Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co zrobić z tarasem :(


Pyza

Recommended Posts

Tarasem nazywam to "coś", bo ma schody do ogrodu. A tak patrząc od strony "technicznej", to jest to balkon. Płyta tarasu wylewana razem z płytą na parterze. Teraz muszę ten nieszczęsny taras ocieplić. Cały problem w tym, że budowlańcy wylewając płytę nie zostawili miejsca na ocieplenie (w środku wylali niżej, a taras -wyżej). Na tarasie mam więc 6,5 cm miejsca na ocieplenie i wykończenie tarasu :evil:. Wylewka to 4-5 cm, ociepenie 2 cm. A wykończenie (płytki, a może pomalować tylko farbą do betonu- tylko jak to wygląda?)? No i jeszcze te schody!!! Ocieplać każdego z osobna :evil: , czy to się będzie trzymać? A może je rozwalić i zrobić drewniane?

Czy ktoś może mi pomóc, podsunąć jakiś pomysł?

Taka jestem zła, że na początku budowy ufałam budowlańcom :evil:.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jeszcze wymierzonych otworów na okna przez ich producenta i nie jest to okno przesuwne to można pomyśleć o grubszej izolacji w domu , poza tym okna inne niż przesuwne można jak to nazwał mój spec od okien utopić w podłodze.

Ja bym zrobił grubszą izolacje w domu , pod warunkiem że parapety pozostałych okien nie wyjdą na wysokości kolan !

 

Trzymaj się !!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja już mieszkam od trzech prawie miesięcy, i raczej nie planuję już pogrubiania izolacji w domu :lol:. Poza tym miałabym za nisko do sufitu.

 

"poza tym okna inne niż przesuwne można jak to nazwał mój spec od okien utopić w podłodze. "

Co to znaczy, bo jestem żywo zainteresowana :wink:.

 

Dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale Ty masz wylewany taras i wylewke w domu jako ciągłą płytę (tak więc masz wystawiony olbrzymi grzejnik za okno - olbrzymie straty ciepła......).

Okno utopione w podłodze (tarasowe) - tak się często robi, aby dolny próg od tego okna schował się troszkę w wylewce.

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale Ty masz wylewany taras i wylewke w domu jako ciągłą płytę (tak więc masz wystawiony olbrzymi grzejnik za okno - olbrzymie straty ciepła......).

Właśnie tak. Dzięki za zrozumienie :) , bo to się rzadko zdarza :-?

Pozdrawiam

 

PS może się jeszcze ktoś dopisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taras jest wyżej od podłogi wewnątrz????????

Jak murarze lali płytę (bo nie mam podłogi na gruncie, tyko strop), to sobie założyli, że balkonów się nie ociepla i tak wylali płytę, że po ociepleniu wewnątrz mam taras równy z podłogą wewnątrz. ALe ja CHCĘ ocieplić taras. I jest problem :cry: .

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Ocieplę polistyrenem i chyba pomaluję farbą do betonu. Już oglądałąm w sklepie i pierwsze wrażenia całkim, całkiem...

 

Pozdrawiam :) i wciąż czekam na dalsze posty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...