówka na budowie, bo mnie szlak trafia


jk69

Recommended Posts

  • 5 weeks później...

wszystkim oburzonym proponuje otworzenie własnej działalności o charakterze usługowym i działać na zlecenie zobaczymy jakie stawki sobie ustalicie.

 

 

to nie jest ciepła posadka 20 dni po 8 godzin to jest od zlecenia do zlecenia czyli można pracować 5 dni a 15 szukać kolejnego zlecenia.

 

wszystko by było ładnie pięknie gdyby zlecenia robić na miejscu w domu -odpadły by koszty dojazdu które są "coraz tańsze"

gdyby ZUS można było opłacać na podstawie przepracowanych dni.

 

gdyby każde zlecenie i przygotowanie wyceny/oferty kończyło się fakturą.

w rzeczywistości nabiegasz się na latasz zmarnujesz często kilka dni i nic z tego nie masz.

 

Jak ktoś siedzi gdzieś na posadzie to Ciężko mu zrozumieć skąd takie stawki.

 

przeliczacie wynagrodzenia na godzinę odliczacie od tego koszty?

 

 

kiedyś facet mi wyliczył ile zarabiam na godzinę i był oburzony ale księgowa prezes i marketingowiec też musi z czegoś żyć? paliwa na stacji nie leją za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 900zł sam ZUS, jak ma pracownika zatrudnionego na umowę o pracę to ZUS x2, podatki, paliwo, czas na dojazdy, czas i koszty pozyskania zlecenia, biuro rachunkowe, podatki, narzędzia...

 

Ale zgodzę się z tym, że stawki w budownictwie są wysokie w porównaniu do średniej krajowej. Z tego względu, że dużo wykształconych osób pracuje w biurze za średnią krajową a robotnik bez szkoły na budowie zarobi 1,5-2 razy tyle co on.

 

Zaraz pewnie ktoś napisze to po co siedzi w biurze nich idzie na budowę... a po to, że się uczył 8 lat żeby nie robić na budowie ;) Tylko rynek pracy wyciął mu psikusa.

A co a budowie taka złą praca jest ,żę sie nobilituje ludzi za biurkiem bo studia skonczyli znam pare osób po studiach,i niektórzy klucze w tesco dorabiają mając magistra...nie papier czyni inteligentnym,choć klucze tez ktos musi dorabiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Dostałam kosztorys na wykonanie wykończeniówki i wychodzi godzina

po 18 zł.

A przy budowie domku wychodziła - 9 zł.

Hmmm. Tak przez 2 kwartały cos urosło.

 

no niestety ale przy wykończeniówce trzeba że tak powiem się bardziej starać,mieć wiecej sprzetu,zdolnosci i co najważniejsze poprawic po tych co robili za te 9 zl/h :lol:

 

 

pewnie znajda sie i tacy co beda robic wykończeniówke ze te 9zl/h ale to tylko dla osób chcacych mieć w domu standart typowo przemyslowy i nerwice

 

 

nie wiem dlaczego większosc sie dziwi jak mu sie powie ze godzina pracy kosztuje min.18-20zł/h a nawet 25zl/h w zależnosci co sie robi .niesety do reki dostaje sie jakies 15zł/hl.trzeba odliczyc mnótwo rzeczy jak dojazdy,sprzet a nóż sie cos popsuje klientowi i trzeb odkupic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyczytałam gdzieś , że w GB płacą ok. 30 euro za dzień.

A ile u nas, dajmy na to murarz albo zbrojarz dostaje? AD 2008 w sezonie ofkors.

 

Ja pracuję na budowie w GB i płacą mi 110 i nie euro tylko pounds :wink:

 

A za 30 euro to możesz zatrudnić w Polsce murarza ale spod sklepu :D

 

 

... zapomniałem dodać że mam mieszkanie służbowe za free..... MIESZKANIE nie pokój z pięcioma innymi lokatorami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płace w sektorze budowlanym są jedne z największych wśród grup zawodowych w Polsce na dzień dzisiejszy.

 

jest to praca ciężka i odpowiedzialna - wymagająca przede wszystkim doświadczenia i nadzoru inwestorskiego i wykonawczego. Element, który pozostał w kraju w wiekszości przypadków nie miał nic do tej pory doczynienia z fachowością w budownictwie. Niestety, ale statystyki pokazują, że jakość wykonania obiektów budowlanych uległa sporemu obniżeniu na przestrzeni 2 lat.

ceny za pracę/usługi będą rozły - apogeum przyniosą lata 2010,2011 kiedy wielkie przedsiębiorstwa wyssią z rynku pracy tych co jeszcze pozostali.

Inwestor prywatny, który będzie budował w tym okresie musi się liczyć z dużym wzrostem kosztów inwestycji.

 

P.S. kolejnym przełomem w górę będzie wejście Polski do strefy euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płace w sektorze budowlanym są jedne z największych wśród grup zawodowych w Polsce na dzień dzisiejszy.

 

jest to praca ciężka i odpowiedzialna - wymagająca przede wszystkim doświadczenia i nadzoru inwestorskiego i wykonawczego. Element, który pozostał w kraju w wiekszości przypadków nie miał nic do tej pory doczynienia z fachowością w budownictwie. Niestety, ale statystyki pokazują, że jakość wykonania obiektów budowlanych uległa sporemu obniżeniu na przestrzeni 2 lat.

ceny za pracę/usługi będą rosły - apogeum przyniosą lata 2010,2011 kiedy wielkie przedsiębiorstwa wyssią z rynku pracy tych co jeszcze pozostali.

Inwestor prywatny, który będzie budował w tym okresie musi się liczyć z dużym wzrostem kosztów inwestycji.

 

P.S. kolejnym przełomem w górę będzie wejście Polski do strefy euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyczytałam gdzieś , że w GB płacą ok. 30 euro za dzień.

A ile u nas, dajmy na to murarz albo zbrojarz dostaje? AD 2008 w sezonie ofkors.

 

Ja pracuję na budowie w GB i płacą mi 110 i nie euro tylko pounds :wink:

 

A za 30 euro to możesz zatrudnić w Polsce murarza ale spod sklepu :D

 

 

... zapomniałem dodać że mam mieszkanie służbowe za free..... MIESZKANIE nie pokój z pięcioma innymi lokatorami :wink:

 

tez bym tak chcial :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy stawka murarza od 7-19 plus obiad i napoje to 70-80 pln.Pomocnik 50.

 

Bzdury Waść opowiadasz albo to stawki fachowców z noclegowni dla bezdomnych...Na podkarpaciu tyle płacono kilkanaście lat temu.Teraz 150 -200 zł

ale wiekszość pracuje w akordzie i zarabia jeszcze wiecej.Pomocnik 80-120 w zależności od umiejetnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem ostatnio fachowcowi 10 zł za godzinę pracy plus browary ;)

Facet robił ze mna wełnę, szlifował ściany, robilismy OSB na strychu, wyrywaliśmy stary płot betonowy (to była masakra) itp.

On był mózgiem i mięśniami operacji, ja tylko mięśniami :D

 

ciekawe .... to moj post z tamtego roku .....

 

 

Wysłany: Czw, 15 Listopad 2007 21:42 Temat postu: Re: uczeń poszukuje pracy...

konstruktor napisał:

.......................................................................................................

jestem uczniem ZSb w Chełmie ( aktualnie 2 klasa technikum 4-letniego)

interesuje mnie czy była by dla mnie jakaś praca?

może na wakacje, może na praktyki?

 

i ile uczeń może zarobić?

 

 

.......................................................................................................

10 na godzine .... trzepanie workow po cemencie

 

a tak powaznie to w tym roku najmniejsza stawka jaka slyszalem ,

a widzialem wielu uczniow pracujacych na wakacje to 10 zlotych na godzine ,

prace znajdziesz bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...