Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fronty kuchenne z podcięciami


mumin_001

Recommended Posts

Witam, czy ma ktoś w swojej kuchni meble z frontami bez uchwytów, z tzw. podcięciami?

Czy możecie podzielić się swoimi uwagami, doświadczeniami z takim rozwiązaniem związanymi? Użyteczność, co przeszkadza, czy jest to niewygodne? Stolarz twierdzi, że lakierowany MDF będzie się z czasem na tych podcięciach wycierał?!

 

No i jak rozwiązane są wasze fronty w lodówce (dwukomorowej) i zmywarce. Czy nie ma problemu z ich otwieraniem?

 

Jeżeli możecie, wklejcie swoje fotki (szczególnie detal samego podcięcia - jak dokładnie jest to wykonane).

 

Ja znalazłem takie rozwiązanie (ciekawe, bo wygląda na to, że wgłębienie za frontem jest na tyle duże, że łatwo złapać sam front i nie trzeba końcówkami palców mocno za niego pociągać):

editta & kuba

Ale nie wiem co z lodówką :(

 

Samo podcięcie krawędzi frontu, jak na tym zdjęciu:

http://n-design.pl/galeria/pantadeusz10.jpg

wydaje mi się niezbyt szczęśliwe - może i wygląda elegancko i prosto, ale wydaje mi się, że to zbyt mały "uchwyt", palce będą się ześlizgiwały, paznokcie łamały ... :)

 

Hmm ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć takich uchwytów, jak na dole: http://dacter.pl/zobal.htm

Można, ale w moim przypadku to ostateczność, na którą raczej się nie zdecyduję.

Te duże, zawinięte są brzydkie i "ciężkie" z wyglądu, a te małe, bardziej estetyczne są niewygodne i nie rozwiązują problemu małej kontroli otwierania zmywarki czy lodówki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...