Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do - Ola i Marcin budują w Budach


Recommended Posts

no o to chodziło, zeby sie towarzystwo nie rozleniwialo. Fajne parametry okien macie. Mozesz powiedziec ile drozej to wychodzi od standardowego pakietu 2 szybowego z U=1.0?

To mowisz ze parterówka to jest własnie TO?

 

Tak, parterówka to jest to przy takim 20-miesięcznym malcu, gdzie wszędzie go pełno. Nie ma schodów, schodków, progów itp - nie ma zagrożeń i guzów :D

Jeśli chodzi o różnicę w cenie pom. szybami o U=1.0 a U=0.6 to u mnie wyszło ok. 2.5tyś zł przy powierzchni szyb ok. 30m2. Dla porównania szyby P4 (z U=1.0) miały kosztować prawie 6tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no o to chodziło, zeby sie towarzystwo nie rozleniwialo. Fajne parametry okien macie. Mozesz powiedziec ile drozej to wychodzi od standardowego pakietu 2 szybowego z U=1.0?

To mowisz ze parterówka to jest własnie TO?

 

Tak, parterówka to jest to przy takim 20-miesięcznym malcu, gdzie wszędzie go pełno. Nie ma schodów, schodków, progów itp - nie ma zagrożeń i guzów :D

Jeśli chodzi o różnicę w cenie pom. szybami o U=1.0 a U=0.6 to u mnie wyszło ok. 2.5tyś zł przy powierzchni szyb ok. 30m2. Dla porównania szyby P4 (z U=1.0) miały kosztować prawie 6tyś.

 

łał to niezle ta roznica jakby jej nie bylo w cenie, a w rzeczywistosci masz swietne U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

:D

A co chcesz wiedzieć?

Okna kosztowały ok. 13tys zł. Białe, PVC, profil Sevenline ze wzmocnieniami "ciepłymi", szyby o U=0.6. 3 okna balkonowe 230x180, 6 "standardów" 150x150 i trzy mniejsze.

Rolety na 11 okien, wszystkie sterowane silnikami Somfy, w systemie INTEGRO - 10500zł. Brama garażowa Wiśniowski 500x225 z napędem Key - 4850zł.

O czymś zapomniałem? :)

Na Bartosza dostałem ofertę na ok. 17tys zł i zastanawiam się, jak zamontować go sobie samemu - powinienem się zamknąć w ok. 12-13 tysiach.

Chętnie bym obejrzał Twoją wycenę na Bartka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

A co chcesz wiedzieć?

Okna kosztowały ok. 13tys zł. Białe, PVC, profil Sevenline ze wzmocnieniami "ciepłymi", szyby o U=0.6. 3 okna balkonowe 230x180, 6 "standardów" 150x150 i trzy mniejsze.

Rolety na 11 okien, wszystkie sterowane silnikami Somfy, w systemie INTEGRO - 10500zł. Brama garażowa Wiśniowski 500x225 z napędem Key - 4850zł.

O czymś zapomniałem? :)

Na Bartosza dostałem ofertę na ok. 17tys zł i zastanawiam się, jak zamontować go sobie samemu - powinienem się zamknąć w ok. 12-13 tysiach.

Chętnie bym obejrzał Twoją wycenę na Bartka.

mowisz- masz. Tylko daj namiary na innego maila bo załączniki mam, oki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dodaję komentarz: ale Ci fajnie Marcinie, ze masz juz i tynki i bramę. To teraz jeszcze wylewki tak? I zacznie się to co nieuniknione.

A powiedz mi obkładacie sufity karton gipsem? Wrzucasz wełne w sufit, czy masz jakies ciut poddasza użytkowego i ocieplasz dach? A moze jedno i drugie?

widzę, ze nie zostawiasz sobie krokwi na salonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję komentarz: ale Ci fajnie Marcinie, ze masz juz i tynki i bramę. To teraz jeszcze wylewki tak? I zacznie się to co nieuniknione.

A powiedz mi obkładacie sufity karton gipsem? Wrzucasz wełne w sufit, czy masz jakies ciut poddasza użytkowego i ocieplasz dach? A moze jedno i drugie?

widzę, ze nie zostawiasz sobie krokwi na salonach

 

Wylewki to pewnie gdzieś za 3-4 tygodnie. Najpierw trzeba ułożyć podłogówkę i trochę innych gadżetów :)

A potem wykończeniówka, jak będzie kasa ;)

Na suficie w salonie będzie kartongips, bez widocznych belek - jakoś nie bardzo chyba by one pasowały do całościowej koncepcji. Nad ten kg w salonie pójdzie ok. 30cm wełny. Reszta pomieszczeń na parterze ma strop, więc sufity są już otynkowane. Z wyłączeniem łazienek, gdzie sufit będzie obniżony z kartongipsu.

Na piętrze będzie tradycyjnie, czyli wełna w (i pod) skosy - tez ok 30cm, a na to kg.

We wrześniu chcemy się wprowadzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

W dzienniku hula wiatr, ale jak mniemam przebudziłeś się już z zimowego snu? :)

 

Zapytam jeszcze o rynny - robiłeś już może to odwodnienie? Zastanawiam się, czy jest sens montować studzienki, czy nie wystarczy sama rura drenażowa o długości kilkunastu metrów. Woda u mnie wsiąka w grunt jak w gąbkę, więc może studzienki są bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W dzienniku hula wiatr, ale jak mniemam przebudziłeś się już z zimowego snu? :)

 

Zapytam jeszcze o rynny - robiłeś już może to odwodnienie? Zastanawiam się, czy jest sens montować studzienki, czy nie wystarczy sama rura drenażowa o długości kilkunastu metrów. Woda u mnie wsiąka w grunt jak w gąbkę, więc może studzienki są bez sensu...

 

No w dzienniku wiatr hula, nie ma kiedy go uzupełnić (a jest co uzupełniać).

Tematu odwodnienia nie przerabiałem jeszcze w tym domu. W poprzednim miałem po prostu rurę drenażową wkopaną od każdej rynny + odpływ w kostce pod wylotem rynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...