Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Składowanie drewna kominkowego- projekt wiaty...


Recommended Posts

O, nie wiedzialem ze do zbudowania wiaty potrzebny projekt. Wydawalo mi sie ze jest drewno, schodzi sie 2 gosci, pracuja 2 dni (max) i jest wiata. Ale co ja tam wiem ...

 

no chyba, że drugi dzień piją od rana, bo co tu dwa dni robić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedzialem ze do zbudowania wiaty potrzebny projekt. Wydawalo mi sie ze jest drewno, schodzi sie 2 gosci, pracuja 2 dni (max) i jest wiata. Ale co ja tam wiem ...

Jeżeli powierzchnia jest większa aniżeli 25m2 to i zgłoszenie/pozwolenie (nie pamiętam teraz) jest potrzebne.

 

Jeżeli powierzchnia jest większa od 25m2 to już jest wymagane pozwolenie i cały proces budowlany - jak już jest dom to może drugiego już się postawić nie da. Jak jest <25m2 to wystarczy odręczny szkic i zaznaczenie na mapce sytuacyjnej (nie do celów projektowych) i zgłoszenie do właściwego urzędu (Powiat, Gmina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedzialem ze do zbudowania wiaty potrzebny projekt. Wydawalo mi sie ze jest drewno, schodzi sie 2 gosci, pracuja 2 dni (max) i jest wiata. Ale co ja tam wiem ...

Jeżeli powierzchnia jest większa aniżeli 25m2 to i zgłoszenie/pozwolenie (nie pamiętam teraz) jest potrzebne.

 

Jeżeli powierzchnia jest większa od 25m2 to już jest wymagane pozwolenie i cały proces budowlany - jak już jest dom to może drugiego już się postawić nie da. Jak jest <25m2 to wystarczy odręczny szkic i zaznaczenie na mapce sytuacyjnej (nie do celów projektowych) i zgłoszenie do właściwego urzędu (Powiat, Gmina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedzialem ze do zbudowania wiaty potrzebny projekt. Wydawalo mi sie ze jest drewno, schodzi sie 2 gosci, pracuja 2 dni (max) i jest wiata. Ale co ja tam wiem ...

Jeżeli powierzchnia jest większa aniżeli 25m2 to i zgłoszenie/pozwolenie (nie pamiętam teraz) jest potrzebne.

 

Jeżeli powierzchnia jest większa od 25m2 to już jest wymagane pozwolenie i cały proces budowlany - jak już jest dom to może drugiego już się postawić nie da. Jak jest <25m2 to wystarczy odręczny szkic i zaznaczenie na mapce sytuacyjnej (nie do celów projektowych) i zgłoszenie do właściwego urzędu (Powiat, Gmina).

O dokładnie tak.

Właśnie mam z tym problem, bo wymarzyła mi się wiata na samochód / drewno przy bocznej ścianie domku. Że domek ma 10m a wiata planowana 3m szer, to wyszło mi 30m2 i jak się wczytałem w przepisy to wyszło mi, że pozwolenie musi być.

Dlatego też jak znajdę czas, to na papierze powstanie wiata 9m długa i 2,7m szeroka. I pójdzie zgłoszenie. A potem wykona się tylko trochę jakaś taka dłuższa i szersza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam z tym problem, bo wymarzyła mi się wiata na samochód / drewno przy bocznej ścianie domku. Że domek ma 10m a wiata planowana 3m szer, to wyszło mi 30m2 i jak się wczytałem w przepisy to wyszło mi, że pozwolenie musi być.

Dlatego też jak znajdę czas, to na papierze powstanie wiata 9m długa i 2,7m szeroka. I pójdzie zgłoszenie. A potem wykona się tylko trochę jakaś taka dłuższa i szersza ;)

 

Mozesz podać przepis o tych 25 m2 ?

Pytam bo też planuje taką dobudówke i ja 25m2 nie widzę w PB. Znalażłem za to 10m2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam z tym problem, bo wymarzyła mi się wiata na samochód / drewno przy bocznej ścianie domku. Że domek ma 10m a wiata planowana 3m szer, to wyszło mi 30m2 i jak się wczytałem w przepisy to wyszło mi, że pozwolenie musi być.

Dlatego też jak znajdę czas, to na papierze powstanie wiata 9m długa i 2,7m szeroka. I pójdzie zgłoszenie. A potem wykona się tylko trochę jakaś taka dłuższa i szersza ;)

 

Mozesz podać przepis o tych 25 m2 ?

Pytam bo też planuje taką dobudówke i ja 25m2 nie widzę w PB. Znalażłem za to 10m2 :(

 

Art. 29.

1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz

przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do

25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać

dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

 

Art. 30.

1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:

1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1–3, pkt 5–19 i pkt 21;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Art. 29.

1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

2) wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz

przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do

25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać

dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

 

Art. 30.

1. Zgłoszenia właściwemu organowi wymaga:

1) budowa, o której mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1–3, pkt 5–19 i pkt 21;

 

Wielkie dzięki, pargraf miałem dobry tylko starę wersje prawa czytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie wiedzialem ze do zbudowania wiaty potrzebny projekt. Wydawalo mi sie ze jest drewno, schodzi sie 2 gosci, pracuja 2 dni (max) i jest wiata. Ale co ja tam wiem ...

 

Chodziło mi właśnie tylko o jakieś poglądowe rysuneczki ew. jakieś fotki dotyczące składowania drewna. w końcu mając jakies przykłady łatwiej będzie się do tego zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! wykorzystuję temat wiaty, po to żeby dowiedzieć sie od tych, którzy postawili swoje wiaty w granicy lub jej pobliżu i udało im się to zalegalizować, czy coś się zmieniło w przepisach. Mój Kier. Bud twierdzi, że wiata musi być 3 lub 4m od granicy! Co dla mnie jest kolejną paranoją. Odnośnie tej kwestii przeszukałem forum, było trochę na temat ale mało konkretnie. W mojej okolicy ludzie stawiają w bliskim sąsiedztwie granicy ale mają już swoje chałupy po odbiorze i nikt się ich nie czepia-narazie? Znam przypadek, że garaż został tak postawiony i w "majestacie prawa" tzn odbiór budowli odbył się z udziałem nadzoru i nikt się nie czepiał? Jak to jest, może ma ktoś z Was to za sobą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierownik jak mu powiedziałem o planie stawiania wiaty dostawionej do budynku, stwierdził, abym poczekał na odbiór i potem spokojnie sobie ją dostawił. Podobno robienie tego w trakcie budowy wymaga adaptacji projektu, gdyż ingeruje się w bryłę budynku.

 

Gdybyś chciał to zrobić na konstrukcji budynku to tak, tzn jedna ściana i dach, jeżeli wzdłuz sciany budynku zrobisz osobną konstrukcje to nie muisz robić adptacji domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kierownik jak mu powiedziałem o planie stawiania wiaty dostawionej do budynku, stwierdził, abym poczekał na odbiór i potem spokojnie sobie ją dostawił. Podobno robienie tego w trakcie budowy wymaga adaptacji projektu, gdyż ingeruje się w bryłę budynku.

 

Gdybyś chciał to zrobić na konstrukcji budynku to tak, tzn jedna ściana i dach, jeżeli wzdłuz sciany budynku zrobisz osobną konstrukcje to nie muisz robić adptacji domu.

No właśnie u mnie wiata będzie mocowana do ścian budynku. Po co stawiać dodatkową konstrukcję, jak już ściana stoi gotowa i tylko do niej przymocować belki daszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...