Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom prefabrykowany


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam i gratuluje!!!

Dom wyglada rewelacyjnie. :) Przegladnelam kazde zdjecie z Waszej galerii bardzo uwaznie i pewnie zrobie to jeszcze kilka razy. 88 dni to czas imponujacy. Juz wiem , ze nam sie tak szybko nie uda gdyz mamy po 2 tygodnie przerwy pomiedzy etapami :(.

Mam nadzieje , ze na tym nie koniec wklejania zdjec. Czekam na kolejne (wnetrza)

I jeszcze jedno pytanie. Jaki macie metraz ???

 

Sorry, ze dopiero teraz odpisuję ale umknęło mi gdzieś twoje pytanie. Dom ma 190 m + garaż 40 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mimo ciężkich warunków atmosferycznych (pada u nas prawie non stop drugi tydzień) wreszcie udało mi się zrobić kilka świeżych zdjęć z zewnątrz oraz ogrodu.

Dzięki tym opadom upiekło mi się codzienne podlewanie trawnika z rolki, który rozijaliśmy na części ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość rob***
Firma CAL

 

Tempo iście zawrotne, ale wrzucę kamyczek do ogródka. Dom nie buduje się dla szybkości, tylko dla życia w nim przez kilkadziesiąt lat. Stąd podniecanie się szybkością jest nieuzasadnione. Sam mieszkam w domu w części ( poddasze użytkowe ) zrobionego w konstrukcji szkieletowej i powiem jasno - następny dom będzie murowany !!!

Jak najdalej od regipsów, drewnianych stropów etc.

Jest to głośny dom, słychać wyraźnie każdy dźwięk.

Zresztą sami do tego dojdziecie. Kroki na poddaszu słychać i czuć, podłoga drewniana z czasem się zacznie uginać i skrzypieć ( tak, tak ) . Pralka, zmywarka - słychać jakby obok stała- po prostu drewno odbija dźwięk i zwielokrotnia.

A uchowaj Boże awarii wodnej, jak zaleje ścianę ( np. nieszczelna rurka, syfon, etc. ) to co wtedy - rwać wszystko ? Przecież to tektura. Pije wodę.

Mnie w wyniku nieszczelności dachu woda lała się po belce drewnianej przez wiele lat, dopiero jak robiłem remont pokoju i zerwałem starą ścianę to...usiadłem w z wrażenia, do jakiego stopnia kropla wody może poczynić spustoszenia.

 

Inna sprawa to pękanie regipsów, szczególnie w pokoju, tam gdzie są duże różnice temperatur ( kominek ).

 

Dosyć narzekania !

Życzę i tak powodzenia i samych miłych chwil w życiu we własnym domu !

 

pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rob***

Nie ma to jak dobre rady przyjaciół! Dziękujemy!

 

Dzięki za ironię, ale nie piszę po to, aby złośliwie dociąć tylko przedstawić stan faktyczny. Ja tez kiedyś czytałem podobne teksty i nie wierzyłem, dopóki sam się nie przekonałem. Dlatego człowiek jest przekorny i tak się uczy na własnych błędach.

 

trzymajcie się. Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uchowaj Boże awarii wodnej, jak zaleje ścianę ( np. nieszczelna rurka, syfon, etc. ) to co wtedy - rwać wszystko ? Przecież to tektura. Pije wodę.

Mnie w wyniku nieszczelności dachu woda lała się po belce drewnianej przez wiele lat, dopiero jak robiłem remont pokoju i zerwałem starą ścianę to...usiadłem w z wrażenia, do jakiego stopnia kropla wody może poczynić spustoszenia

 

Wlasnie dlatego budujac kanadyjczyki zwraca sie uwage na to aby nie bylo nieszczelnosci. W pomieszczeniach gdzie istnieje ryzyko zalania woda stosuje sie odpowiednie izolacje. regipsy rowniez kladzie sie wodoodporne. Wypelnienia scian sa ogniodporne, wszystkie przewody w odpowiednich rurkach ppoz. Takze stosuje sie drzewo czterokrotnie strugane suszone w odpowiednich warunkach. Poprostu odpowiednio przygotowane . Tak aby nie zmienialo az tak bardzo swoich wymiarow przy roznicach temperatur. Ja np zastosuje pompe ciepla aby roznice nie byly zbyt gwaltowne.

Nie podwazajac Twojego zdania chcialabym tylko zauwazyc fakt iz Ty masz jedynie drwniany strop i poddasze.Z tego co zrozumialam jest to nadbudowka chyba. Poza tym skoro przyszedl czas na remonty to chyba wykonana dosc dawno. Czy w takim razie podczas budowy tego paddasza trzymano sie zasad budowy w technologii drewnianej "kanadyjczyki" ? Bo jesli zastosowano zwykle drzewo a do tego nie zabezpieczylo sie go odpowiednio podobne komplikacje zapewne wynikly. Ja jak narazie jestem w trakcie budowy kanadyjczyka wiec nie moge sie wypowiedziec na temat uzytkowania. Jednak na tym etapie staramy sie przewidziec kazdy prowblem i wypadejk jaki moze sie zdarzyc. Wrazeniami uzytkowania podziele sie za kilka miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pierwszy raz tu zajrzał i jak reszta jestem pod wrażeniem. Pierwszy przysiad zrobiłam przy oglądaniu jak dom był stawiany a drugi po obejrzeniu jak wszystko zmieniło się wokół domu. Parę miesiecy i cud.

Nie dziwie sie, ze kazda metoda budowania ma swoich przeciwników i zwolenników. Nie ma idealnej metody.

Ja osobiscie wole stabilna podłoge (mieszkam teraz na drewnianej i nigdy w życiu wiecej) i stabilne ściany a le z drugiej strony jak cos sie bedzie działo to duzo łatwiej jest zerwac sciany i podłoge z takiego domku niz z mojego. Wszystko pod grubym, pylacym betonem. A i tempo budowy i perspekywa zamieszkania w krótkim czasie robi swoje.

Piekny dom, moje gratulacje i odwaga zaufania wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. A kropla wody , cieknaca przez kilka lat z dachu po scianie murowanej moze zaowocowac w piekne paprocie (widzialam na wlasne oczy) lub muchomory :).

 

Oczywiscie wierze w Twoje doswiadczenia ale raz jeszcze powtarzam , ze szkielet drewniany niekoniecznie musial byc wykonany przy perfekcyjnym trzymaniu sie zasad technologii. Czy poddasze to wykonala firma specjalizujaca sie w budowie "kanadyjczykow?"

 

A tak poza tym kazdy lubie co innego i kazdego co innego denerwuje :)

 

Dlatego dzieki Bogu mamy tyle roznych technologii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chciałam dodac, ze mimo ze mam dom murowany to dach niestety jest z drewna. Zanim połozylismy tynki i ocieplilismy poddasze to długo obserwowalismy nasze kominy, ktore nam lekko przeciekały. Wszystko sie wydało jak były przez pewien czas bardzi obfite i silne deszcze, przy lekkich opadach nie zauwazylibysmy ze cos jest nie tak z kominem.

Czasami wyobraznia podsuwa mi obrazy grozy co sie moze dziac pod ociepleniem przy tych kominach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny dom, nie chciałabym brać udziału w odwiecznej dyskusji prefabrykat czy murowany :wink: tylko zapytać o rozwiązania funkcjonalne: widziałam wannę prostokątną pod skosem? Nie jest za nisko jak się wstaje? Myślę o podobnym układzie stąd pytanie. A kibelek pod skosem?

pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam wannę prostokątną pod skosem? Nie jest za nisko jak się wstaje?

pozdrawiam,

Aga

 

Dzięki oknu dachowemu nie mam problemu ze wstawaniem bo mogę normalnie się wyprostować. Żonie udaje się ta sztuka nawet nie pod oknem. Oczywiście ważna jest wysokość ścianki kolankowej (1m) i kąt nachylenia dachu (40 st.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...